REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Papiernia we Wrocławiu

Redakcja Dom

REKLAMA

REKLAMA

Nowa Papiernia na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu to inwestycja realizowana przez RED Real Estate Development. Deweloper rozpoczął rewitalizację fabryki papieru z 1889 roku, powstaną w niej nowoczesne lofty. Celem inwestycji jest zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów.

Budynek, w którym zostanie stworzona Nowa Papiernia powstał w XIX wieku. Zaletą tej inwestycji jest właśnie to, że lofty powstaną w starym budynku o wysokiej wartości historycznej. Deweloperowi zależy na wykorzystaniu pozostałości po starej fabryce, także we wnętrzu loftów.

REKLAMA

Nowa Papiernia ma dość dobrą lokalizację, nieopodal znajdują się: Politechnika Wrocławka, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Sztuk Pięknych. Dodatkowo młode małżeństwa planujące powiększenie rodziny będą miały niewielką odległość do placów zabaw, szkół. Blisko loftów znajdują się też centra handlowe i nadodrzańskie tereny zielone, czyli każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Inwestycja ma być odizolowana od ruchu ulicznego.

Zobacz także: Jaki los czeka inwestycję Miasteczko Wilanów?

REKLAMA

Dla wielu osób istotny może być również aspekt historyczny tego miejsca. Nowa Papiernia zlokalizowana jest na Przedmieściu Oławskim – początki tej dzielnicy sięgają XII wieku. W tym miejscu skupiały się punkty rzemieślnicze, a później przemysłowe, spowodowane było to bliskością rzeki Oławy. W XIX wieku fabryki zaczęły powstawać na obrzeżach miasta, a na Przedmieściu Oławskim zaczęto budować kamienice. Ulica nie ucierpiała w czasie drugiej wojny światowej. Została zeszpecona w czasach komunizmu blokami z wielkiej płyty i tylko tu i ówdzie pozostały ślady łączności historycznej, które ją wyróżniają. Specyficzna zabudowa była kilkakrotnie tłem dla filmów.

RED Real Estate Developer zbuduje kompleks mieszkaniowy Nowa Papiernia, zrewitalizuje też sąsiadujące kamienice i zaadaptuje na lofty dwa budynki fabryki papieru. Koniec pierwszego etapu rewitalizacyjnego planowany jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 6578 zł za mkw., a najmniejszy soft loft ma 35 mkw.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: RED Real Estate Development

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Nowa Papiernia elewacja. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Fabryka papieru. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia - jadalnia. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia sypialnia. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia - łazienka. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

REKLAMA

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA