REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkania projektu Tomasza Goźlińskiego

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Architekt Tomasz Goźliński, autor m.in. aranżacji hotelu Venecia Palace zaprojektował aranżacje wnętrz mieszkalnych na dwóch warszawskich osiedlach Skierniewicka City i Ogrody Ochota. Tomasz Goźliński specjalizuje się zwłaszcza w tematyce glamour. Zobacz, jak wyglądają zaprojektowane wnętrza.

Architekt Tomasz Goźliński – specjalista w tematyce glamour

Architekt Tomasz Goźliński dobrze znany jest tym, którzy szukają pomysłów na aranżację prestiżowych, pełnych blasku i bogatych w formie wnętrz. Jedną z głównych inwestycji przez niego zaprojektowanych jest należący do rodziny architekta luksusowy, podwarszawski hotel Venecia Palace. Obiekt znany jest z bogactwa form - znajdziemy tu klasyczne wnętrza stylizowane na pałac, orientalne aranżacje i bliskowschodni, nowoczesny przepych.

REKLAMA

REKLAMA

Projektant, współpracował m.in. przy realizacji wnętrz hotelowych i biurowych, teraz zaaranżuje także mieszkania. Dla klientów, którzy zdecydują się kupić apartament w inwestycji Skierniewicka City na warszawskiej Woli lub w kompleksie Ogrody Ochota, przygotował propozycje całościowych pomysłów na wykończenie i urządzenie wnętrza.

– Zazwyczaj klientom pokazuje się przykładowe propozycje, nie zawsze dopasowane do konkretnego mieszkania. Chcemy przełamać ten schemat. Nasze plany to aranżacje dobrane do konkretnych lokali pokazujące potencjał i możliwości konkretnego mieszkania – wyjaśnia Alicja Dolińska, dyrektor marketingu firmy Dolcan.

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz więcej ZDJĘĆ

Luksusowo i prestiżowo

Luksusowa stylistyka nie jest zarezerwowana jedynie dla wielkich rezydencji. Także w mniejszych, miejskich apartamentach o metrażach ok. 50 mkw. można uzyskać efekt prestiżu.

– Odpowiedni dobór materiałów, kolorów i faktur pozwala osiągnąć efekt wnętrza nowoczesnego, a jednocześnie oryginalnego i  bogatego w swojej stylistyce – wyjaśnia Tomasz Goźliński.

W propozycjach aranżacji specjalista wykorzystuje dużą gamę barw, zazwyczaj stonowanych. Wnętrza salonów, kuchni, czy łazienek wykończone mogą być np. w piaskowo-beżowych tonacjach. Te neutralne barwy, podkreślone punktowym oświetleniem, gładkimi, połyskującymi powierzchniami blatów i frontów mebli dodają wysmakowanej elegancji. Z kolei luksusowa, głęboka czerń, połyskujące szafki nocne i  kryształowe, ciemne lampy wprowadzone do wnętrza sypialni dają mocny akcent.

By nieco zmiękczyć aranżację i wprowadzić przytulny charakter w projektach aranżacji zaproponowano długie, jasne zasłony i firany na oknach.

– Okna w obu inwestycjach są duże, panoramiczne. Z powodzeniem można więc zaaranżować je lekkimi tkaninami, bez obawy, że mieszkanie stanie się źle doświetlonepodpowiada Goźliński.

REKLAMA

Jedna z aranżacji apartamentu w Skierniewicka City skupia się też wokół bardzo charakterystycznych, wyszukanych elementów wyposażenia jak m.in. półokrągła, jasna kanapa w salonie. Pełnić może rolę nie tylko siedziska, ale również podręcznej biblioteki – jej plecy wyposażone zostały w półki, które z powodzeniem mogą służyć  jako miejsce dla książek, lub przestrzeń na inne, osobiste przedmioty np. galerię rodzinnych fotografii.

- Wnętrze mieszkania w apartamentowcu Skierniewicka to styl fusion, inspirowany kolekcjami świata mody. Mamy tu widoczny wpływ najsłynniejszych dyktatorów mody: Armaniego i Versace. Na „krój wnętrz”, podobnie jak w przypadku ubrań wpływają odpowiednio zaznaczone piony, skosy i poziomy – wyjaśnia Goźliński.

Nowoczesne aranżacje pokojów dla dzieci

Całościowe projekty aranżacji obejmują także pomysły na wnętrza dziecinnych i młodzieżowych pokoi.

– Wielu klientów to rodziny z małymi dziećmi lub starszymi, w wieku szkolnym. Chcemy więc dopasować się do ich potrzeb, i pokazać jak stylowo można urządzić  także wnętrza dla ich pociech – wyjaśnia Alicja Dolińska.

A jak podpowiada architekt także te pomieszczenia mogą mieć podobną stylistykę.

– By nadać im młodzieżowy wygląd wystarczy wprowadzić kilka akcentów, jak jasny, biały kolor mebli, czy nieregularne w kształcie szafki – mówi Goźliński.

Ściany młodzieżowego pokoju pokryte mogą zostać oryginalnym wzorem np. w duże, wyraziste litery i cyfry. Sufit może przemienić się w nieregularną płaszczyznę poprzez montaż podwieszanych, połyskujących elementów. Pokoje dla dzieci, to zazwyczaj mniejsze pomieszczenia o wielkości ok. 15 mkw. Ale odpowiednie dopasowanie zabudowy do układu pomieszczenia pozwala uzyskać jak najwięcej przestrzeni użytkowej. Łóżko powinno być składane, a zabudowa skupiona w pionie, by podłoga była jak bardziej przestronna.

Projekty aranżacji wnętrz osoby kupujące mieszkanie od dewelopera otrzymują gratis, wraz z pełnym doradztwem i możliwością zamówienie wszelkich mebli i dodatków, w których doborze pomoże architekt Tomasz Goźliński.

arch. Tomasz Goźliński  

Specjalizuje się w projektowaniu zarówno budynków komercyjnych jak hotele, restauracje, osiedla mieszkaniowe, a także prywatnych rezydencji, kończąc na projektach wnętrz prywatnych.

Autor aranżacji znanego hotelu Venecia Palace. Projektant podwarszawskiego Pałacu na Wodzie, który inspirowany jest stylistyką bliskowschodnią i wnętrzami hoteli i rezydencji wybudowanych w Dubaju.

Zobacz także: Penthouse w apartamentowcu Dune zostanie zaprojektowany przez Macieja Zienia

Zobacz także: Wnętrza projektu Macieja Zienia – Woronicza Qbik w Warszawie

Zobacz także: Czy płacenie za mieszkanie w fazie projektu jest konieczne?

Źródło: Dolcan

Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Skierniewicka City. Fot. Dolcan
Dolcan
Aranżacja mieszkania wg. projektu arch. Tomasza Goźlińskiego/Ogrody Ochota. Fot. Dolcan
Dolcan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA