REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Qualia Development zrealizuje inwestycję przy Żwirki i Wigury w Warszawie

REKLAMA

REKLAMA

Qualia Development uzyskała pozwolenie na budowę prestiżowej inwestycji przy Żwirki i Wigury w Warszawie. Projekt inwestycji został wykonany przez pracownię Kuryłowicz&Associates. Do sprzedaży trafią lokale mieszkalne, biurowe i hotelowe. Prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2014 roku.

Projekt zaproponowany przez pracownię Kuryłowicz&Associates znakomicie odpowiada na potrzeby rozwijającego się miasta, zarówno urbanistycznie, jak i funkcjonalnie. Nowa zabudowa nada wyższą rangę temu odcinkowi ul. Żwirki i Wigury. Atrakcyjna forma budynków mieszkaniowych i obiektu biurowego podkreśli miejski charakter ważnej arterii, łączącej centrum z lotniskiem.

REKLAMA

Fot. Materiały prasowe

– Uzyskanie warunków zabudowy dla tak istotnej inwestycji położonej na warszawskim Mokotowie uznajemy za wielki sukces. Czekamy na uprawomocnienie się decyzji i liczymy na to, że będziemy mogli wkrótce złożyć projekt budowlany i ubiegać się o pozwolenie na budowę – deklaruje Leszek Piotr Nałęcz, prezes zarządu firmy Qualia Development.

Zobacz także: Nowe Ogrody na poznańskich Jeżycach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zespół został zaprojektowany z uwzględnieniem restrykcyjnych przepisów dotyczących ograniczeń środowiskowych i krajobrazowych – potwierdza to uzyskana dla inwestycji decyzja środowiskowa. Projekt ukształtowano zgodnie ze wszystkimi wytycznymi dla tego terenu. Zabudowa znajdować się będzie wyłącznie poza strefą ochronną zabytkowej Alei Lipowej, która została poszerzona o dodatkowe 10 m. Specjaliści przeprowadzili analizy dendrologiczne, by określając optymalne warunki dla lip znaleźć najmniej uciążliwy sposób realizacji inwestycji. Ceniony specjalista wykonał opracowanie określające uwarunkowania hydrogeologiczne fundamentowania zespołu, które wskazuje sposób prowadzenia budowy zapobiegający zmianom warunków wodnych dla Alei Lipowej i pozostałego otoczenia.

Zobacz także: Apartament pod wynajem w Sobieniach Królewskich

REKLAMA

Na podstawie wytycznych konserwatora zabytków Pracownia Kuryłowicz & Associates wykonała dokładną koncepcję rewitalizacji Wału Międzyfortowego przeznaczając go na park miejski – miejsce rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców, gdzie poza obcowaniem z naturą będzie można także zapoznać się z historią fortyfikacji warszawskich.

Z uwagi na zabytkowy charakter parku na Wale Fortu, określonym w studium jako zieleń fortowa oraz obszar ochronny Alei Lipowej, pod zabudowę przeznaczono tylko centralną część działki. Na tym obszarze zabudowa o charakterze miejskim nawiązuje wysokością do zabudowy terenów sąsiadujących.

Zobacz także: ApartHotel Amon w Darłowie

Na obszarze parku, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków, wykonane będą jedynie ekologiczne ścieżki spacerowe wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury parkowej – ławki, altanki, przyrządy gimnastyczne, tablice informacyjne.

REKLAMA

Usługi zaprojektowane na parterach budynków mieszkaniowych nadadzą prawdziwie miejski charakter zabudowie od strony ul. Żwirki i Wigury. Wysokiej klasy budynek biurowy zaprojektowany na południu działki, będzie widoczny, jako pierwszy, dla osób jadących z lotniska w kierunku centrum. Usługi w biurowcu zlokalizowane będą zarówno od strony miejskiego placu, jak i od ogólnodostępnego wewnętrznego dziedzińca. Ważnym elementem inwestycji będzie także hotel, który będzie zachęcał gości bliskością lotniska i centrum miasta.

Projekt koncepcyjny przygotowany przez pracownię Kuryłowicz&Associates zakłada możliwość uzyskania powierzchni sprzedażowej zabudowy na poziomie 70 tys. m kw., w tym 818 mieszkań o powierzchni sprzedażowej (PUM) 44,7 tys. m kw. oraz powierzchni usług (PUU) 2,1 tys. m kw. Powierzchnia najmu budynku biurowego (GLA) wyniesie 16,4 tys. m kw., a hotel obejmie 180 pokoi o powierzchni użytkowej 7 tys. m kw.

W IV kwartale b.r. przewidziane jest wyłonienie architekta, który wykona projekt budowlany. Inwestor liczy, że prace budowlane rozpoczną się w IV kwartale 2014 roku.

Zobacz także: Wiślany Mokotów w Warszawie

Nowa inwestycja Qualia Development. Fot. Materiały prasowe
Media
Nowa inwestycja Qualia Development. Fot. Materiały prasowe
Media
Nowa inwestycja Qualia Development. Fot. Materiały prasowe
Media
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA