REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowa Papiernia we Wrocławiu

Redakcja Dom

REKLAMA

REKLAMA

Nowa Papiernia na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu to inwestycja realizowana przez RED Real Estate Development. Deweloper rozpoczął rewitalizację fabryki papieru z 1889 roku, powstaną w niej nowoczesne lofty. Celem inwestycji jest zachowanie jak największej ilości oryginalnych elementów.

Budynek, w którym zostanie stworzona Nowa Papiernia powstał w XIX wieku. Zaletą tej inwestycji jest właśnie to, że lofty powstaną w starym budynku o wysokiej wartości historycznej. Deweloperowi zależy na wykorzystaniu pozostałości po starej fabryce, także we wnętrzu loftów.

REKLAMA

Nowa Papiernia ma dość dobrą lokalizację, nieopodal znajdują się: Politechnika Wrocławka, Uniwersytet Wrocławski i Akademia Sztuk Pięknych. Dodatkowo młode małżeństwa planujące powiększenie rodziny będą miały niewielką odległość do placów zabaw, szkół. Blisko loftów znajdują się też centra handlowe i nadodrzańskie tereny zielone, czyli każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Inwestycja ma być odizolowana od ruchu ulicznego.

Zobacz także: Jaki los czeka inwestycję Miasteczko Wilanów?

REKLAMA

Dla wielu osób istotny może być również aspekt historyczny tego miejsca. Nowa Papiernia zlokalizowana jest na Przedmieściu Oławskim – początki tej dzielnicy sięgają XII wieku. W tym miejscu skupiały się punkty rzemieślnicze, a później przemysłowe, spowodowane było to bliskością rzeki Oławy. W XIX wieku fabryki zaczęły powstawać na obrzeżach miasta, a na Przedmieściu Oławskim zaczęto budować kamienice. Ulica nie ucierpiała w czasie drugiej wojny światowej. Została zeszpecona w czasach komunizmu blokami z wielkiej płyty i tylko tu i ówdzie pozostały ślady łączności historycznej, które ją wyróżniają. Specyficzna zabudowa była kilkakrotnie tłem dla filmów.

RED Real Estate Developer zbuduje kompleks mieszkaniowy Nowa Papiernia, zrewitalizuje też sąsiadujące kamienice i zaadaptuje na lofty dwa budynki fabryki papieru. Koniec pierwszego etapu rewitalizacyjnego planowany jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Ceny mieszkań zaczynają się od 6578 zł za mkw., a najmniejszy soft loft ma 35 mkw.

Źródło: RED Real Estate Development

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Nowa Papiernia elewacja. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Fabryka papieru. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia - jadalnia. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia sypialnia. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Nowa Papiernia - łazienka. Fot. RED Real Estate Development
Red Real Estate Development
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA