REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania projektu Tomasza Goźlińskiego

Subskrybuj nas na Youtube
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Architekt Tomasz Goźliński, autor m.in. aranżacji hotelu Venecia Palace zaprojektował aranżacje wnętrz mieszkalnych na dwóch warszawskich osiedlach Skierniewicka City i Ogrody Ochota. Tomasz Goźliński specjalizuje się zwłaszcza w tematyce glamour. Zobacz, jak wyglądają zaprojektowane wnętrza.

Architekt Tomasz Goźliński – specjalista w tematyce glamour

Architekt Tomasz Goźliński dobrze znany jest tym, którzy szukają pomysłów na aranżację prestiżowych, pełnych blasku i bogatych w formie wnętrz. Jedną z głównych inwestycji przez niego zaprojektowanych jest należący do rodziny architekta luksusowy, podwarszawski hotel Venecia Palace. Obiekt znany jest z bogactwa form - znajdziemy tu klasyczne wnętrza stylizowane na pałac, orientalne aranżacje i bliskowschodni, nowoczesny przepych.

REKLAMA

REKLAMA

Projektant, współpracował m.in. przy realizacji wnętrz hotelowych i biurowych, teraz zaaranżuje także mieszkania. Dla klientów, którzy zdecydują się kupić apartament w inwestycji Skierniewicka City na warszawskiej Woli lub w kompleksie Ogrody Ochota, przygotował propozycje całościowych pomysłów na wykończenie i urządzenie wnętrza.

– Zazwyczaj klientom pokazuje się przykładowe propozycje, nie zawsze dopasowane do konkretnego mieszkania. Chcemy przełamać ten schemat. Nasze plany to aranżacje dobrane do konkretnych lokali pokazujące potencjał i możliwości konkretnego mieszkania – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor marketingu firmy Dolcan.

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz więcej ZDJĘĆ

Luksusowo i prestiżowo

Luksusowa stylistyka nie jest zarezerwowana jedynie dla wielkich rezydencji. Także w mniejszych, miejskich apartamentach o metrażach ok. 50 mkw. można uzyskać efekt prestiżu.

– Odpowiedni dobór materiałów, kolorów i faktur pozwala osiągnąć efekt wnętrza nowoczesnego, a jednocześnie oryginalnego i  bogatego w swojej stylistyce – wyjaśnia Tomasz Goźliński.

W propozycjach aranżacji specjalista wykorzystuje dużą gamę barw, zazwyczaj stonowanych. Wnętrza salonów, kuchni, czy łazienek wykończone mogą być np. w piaskowo-beżowych tonacjach. Te neutralne barwy, podkreślone punktowym oświetleniem, gładkimi, połyskującymi powierzchniami blatów i frontów mebli dodają wysmakowanej elegancji. Z kolei luksusowa, głęboka czerń, połyskujące szafki nocne i  kryształowe, ciemne lampy wprowadzone do wnętrza sypialni dają mocny akcent.

By nieco zmiękczyć aranżację i wprowadzić przytulny charakter w projektach aranżacji zaproponowano długie, jasne zasłony i firany na oknach.

– Okna w obu inwestycjach są duże, panoramiczne. Z powodzeniem można więc zaaranżować je lekkimi tkaninami, bez obawy, że mieszkanie stanie się źle doświetlonepodpowiada Goźliński.

REKLAMA

Jedna z aranżacji apartamentu w Skierniewicka City skupia się też wokół bardzo charakterystycznych, wyszukanych elementów wyposażenia jak m.in. półokrągła, jasna kanapa w salonie. Pełnić może rolę nie tylko siedziska, ale również podręcznej biblioteki – jej plecy wyposażone zostały w półki, które z powodzeniem mogą służyć  jako miejsce dla książek, lub przestrzeń na inne, osobiste przedmioty np. galerię rodzinnych fotografii.

- Wnętrze mieszkania w apartamentowcu Skierniewicka to styl fusion, inspirowany kolekcjami świata mody. Mamy tu widoczny wpływ najsłynniejszych dyktatorów mody: Armaniego i Versace. Na „krój wnętrz”, podobnie jak w przypadku ubrań wpływają odpowiednio zaznaczone piony, skosy i poziomy – wyjaśnia Goźliński.

Nowoczesne aranżacje pokojów dla dzieci

Całościowe projekty aranżacji obejmują także pomysły na wnętrza dziecinnych i młodzieżowych pokoi.

– Wielu klientów to rodziny z małymi dziećmi lub starszymi, w wieku szkolnym. Chcemy więc dopasować się do ich potrzeb, i pokazać jak stylowo można urządzić  także wnętrza dla ich pociech – wyjaśnia Alicja Dolińska.

A jak podpowiada architekt także te pomieszczenia mogą mieć podobną stylistykę.

– By nadać im młodzieżowy wygląd wystarczy wprowadzić kilka akcentów, jak jasny, biały kolor mebli, czy nieregularne w kształcie szafki – mówi Goźliński.

Ściany młodzieżowego pokoju pokryte mogą zostać oryginalnym wzorem np. w duże, wyraziste litery i cyfry. Sufit może przemienić się w nieregularną płaszczyznę poprzez montaż podwieszanych, połyskujących elementów. Pokoje dla dzieci, to zazwyczaj mniejsze pomieszczenia o wielkości ok. 15 mkw. Ale odpowiednie dopasowanie zabudowy do układu pomieszczenia pozwala uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej. Łóżko powinno być składane, a zabudowa skupiona w pionie, by podłoga była jak bardziej przestronna.

Projekty aranżacji wnętrz osoby kupujące mieszkanie od dewelopera otrzymują gratis, wraz z pełnym doradztwem i możliwością zamówienie wszelkich mebli i dodatków, w których doborze pomoże architekt Tomasz Goźliński.

arch. Tomasz Goźliński  

Specjalizuje się w projektowaniu zarówno budynków komercyjnych jak hotele, restauracje, osiedla mieszkaniowe, a także prywatnych rezydencji, kończąc na projektach wnętrz prywatnych.

Autor aranżacji znanego hotelu Venecia Palace. Projektant podwarszawskiego Pałacu na Wodzie, który inspirowany jest stylistyką bliskowschodnią i wnętrzami hoteli i rezydencji wybudowanych w Dubaju.

Zobacz także: Penthouse w apartamentowcu Dune zostanie zaprojektowany przez Macieja Zienia

Zobacz także: Wnętrza projektu Macieja Zienia – Woronicza Qbik w Warszawie

Zobacz także: Czy płacenie za mieszkanie w fazie projektu jest konieczne?

Źródło: Dolcan

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan
Dolcan
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA