REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania projektu Tomasza Goźlińskiego

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Architekt Tomasz Goźliński, autor m.in. aranżacji hotelu Venecia Palace zaprojektował aranżacje wnętrz mieszkalnych na dwóch warszawskich osiedlach Skierniewicka City i Ogrody Ochota. Tomasz Goźliński specjalizuje się zwłaszcza w tematyce glamour. Zobacz, jak wyglądają zaprojektowane wnętrza.

Architekt Tomasz Goźliński – specjalista w tematyce glamour

Architekt Tomasz Goźliński dobrze znany jest tym, którzy szukają pomysłów na aranżację prestiżowych, pełnych blasku i bogatych w formie wnętrz. Jedną z głównych inwestycji przez niego zaprojektowanych jest należący do rodziny architekta luksusowy, podwarszawski hotel Venecia Palace. Obiekt znany jest z bogactwa form - znajdziemy tu klasyczne wnętrza stylizowane na pałac, orientalne aranżacje i bliskowschodni, nowoczesny przepych.

REKLAMA

REKLAMA

Projektant, współpracował m.in. przy realizacji wnętrz hotelowych i biurowych, teraz zaaranżuje także mieszkania. Dla klientów, którzy zdecydują się kupić apartament w inwestycji Skierniewicka City na warszawskiej Woli lub w kompleksie Ogrody Ochota, przygotował propozycje całościowych pomysłów na wykończenie i urządzenie wnętrza.

– Zazwyczaj klientom pokazuje się przykładowe propozycje, nie zawsze dopasowane do konkretnego mieszkania. Chcemy przełamać ten schemat. Nasze plany to aranżacje dobrane do konkretnych lokali pokazujące potencjał i możliwości konkretnego mieszkania – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor marketingu firmy Dolcan.

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan

Zobacz więcej ZDJĘĆ

Luksusowo i prestiżowo

Luksusowa stylistyka nie jest zarezerwowana jedynie dla wielkich rezydencji. Także w mniejszych, miejskich apartamentach o metrażach ok. 50 mkw. można uzyskać efekt prestiżu.

– Odpowiedni dobór materiałów, kolorów i faktur pozwala osiągnąć efekt wnętrza nowoczesnego, a jednocześnie oryginalnego i  bogatego w swojej stylistyce – wyjaśnia Tomasz Goźliński.

W propozycjach aranżacji specjalista wykorzystuje dużą gamę barw, zazwyczaj stonowanych. Wnętrza salonów, kuchni, czy łazienek wykończone mogą być np. w piaskowo-beżowych tonacjach. Te neutralne barwy, podkreślone punktowym oświetleniem, gładkimi, połyskującymi powierzchniami blatów i frontów mebli dodają wysmakowanej elegancji. Z kolei luksusowa, głęboka czerń, połyskujące szafki nocne i  kryształowe, ciemne lampy wprowadzone do wnętrza sypialni dają mocny akcent.

By nieco zmiękczyć aranżację i wprowadzić przytulny charakter w projektach aranżacji zaproponowano długie, jasne zasłony i firany na oknach.

– Okna w obu inwestycjach są duże, panoramiczne. Z powodzeniem można więc zaaranżować je lekkimi tkaninami, bez obawy, że mieszkanie stanie się źle doświetlonepodpowiada Goźliński.

REKLAMA

Jedna z aranżacji apartamentu w Skierniewicka City skupia się też wokół bardzo charakterystycznych, wyszukanych elementów wyposażenia jak m.in. półokrągła, jasna kanapa w salonie. Pełnić może rolę nie tylko siedziska, ale również podręcznej biblioteki – jej plecy wyposażone zostały w półki, które z powodzeniem mogą służyć  jako miejsce dla książek, lub przestrzeń na inne, osobiste przedmioty np. galerię rodzinnych fotografii.

- Wnętrze mieszkania w apartamentowcu Skierniewicka to styl fusion, inspirowany kolekcjami świata mody. Mamy tu widoczny wpływ najsłynniejszych dyktatorów mody: Armaniego i Versace. Na „krój wnętrz”, podobnie jak w przypadku ubrań wpływają odpowiednio zaznaczone piony, skosy i poziomy – wyjaśnia Goźliński.

Nowoczesne aranżacje pokojów dla dzieci

Całościowe projekty aranżacji obejmują także pomysły na wnętrza dziecinnych i młodzieżowych pokoi.

– Wielu klientów to rodziny z małymi dziećmi lub starszymi, w wieku szkolnym. Chcemy więc dopasować się do ich potrzeb, i pokazać jak stylowo można urządzić  także wnętrza dla ich pociech – wyjaśnia Alicja Dolińska.

A jak podpowiada architekt także te pomieszczenia mogą mieć podobną stylistykę.

– By nadać im młodzieżowy wygląd wystarczy wprowadzić kilka akcentów, jak jasny, biały kolor mebli, czy nieregularne w kształcie szafki – mówi Goźliński.

Ściany młodzieżowego pokoju pokryte mogą zostać oryginalnym wzorem np. w duże, wyraziste litery i cyfry. Sufit może przemienić się w nieregularną płaszczyznę poprzez montaż podwieszanych, połyskujących elementów. Pokoje dla dzieci, to zazwyczaj mniejsze pomieszczenia o wielkości ok. 15 mkw. Ale odpowiednie dopasowanie zabudowy do układu pomieszczenia pozwala uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej. Łóżko powinno być składane, a zabudowa skupiona w pionie, by podłoga była jak bardziej przestronna.

Projekty aranżacji wnętrz osoby kupujące mieszkanie od dewelopera otrzymują gratis, wraz z pełnym doradztwem i możliwością zamówienie wszelkich mebli i dodatków, w których doborze pomoże architekt Tomasz Goźliński.

arch. Tomasz Goźliński  

Specjalizuje się w projektowaniu zarówno budynków komercyjnych jak hotele, restauracje, osiedla mieszkaniowe, a także prywatnych rezydencji, kończąc na projektach wnętrz prywatnych.

Autor aranżacji znanego hotelu Venecia Palace. Projektant podwarszawskiego Pałacu na Wodzie, który inspirowany jest stylistyką bliskowschodnią i wnętrzami hoteli i rezydencji wybudowanych w Dubaju.

Zobacz także: Penthouse w apartamentowcu Dune zostanie zaprojektowany przez Macieja Zienia

Zobacz także: Wnętrza projektu Macieja Zienia – Woronicza Qbik w Warszawie

Zobacz także: Czy płacenie za mieszkanie w fazie projektu jest konieczne?

Źródło: Dolcan

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan
Dolcan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    REKLAMA

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    REKLAMA