REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

„Rodzina na Swoim” – Gdańsk, Chełm i Gdańsk Południe

Gdańsk, Osiedle Dziedziniec
Gdańsk, Osiedle Dziedziniec

REKLAMA

REKLAMA

„Rodzina na Swoim” w Gdańsku ma się dobrze, pomimo wygaszania programu wybór mieszkań jest spory. Limit maksymalnej ceny za metr kwadratowy w „Rodzinie na Swoim” dla Gdańska wynosi 5332,50 zł brutto. Sprawdź, gdzie można kupić mieszkanie wykorzystując rządową dopłatę.

Osiedle Jabłoniowa położone w Gdańsku przy ul. Jabłoniowej na wysokości nowo wybudowanej Al. Armii Krajowej z doskonałym dojazdem do centrum Gdańska 6,1 km i Trójmiejskiej Obwodnicy. Osiedle składać się będzie z 10 czterokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wraz z piwnicami. Mieszkania na parterze posiadają ogródki. Osiedle będzie ogrodzone i chronione. W ramach osiedla zostaną wybudowane tereny zielone, mała architektura, plac zabaw, boisko wielofunkcyjne oraz parkingi naziemne.

REKLAMA

Cena za metr kwadratowy: od 4374 zł brutto do 4914 zł brutto.

Powierzchnia od 34 m kw. do 60 m kw.

Lokalizacja: ul. Jabłoniowa.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Inpro S.A.

Źródło: www.inpro.com.pl

Zobacz także: Wskaźniki przeliczeniowe dla programu "Rodzina na Swoim"

REKLAMA

Królewskie Wzgórze wyróżnia charakterystyczna i dominująca architektura budynków znajdujących się w strefie wjazdu na osiedle. Oryginalna fasada z dużymi przeszkleniami narożników mieszkań dopełniona tarasami na kolejnej kondygnacji nawiązuje do zasad projektowania królewskich rezydencji. W kolorystyce elewacji dominuje łagodna biel, w budynkach na wjeździe uzupełniona nowoczesnymi aplikacjami w kolorze drewna.

Zabudowa Osiedla została ukształtowana wokół 6 wewnętrznych dziedzińców, na których zaaranżowano tereny rekreacyjne, dostępne tylko dla mieszkańców Osiedla. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i podniesienie komfortu zamieszkiwania osiedle będzie ogrodzone.

Położenie Osiedla w odległości 100 m od ulicy Bulońskiej gwarantuje sprawne połączenie z Obwodnicą Trójmiasta, a bezpośrednimi liniami autobusowymi ze Śródmieściem i Wrzeszczem, Orunią, Przymorzem, Zaspą, Żabianką i Chełmem.

Niedaleko znajdują się przedszkola, dwie szkoły podstawowe, gimnazja, liceum – z wysoką pozycją w rankingu szkół oraz przychodnie i specjalistyczne prywatne gabinety lekarskie. W sąsiedztwie Osiedla znajduje się także miejska infrastruktura handlowo-usługowa.

Cena za metr kwadratowy: od 4620 zł brutto do 5749 zł brutto.

Powierzchnia od 45 m kw. do 102 m kw.

Lokalizacja: ul. Myśliwska.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Allcon Osiedla Sp. z o.o. SKA

Źródło: www.allcon.pl

Zobacz także: Osiedle z Pomysłem w Kątach Wrocławskich


Osiedle PLATINUM PARK to domy i mieszkania w najlepszych cenach czyli kompleks 18 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej oraz 3 budynków wielorodzinnych w nowoczesnej architekturze.

Cena za metr kwadratowy: od 3699 zł brutto do 4379 zł brutto.

Powierzchnia od 33 m kw. do 83 m kw.

Lokalizacja: ul. Kampinoska

Termin oddania: IV kwartał 2013.

Deweloper: Platinum Park Sp. z o.o.

Źródło: www.platinumpark.pl

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” – wady i zalety

REKLAMA

Osiedle Pięciu Mostów to nowy kompleks mieszkaniowy zlokalizowany w pobliżu malowniczego jeziora Jasień w Gdańsku. Inwestycję tworzy 14 trójkondygnacyjnych budynków (niska zabudowa) skupionych wokół oczka wodnego oraz strumyka, przecinającego teren osiedla.

Inwestycję wyróżnia lekka, zwarta linia architektoniczna wszystkich zaprojektowanych tu budynków. Urody dodaje jej także pięć przewieszonych nad strumykiem mostków, podkreślających kameralny, rodzinny, zielony charakter osiedla.

W ofercie dostępne są zarówno funkcjonalne mieszkania 1-pokojowe (38 m kw.), wygodne mieszkania 2- oraz 3-pokojowe (od 44 m kw. do 74 m kw., jak i przestronne mieszkania apartamentowe o powierzchniach od 100 m kw. do 140 m kw. (także – dwupoziomowe).

Podstawę każdego z 14 budynków stanowi duża hala garażowa z miejscami parkingowymi. Zaprojektowano tu także zespół komórek lokatorskich. Każde z mieszkań parterowych wzbogacone zostało o urokliwy ogródek (nawet do 100 m kw.), zaś mieszkania na najwyższych kondygnacjach – w przestronne tarasy.

Dla bezpieczeństwa mieszkańców Osiedla Pięciu Mostów teren inwestycji zostanie ogrodzony, a każde z mieszkań wyposażone w wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe. Dodatkowo, mieszkania parterowe wzbogacone zostaną o system rolet zabezpieczających w otworach okiennych.

Inwestycja Osiedle Pięciu Mostów powstaje wieloetapowo. Termin zakończenia wszystkich prac budowlanych zaplanowano na II kwartał 2012 roku. Inwestorem przedsięwzięcia jest istniejąca na trójmiejskim rynku deweloperskim od 2007 roku gdańska spółka Solidin Polska.

Lokalizacja: ul. Stężycka 81.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Cena za metr kwadratowy: od 3783 zł brutto do 4409 zł brutto.

Powierzchnia od 38 m kw. do 145 m kw.

Deweloper: Solidin Polska sp. z o.o. sp k.

Źródło: www.solidin.pl

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” program


Osiedle Dziedziniec – w każdym segmencie znajdują się dwa samodzielne lokale mieszkalne. Osiedle ma kameralny charakter, w 18 segmentach mieści się łącznie 36 mieszkań. Dodatkową zaletą i wyróżnikiem jest atrakcyjnie zagospodarowany wewnętrzny teren zielony (dziedziniec) – z oczkiem wodnym – wspaniałe miejsce na spacer i odpoczynek, dostępne wyłącznie dla mieszkańców osiedla. Jest to doskonała oferta dla osób ceniących spokój wygodę i bezpieczeństwo, a zarazem dobrą i szybką dostępność komunikacyjną innych dzielnic Gdańska. Blisko jest stąd do centrum – łatwo wjechać na al. Armii Krajowej i obwodnicę.
Osiedle Dziedziniec to mieszkania bez czynszu, każdy mieszkaniec jest właścicielem lokalu w domu dwurodzinnym. Lokal jest indywidualnie opomiarowany, opłaty wspólne są niewielkie, decydują o nich wszyscy mieszkańcy.

Mieszkanie na parterze ma loggię (w cenie). Do każdego mieszkania przynależy samodzielny garaż na dwa samochody. Każde mieszkanie ma własne, oddzielne wejście z dworu. Nie ma klatek schodowych.

Termin ukończenia budowy:
budynki 1–6 : listopad 2012
budynki 7–12 : grudzień 2012
budynki 13–18 : maj 2013

Warunki płatności: wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, deweloper przygotował dodatkową bardzo atrakcyjną propozycję: nabywca nie wpłaca rat w trakcie budowy, pobieramy jedynie 10% ceny przy podpisaniu notarialnej umowy przedwstępnej. Pozostała część ceny płatna jest przy zawarciu umowy ostatecznej i wydaniu lokalu. Hipoteka nieruchomości wolna od obciążeń, firma realizuje inwestycję z własnych środków.

Do każdego mieszkania przynależy indywidualny garaż o długości 11,20 m (na dwa samochody) w supercenie 12700 zł brutto, z bramą otwieraną pilotem.

Cena za metr kwadratowy od 3570 zł brutto do 4390 zł brutto.

Powierzchnia od 64 m kw. do 112 m kw.

Lokalizacja: ul. Leszczynowa.

Termin oddania: IV kwartał 2012.

Deweloper: ABC Deweloper Zdzisław Bonkowski.

Źródło: www.dziedziniec.gd

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” dopłaci mniej niż „Rodzina na Swoim”

Habenda to osiedle 3-piętrowych domów wielorodzinnych, wyróżnionych ciepłą, pastelową kolorystyką elewacji. Bryłę domów urozmaica zastosowany rytm ażurowych i pełnych balkonów.

Rozplanowanie tylko 12 domów w obrębie 4 hektarowej działki zapewnia wszystkim mieszkańcom optymalne doświetlenie, przestrzeń i widok na malowniczą okolicę. Budynki są usytuowane wzdłuż osiedlowych uliczek, prowadzących na zielone dziedzińce, zagospodarowane zielenią ogrodową i do nowoczesnych placów zabaw, przeznaczonych dla najmłodszych mieszkańców osiedla. 

Bezpieczny i szybki dojazd na osiedle gwarantuje prowadząca od ulicy Świętokrzyskiej nowa, szeroka ulica Wielkopolska, oświetlona z przystankami autobusowymi i ścieżkami rowerowymi. W pobliżu osiedla znajduje się bogata miejska infrastruktura: szkoły, przedszkola, sklepy sieciowe, nowoczesne centrum handlowe – Outlet (10 min.). Zaletą inwestycji jest dobre skomunikowanie z centrum Gdańska (15 min.), z Gdynią i z Sopotem poprzez dogodne połączenie z Obwodnicą Trójmiasta (5 min.), z historycznym szlakiem kościerskim, malowniczymi jeziorami i lasami Szwajcarii Kaszubskiej. Sąsiadujące z Habendą tereny rekreacyjne są idealnym miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej, motywują do rodzinnych spacerów, odpoczynku wśród otaczającej przyrody.

Cena za metr kwadratowy: od 3895 zł brutto do 4646 zł brutto.

Powierzchnia od 31 m kw. do 64 m kw.

Lokalizacja: ul. Wielkopolska.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Allcon Osiedla Sp. z o.o. SKA.

Źródło: www.allcon.pl

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” 2013 – większa korzyść dla rodzin z dziećmi


Osiedle Cytrusowe to nowe przedsięwzięcie powstające na terenie Kowal tuż obok dobrze znanej inwestycji Nowy Horyzont. Osiedle będzie składać się z 21 kameralnych, jednoklatkowych, czterokondygnacyjnych budynków. Obecnie w ofercie znajdują się 4 budynki, tworzące zespół o nazwie Limonka, charakteryzujące się jasnozielonymi elementami wykończeniowymi elewacji. W każdym budynku znajdują się 23 2- i 3-pokojowe lokale mieszkalne o powierzchniach liczących od 36 m kw. do 55 m kw. Wszystkie 3-pokojowe mieszkania zaprojektowano w narożnikach budynku, co zagwarantuje im doskonałe doświetlenie naturalnym, dziennym światłem. Mieszkania na parterach będą posiadały przydomowe ogródki, zaś wszystkie lokale położone na piętrach – balkony. Przestrzenie pomiędzy budynkami zajmą zielone dziedzińce i skwery z terenami do rekreacji. W południowej części osiedla powstanie duży, atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych, ponadto przy każdym budynku znajdą się niewielkie placyki rekreacyjne, oddzielone od ciągów pieszych estetycznie zaprojektowaną zielenią. Osiedle jest w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych – na terenie osiedla zaprojektowano dedykowane niepełnosprawnym miejsca parkingowe, zaś w budynkach bezprogowe wejścia oraz schodołazy.

Termin realizacji:
Budynki B1 i B2 – wrzesień 2013
Budynki B3 i A4 – październik 2013
Cena za metr kwadratowy: od 3820 zł brutto do 4260 zł brutto.

Powierzchnia od 36 m kw. do 54 m kw.

Lokalizacja: ul. Ofiar Grudnia 70.

Termin oddania: III kwartał 2013.

Deweloper: Euro Styl Sp.z o.o. S.K.A

Źródło: www.eurostyl.com.pl

Zobacz także: „Mieszkanie dla Młodych” – analiza

Nowy Horyzont to nowoczesne osiedle, zaprojektowane w taki sposób, by zamieszkujące je rodziny mogły spędzać jak najwięcej czasu razem, bez konieczności pokonywania dużych odległości, w celu załatwiania codziennych spraw. Na terenie osiedla znajduje się bogate zaplecze handlowo-usługowe, które zapewnia mieszkańcom komfort i wygodę oraz – przede wszystkim – oszczędność czasu.

Osiedle Nowy Horyzont jest również znakomicie przygotowane dla najmłodszych mieszkańców. Dzieci mogą swobodnie bawić się na nowoczesnym i bezpiecznym placu zabaw, a gdy rodzice są w pracy – spędzać czas w przedszkolu, które oferuje różnorodne zajęcia dodatkowe, wspierając zdrowy rozwój maluchów.

Cena za metr kwadratowy: od 3690 zł brutto do 4350 zł brutto.

Powierzchnia od 33 m kw. do 78 m kw.

Lokalizacja: ul. Ofiar Grudnia 1970.

Termin oddania: IV kwartał 2012.

Deweloper: Euro Styl Sp.z o.o. S.K.A.

Źródło: www.eurostyl.com.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – mieszkania Warszawa


Osiedle 2 Potoki zlokalizowane jest w południowej części Gdańska , w otoczeniu wzgórz oraz terenów rekreacyjno-spacerowych. Stwarza doskonałe warunki do odpoczynku podczas pieszych wycieczek, przejażdżek rowerowych oraz obcowania z naturą. Kompleks położony jest w bliskiej odległości obwodnicy Trójmiasta, Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy oraz zaledwie 10 minuty jazdy od ścisłego Centrum Gdańska. Na terenie osiedla znajdują się place zabaw, przedszkole, a w przyszłości pojawi się teren rekreacyjny. Starannie zaprojektowana architektura zieleni uzupełnia przyjazny i kameralny charakter całości osiedla.

2 Potoki usytuowane są przy ulicy Guderskiego. Są to urokliwe tereny zielone, urzekające pagórkowatym, zróżnicowanym krajobrazem, w sam raz do rekreacji lub wycieczek pieszych w gronie rodziny i znajomych. Refleksyjny charakter miejsca podkreślają pobliskie stawy oraz potoki. Atutem lokalizacji jest bliskość punktów usługowych o szerokim zakresie branżowym.

Osiedle 2 Potoki leży także nieopodal dużych węzłów drogowych: „Karczemki” (S6 i droga krajowa nr 7) i „Straszyn” (obwodnica południowa i autostrada A1), co ułatwia komunikację samochodową nie tylko na poziomie lokalnym, lecz także krajowym. Dogodne, regularne połączenia z centrum miasta zapewniają autobusy komunikacji miejskiej linii 156, 174, 574. Cztery kameralne, nowoczesne budynki zaprojektowano z myślą o komforcie i bezpieczeństwie przyszłych lokatorów. W budynkach znajdują się lokale o metrażach od: 29,8 m kw. do 70,82 m kw. W pierwszym etapie Osiedla powstać mają 144 mieszkania. Dostępne będą komórki lokatorskie oraz indywidualne garaże.

W drugim etapie powstaną cztery budynki z cichobieżnymi windami oraz halami garażowymi.

Terminy oddania poszczególnych budynków:
Etap I zakończony– budynek A, B4, C5
Etap II odbiór III/IV kwartał 2013 – budynek E2, F

Cena za metr kwadratowy: do 4 300 zł brutto.

Powierzchnia od 29 m kw. do 74 m kw.

Lokalizacja: ul. Guderskiego.

Termin oddania: III kwartał 2013.

Deweloper: Polnord S.A.

Źródło: www.polnord.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Warszawa: Białołęka

Osiedle Hokejowa to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w Gdańsku – Łostowicach przy ulicy Hokejowej. Czterokondygnacyjny budynek stanowią 84 doskonale zaprojektowane 1-, 2- i 3-pokojowe mieszkania o zróżnicowanych metrażach (od 29 m kw. do 73 m kw.). Do dyspozycji mieszkańców, oddana zostanie podziemna hala garażowa, na poziomie której znajdują się również komórki.

Budynek wyposażony jest w cichobieżne windy firmy Schindler, łączące poszczególne kondygnacje z halą garażową. Inwestor zapewnił również podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Wszystkie elementy zostały zaprojektowane z najwyższą starannością, tak by ułatwiać codzienne życie mieszkańcom osiedla. W najbliższym otoczeniu Osiedla Hokejowa, z myślą o wygodzie i komforcie mieszkańców, zaplanowane zostały również urokliwe alejki spacerowe, wewnętrzne patio oraz miejsce przeznaczone na plac zabaw dla najmłodszych.

Cena za metr kwadratowy: od 3888 zł brutto do 5165 zł brutto.

Powierzchnia od 30 m kw. do 73 m kw.

Lokalizacja: ul. Hokejowa.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Pharma Trade Sp. z o.o.

Źródło: www.hokejowa.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Wrocław: Fabryczna


Piotrkowska 27 to kameralny budynek w 4–5-kondygnacyjnej zabudowie, zlokalizowany w Gdańsku Ujeścisku przy ul. Piotrkowskiej 27, zaledwie 5 km od centrum Gdańska oraz 7 km od Gdańska Wrzeszcza. Budynek został atrakcyjnie usytuowany względem stron świata, zapewniając tym samym korzystne nasłonecznienie wszystkim mieszkaniom oraz został zaprojektowany tak, by dać poczucie wygody i komfortu mieszkania. Dostęp do budynku zapewniają dwie klatki schodowe zlokalizowane od strony wewnętrznego podwórza. Obie zostały wyposażone w cichobieżne windy umożliwiające dogodny dostęp do podziemnej hali garażowej z miejscami postojowymi i komórkami lokatorskimi.

W budynku znajdują się 24 mieszkania o powierzchni użytkowej od 42 m kw. do 91m kw. W mieszkaniach usytuowanych na trzecim piętrze przewidziane zostały antresole dające możliwość funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni. Dodatkowym atutem mieszkań dwupoziomowych jest możliwość wyposażenia pokoju dziennego w kominki dzięki zaprojektowanym w tym celu dodatkowym kanałom wentylacyjnym.

Inwestycja jest oddawana do użytkowania w tzw. standardzie deweloperskim, który pozwoli przyszłym mieszkańcom na dowolną aranżację wnętrz. Wszystkie mieszkania są dostępne dla osób niepełnosprawnych.

Zaplanowane przed budynkiem ogródki przydomowe dla mieszkań położonych na parterze oraz balkony dla wyższych kondygnacji są jego niepowtarzalną ozdobą. Do zewnętrznych atutów budynku należą również duże okna, przeszklenia pionów klatek schodowych oraz kolorystyka elewacji. Należy też wspomnieć, że bezpośrednie sąsiedztwo bogatej infrastruktury miejskiej dzielnicy tj.: szkół, przedszkoli, placówek handlowych sprawiają, iż jest to miejsce przyjazne dla mieszkańców.

Cena za metr kwadratowy: od4450 zł brutto do 5083 zł brutto.

Powierzchnia od 56 m kw. do 88 m kw.

Lokalizacja: ul. Piotrkowska 27.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Tyszkiewicz Nieruchomości.

Źródło: www.piotrkowska27.pl

Zobacz także: Co zamiast „Rodziny na Swoim”?

Osiedle SŁONECZNE WZGÓRZA położone jest na gdańskim Ujeścisku przy ulicy Warszawskiej. Bliskość centrum Gdańska współgra z odseparowaniem od miejskiego zgiełku. Powstają tu budynki mieszkalne czterokondygnacyjne i pięciokondygnacyjne, charakteryzujące się nowoczesną formą i wysoką jakością wykończenia. Wyposażone w cichobieżne windy, garaże i hale garażowe z miejscami postojowymi i pomieszczeniami gospodarczymi, dostępne z każdej klatki schodowej oraz zewnętrzne miejsca parkingowe. Całości dopełniają: drewniane okna w mieszkaniach, niestandardowa wysokość mieszkań do 2,75 m, antywłamaniowe drzwi, na balkonach balustrady wykonane ze stali nierdzewnej. Osiedle wkomponowane zostało w naturalny, morenowy krajobraz. Budynki posiadają wystawę południową lub zachodnią. Roztacza się z nich piękna panorama okolicy. Przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie szeroko wzbogacona o elementy małej architektury. Stworzone zostały funkcjonalne, przestronne mieszkania o powierzchniach od 39,3 m kw. do 87,6 m kw. w układach 2-, 3- i 4-pokojowych z osobnymi kuchniami lub aneksami w zależności od potrzeb klientów. Niepowtarzalny nastrój tworzą przestronne balkony i tarasy. Z myślą o najmłodszych zaprojektowaliśmy wewnętrzne, zielone dziedzińce umożliwiające zabawę dzieci bez obaw rodziców o ich bezpieczeństwo.

Osiedle jest doskonale skomunikowane z Centrum Gdańska oraz obwodnicą Trójmiasta. W sąsiedztwie istnieje pełna infrastruktura: przedszkola, szkoła, drogi, sieci sklepów, poczta, przychodnia, przystanki komunikacji miejskiej – dojazd zapewniają autobusy linii: 164, 118, 174, 175 162.

Cena za lokal obejmuje grunt, udział w nieruchomości wspólnej oraz infrastrukturę osiedla i zawiera podatek VAT. Istnieje możliwość zakupu miejsca postojowego zewnętrznego w cenie 8000 zł, miejsca postojowego w hali garażowej w cenie 24000 zł oraz pomieszczenia gospodarczego w cenie 1300 zł/mkw.

Cena za metr kwadratowy: od 4400 zł brutto do 5200 zł brutto.

Powierzchnia od 50 m kw. do 85 m kw.

Lokalizacja: ul. Warszawska.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Słoneczne Wzgórza Sp. z o.o.

Źródło: www.slonecznewzgorza.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Wrocław: Krzyki


Osiedle Zielone to harmonia czterech nowoczesnych trzypiętrowych budynków usytuowanych przy ul. Potęgowskiej, w dynamicznie rozwijającej się południowej części Gdańska, pomiędzy ul. Armii Krajowej i obwodnicą trójmiejską, na wschód od Jeziora Jasień. Miejsce doskonale skomunikowane z centrum Gdańska oraz z trójmiejską obwodnicą i trasą W-Z, położone zaledwie 7 km od centrum Gdańska.
Całe osiedle pozbawione będzie barier architektonicznych, co ułatwi mieszkanie osobom niepełnosprawnym i rodzicom z małymi dziećmi. Wokół budynków zostaną wykonane ciągi piesze, drogi z kostki betonowej, miejsca postojowe, plac zabaw oraz tereny zielone.

W ofercie znajdują się komfortowe i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanym metrażu, od 31,18 m kw. do 81,72 m kw. z balkonami i ogródkami 27 m kw.–277,30 m kw. na parterach. Dzięki dużej ilości przeszkleń mieszkania będą przytulne i świetnie nasłonecznione.

Na ogrodzonym terenie pomyślano również o miejscach postojowych na parkingu naziemnym. W oknach mieszkań parterowych przewidziano zawiasy antywyważeniowe.

Cena za metr kwadratowy: od 3795 zł brutto do 4821 zł brutto.

Powierzchnia od 32 m kw. do 86 m kw.

Lokalizacja: ul. Potęgowska.

Termin oddania: IV kwartał 2012.

I Osiedle Zielone budynek nr 4: cena za metr kwadratowy od 3868 zł brutto do 4486 zł brutto.

Powierzchnia od 32 m kw. do 87 m kw.

Źródło: www.dekpolinwestycje.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Wrocław: Psie Pole

Audiopolis powstaje na gdańskich Łostowicach, przy ulicy Guderskiego. Jest to dobra lokalizacja, oddalona zaledwie o półtora kilometra od Trójmiejskiej Obwodnicy, a nieco ponad sześć kilometrów od centrum Gdańska. Do sklepów, na pocztę czy do fryzjera przyszli mieszkańcy będą mieli nie dalej niż kilkaset metrów. W pobliżu znajdują się też przystanki komunikacji miejskiej, a także szkoła podstawowa i gimnazjum oraz szkoła językowa, przedszkole, przychodnia lekarska

Cztery budynki o muzycznych nazwach BLUES, ROCK, SOUL i JAZZ, tworzą przestrzeń Audiopolis, w której zrównoważono funkcje mieszkaniowe atmosferą młodości i wolności. Nowoczesność podkreślają proste linie elewacji. Uwagę zwracają akcenty koloru i formy, dodające budynkom dynamiki i lekkości. Na osiedlu nie zabraknie zieleni stylistycznie dopasowanej do architektury. Przy mieszkaniach na parterze powstaną przydomowe ogródki. Spojrzeć będzie można na nie już z przeszklonych klatek schodowych i wind.

Teren Audiopolis zostanie dyskretnie ogrodzony, wspólnie z położonymi po sąsiedzku Miłymi Mieszkaniami. Dzięki halom garażowym i wyznaczonym miejscom postojowym przestrzeń osiedla pomiędzy budynkami będzie wolna od samochodów. W jednej z jego części powstanie bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych.

Na terenie osiedla pomyślano o miejscach, które sprzyjają uprawianiu sportu i plenerowym spotkaniom. Oprócz placu dla dzieci powstaną boisko do gier zespołowych oraz tor do gry boules. Z kolei wśród zieleni na dziedzińcu znajdą się zaciszne kąciki, w których można poczytać książkę albo posłuchać muzyki.

Oferta Audiopolis to szeroki wybór, od kawalerek o powierzchni nieprzekraczającej czterdziestu metrów kwadratowych po mieszkania czteropokojowe, zamykające się w blisko osiemdziesięciu metrach kwadratowych. Większość oferowanych lokali odpowiada charakterystyce mieszkań najczęściej wybieranych przez klientów – mają po dwa lub trzy pokoje. Ostateczny rozkład pomieszczeń może być zaaranżowany indywidualnie.     

Cena za metr kwadratowy: od 4144 zł brutto do 5208 zł brutto.

Powierzchnia od 33 m kw. do 75 m kw.

Lokalizacja: ul. Guderskiego.

Termin oddania: IV kwartał 2012.

Deweloper: EkoLan S.A.

Źródło: www.audiopolis.ekolan.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – województwo dolnośląskie


Gardenia – osiedle obecnie tworzy pięć budynków. W 3 etapie budowy Gardenii powstanie kolejny. Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, poszczególne etapy zostaną ogrodzone. 5-piętrowe budynki zostaną wyposażone w szybkobieżne i ciche windy. Na osiedlu przewidziano także lokale na działalność usługowo-handlową. Mieszkańcy budynku 3 etapu będą mogli korzystać z miejsc w hali garażowej oraz zewnętrznych miejsc parkingowych.

W przestrzeni pomiędzy budynkami powstaną zielone dziedzińce. W ich zaciszu zaplanowano strefy rekreacji oraz place zabaw dla dzieci.

Gardenia to część Jasienia, doskonale rozwiniętej dzielnicy Gdańska, położonej przy ulicy Kartuskiej. W niedługiej przyszłości Kartuska stanie się ulicą głównie dla mieszkańców Gardenii i Jasienia, a jej wcześniejszą rolę przejmie powstająca obecnie trasa WZ. Z Gardenii do centrum miasta jest 7 km, a do obwodnicy Trójmiasta 3 km. Osiedle posiada dostęp do blisko 10 linii autobusowych, zapewniających połączenie z Gdańskiem, Wrzeszczem, a także w kierunku obwodnicy.

W promieniu 1 km znajdują się sklepy osiedlowe (część z nich czynna do późnego wieczora), salony fryzjerskie i kosmetyczne, banki, szkoła podstawowa i gimnazjum, przedszkole, przychodnia lekarska, stacja benzynowa i myjnia samochodowa.

Lokalizacja Gardenii zapewnia bliskość szlaków spacerowych, tras rowerowych. Nieopodal znajduje się Trójmiejski Park Krajobrazowy, łąki i jeziora.

Cena za metr kwadratowy: od 4590 zł brutto do 5324 zł brutto.

Powierzchnia od 44 m kw. do 61 m kw.

Lokalizacja: ul. Kartuska.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: EkoLan S.A.

Źródło: www.ekolan.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” - Bydgoszcz

Osiedle Południowe wyróżnia kameralna, jednolita zabudowa oraz elewacje budynków o stonowanych barwach. Każde mieszkanie zlokalizowane na parterze trzypiętrowych budynków posiada ogródek. Natomiast wszystkie mieszkania na wyższych piętrach mają balkony, których przejrzyste balustrady nie zasłaniają widoku na okolicę. Każdy z budynków posiada przestronną klatkę schodową, z szerokimi schodami o wygodnych, niskich stopniach.

Cały teren osiedla, z dziedzińcami i placami zabaw, zostanie ogrodzony. Ruch samochodowy oraz miejsca postojowe zewnętrzne będą zorganizowane na obrzeżach osiedla, dzięki czemu pomiędzy budynkami dla klientów dostępne będą uporządkowane tereny zielone obsadzone roślinnością. Do dyspozycji mieszkańców będą również miejsca postojowe w hali garażowej.

Charakterystycznym elementem Osiedla Południowego są geometryczne dziedzińce obsadzone wielobarwną roślinnością. Między kolorowymi krzewami porastającymi teren rekreacyjny osiedla będą przebiegać ścieżki spacerowe. Dzięki skierowaniu ruchu samochodowego na obrzeża osiedla, dziedzińce cechować będzie spokój i bezpieczeństwo.

Osiedle Południowe położone jest 6,5 km od centrum Gdańska. Lokalizacja ta zapewnia wygodny dojazd do śródmieścia oraz dostęp do Obwodnicy Trójmiejskiej, oddalonej od osiedla o 2,5 km. Komunikację osiedla z centrum dodatkowo usprawni powstająca Obwodnica Południowa Gdańska.

W promieniu 2 km od osiedla znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum, zespół szkolno-przedszkolny, sklep spożywczy, stacja paliw.
Osiedle położone jest w pobliżu szlaków spacerowych i rowerowych. W jego sąsiedztwie znajduje się ponadto stadnina koni, a także Wzgórze Św. Wojciecha, Park Oruński i lokalne jeziorko.

Cena za metr kwadratowy: od 3888 zł brutto do 4698 zł brutto.

Powierzchnia od 35 m kw. do 74 m kw.

Lokalizacja: ul. Starogardzka.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: EkoLan S.A.

Źródło: www.ekolan.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – Toruń


Osiedle Pogodne to kameralne, trzypiętrowe budynki w ciepłych, pastelowych kolorach. Na osiedlu zamieszkało dotąd prawie 1000 rodzin. Nowy etap osiedla to kontynuacja tradycyjnej architektury Pogodnego, ale w nowej odsłonie. Trzypiętrowe budynki będą miały elewacje w świeżych, jasnych kolorach. Powiększone okna, brak nadproży, podwójne drzwi balkonowe sprawią, że mieszkania będą bardzo jasne, pełne światła. Budynki mają przestronną klatkę schodową, z szerokimi schodami o wygodnych, niskich stopniach.

Nowy etap osiedla to przestrzeń bez samochodów. Ruch samochodowy odbywać się będzie na obrzeżach, prowadząc bezpośrednio do podziemnej hali garażowej. Dzięki temu powstaną zaciszne miejsca wypoczynku z ławkami, otoczone różanymi pergolami. Cały teren z miejscami wypoczynku i placem zabaw zostanie ogrodzony.

Pogodne to rodzinne osiedle z tradycjami, którego istotnym elementem jest zieleń. Budynki nowego etapu staną na różanym wzgórzu. Motywem przewodnim zieleni będą kwitnące róże: w klombach, na skarpach i pergolach.

Osiedle Pogodne położone jest pomiędzy ulicami Łódzką, Wilanowską i Nieborowską. Do centrum Gdańska jest stąd 6 km, a do obwodnicy Trójmiasta – 8 km. Atutem tej lokalizacji jest dobra komunikacja osiedla ze śródmieściem i innymi dzielnicami Gdańska (12 linii autobusowych). Zgodnie z planami rozwoju komunikacji w Gdańsku, osiedle wkrótce zyska dodatkowe połączenie z centrum dzięki rozbudowie ul. Łódzkiej oraz mającej powstać nowej linii tramwajowej. Szybszy dojazd do obwodnicy zapewni realizowana obecnie trasa WZ.

Osiedle usytuowane jest w centrum rozwiniętej dzielnicy na granicy Ujeściska, Oruni Górnej i Chełmu. W promieniu 2 km znajdują się szkoły, przedszkola, sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne, banki, ośrodek zdrowia, kościół, stacje benzynowe. W odległości kilkuset metrów znajdują się również sieciowe supermarkety, czynne do późnych godzin. W najbliższym sąsiedztwie ukończono właśnie budowę nowego przedszkola.

Cena za metr kwadratowy: od 4552 zł brutto do 5573 zł brutto.

Powierzchnia od 45 m kw. do 89 m kw.

Lokalizacja: ul. Łódzka.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: EkoLan S.A.

Źródło: www.ekolan.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – Gorzów Wielkopolski

W dzielnicy Pięciu Wzgórz, obecnie najbardziej dynamicznie rozwijającym sie rejonie Gdańska, wkomponowane w otaczającą zieleń i tereny rekreacyjne, powstaje osiedle domów wielorodzinnych.
W ofercie znajdują się mieszkania o powierzchni od 32 m kw. do 84 m kw. z garażami w budynku wielorodzinnym z windą.

Cena za metr kwadratowy: od 4 350 zł brutto do 4 900 zł brutto.

Powierzchnia od 33 m kw. do 85 m kw.

Lokalizacja: ul. Porębskiego.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: P.B. Kokoszki S.A.

Źródło: www.kokoszki.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – Zielona Góra


Inwestycja Osiedle Lawendowe Wzgórza powstaje w spokojnej dzielnicy Gdańska. Na terenie osiedla przewidziano liczne atrakcje tj. place zabaw, przedszkole, park osiedlowy. Tereny przeznaczone na rekreacje wykorzystają naturalne ukształtowanie terenu, w tym oczka wodne.

Na Osiedlu Lawendowe Wzgórza powstanie ok. 3000 mieszkań, w zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej. Pierwszy etap inwestycji to 103 mieszkania w 6-kondygnacyjnych budynkach
Cena za metr kwadratowy: od 3887 zł brutto do 4830 zł brutto.

Powierzchnia od 31 m kw. do 92 m kw.

Lokalizacja: Gdańsk, Chełm i Gdańsk Południe, ul. Jabłoniowa.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: Robyg S.A.

Źródło: www.robyg.com.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – Łódź

Dolina Potęgowska to inwestycja mieszkaniowa zlokalizowana w dynamicznie rozwijającej się zachodniej części Gdańska, nieopodal jeziora Jasień. Na terenie malowniczej kotliny osłoniętej pagórkiem, zlokalizowanych będzie siedem kameralnych budynków mieszkalnych oraz niewielkie oczko wodne podkreślające urokliwe położenie osiedla. W funkcjonalnie i komfortowo zaprojektowanych budynkach, przewidzianych jest 280 mieszkań o powierzchni od 29 m kw. do 80 mkw. Zakończenie budowy pierwszego etapu budowy nastąpi we wrześniu.

Dolina Potęgowska znajduje się w malowniczej kotlinie nieopodal jezior Jesień i Otomińskiego. Budynki zostały zaprojektowane w ten sposób, by większość lokali posiadała atrakcyjną ekspozycję południową lub zachodnią. Do mieszkań przynależeć będą ogródki, balkony lub przestronne tarasy. Pierwszy etap inwestycji to oryginalnie zaprojektowany budynek w kształcie boomeranga, w którym znajdują się mieszkania z efektownymi półkolistymi balkonami, a także dwa lokale usługowe. Do dyspozycji mieszkańców są windy, podziemny garaż i indywidualne komórki lokatorskie.

Dolina Potęgowska to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja. W bliskim sąsiedztwie inwestycji znajdują się centra handlowe, a nowo wybudowana trasa W-Z pozwala na dogodny dojazd, w ciągu 10 minut, do ścisłego centrum Gdańska. Niespełna o jeden kilometr oddalona jest natomiast obwodnica trójmiejska umożliwiająca sprawne poruszanie się po całej aglomeracji.

Bezpośrednie sąsiedztwo inwestycji to przede wszystkim tereny zielone: Jezioro Jasień przewidziane pod rozwój strefy rekreacji, a także Jezioro Otomińskie i Potok Oruński. Z wyższych kondygnacji budynków będzie można oglądać wspaniały widok na położone 100 metrów niżej Żuławy Wiślane oraz pas lasów okalających Jezioro Otomińskie. Wszystko to sprawia, iż Dolina Potęgowska to idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, z jednoczesną bliskością centrum oraz doskonałymi warunkami do sportu i rekreacji.

Cena za metr kwadratowy: od 4455 zł brutto do 5387 zł brutto.

Powierzchnia od 30 m kw. do 80 m kw.

Lokalizacja: Gdańsk, Chełm i Gdańsk Południe, ul. Potęgowska.

Termin oddania: Oddano do użytku.

Deweloper: PBG Erigo Sp. z o.o.

Źródło: www.dolinapotegowska.pl

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” – Kraków

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

  Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

  Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

  Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

  REKLAMA

  Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

  W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

  Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

  Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

  Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

  Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

  Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

  REKLAMA

  Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

  Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

  Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

  Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

  REKLAMA