REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wieżowce Warszawy

Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wieżowce Warszawy takie jak Złota 44, Warsaw Spire, Cosmopolitan oraz wieżowiec Mennicy Polskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Powstają w nich wyjątkowe i elegancie apartamenty, sale konferencyjne oraz biura wyposażone w najnowocześniejsze i ekskluzywne sprzęty. Sprawdź, jakie udogodnienia można spotkać w najbardziej znanych wieżowcach Warszawy.

Złota 44 – Żagiel Libeskinda

Najwyższym warszawskim wieżowcem, będącym jeszcze w budowie jest Złota 44. Jest to neomodernistyczny budynek mieszkalny projektu Daniela Libeskinda. Powierzchnia całkowita Złotej 44 wynosi 79 000 m2, w tym 71 500 m2 to powierzchnia użytkowa. Z najwyższych pięter Złotej 44 widać m.in. takie budynki jak: Warsaw Trade Tower, Rondo 1, hotel InterContinental, hotel Mariott, czy Warsaw Financial Center. Żagiel Libeskinda będzie miał 54 piętra i 192 m wysokości. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki, wciąż najwyższy budynek w stolicy, wraz z iglicą ma 231 m wysokości (ale tylko 188 metrów do dachu). Złota 44 będzie jednym z najwyższych wieżowców w Polsce. Z pośród 251 lokali mieszkalnych powierzchnie apartamentów będą wynosić od 61 do 375 m2. Projektantem ekskluzywnych wnętrz jest Patrycja Zaczyńska. Każde z wnętrz charakteryzować będzie oryginalność i nowoczesność. Szklany Żagiel jest najbardziej luksusową inwestycją mieszkalną w Polsce.

REKLAMA

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Warsaw Spire

Kolejnym warszawskim wieżowcem jest Warsaw Spire powstający na Woli. Jest to kompleksowy budynek biurowy konferencyjny, będzie to jeden z najbardziej oryginalnych biurowców w stolicy.  Wykonawcą tego neomodernistycznego projektu jest Pracownia Jaspers & Eyers. Powierzchnia całkowita Warsaw Spire będzie wynosić 104 300 m2 w tym 96 000 m2 powierzchni biurowej i 60 000 m2 użytkowej. Budynek wykonany ze stali i szkła ma stać się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Warsaw Spire będzie miał 220 m wysokości całkowitej, 54 kondygnacje oraz 5 poziomów garaży podziemnych na 1200 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy jest planowane na styczeń 2014 roku. Wieżowiec ma się wyróżniać zastosowaniem najnowszych technologii i wyjątkowym  designem. Ponadto budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami Eko-certyfikatu BREEAM.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Cosmopolitan – Twarda 2/4

REKLAMA

Poza Złotą 44 i Warsaw Spire, w śródmieściu powstaje wieżowiec o nazwie Cosmopolitan. Ma być to budynek zarówno mieszkalny jak i konferencyjny, biurowy i handlowo-usługowy. Zakończenie jego budowy przewidziane jest na grudzień 2013 roku. Budynek zaprojektował Helmut Jahn architekt, który zaprojektował m.in. Sony Center w Berlinie. Całkowita powierzchnia wieżowca Cosmopolitan to 53 000 m2 w tym 30 000 m2 to powierzchnia użytkowa. Budynek będzie miał 160 m wysokości i 43 kondygnacje nadziemne oraz 4 kondygnacje podziemne.

W wysokościowcu będzie znajdować się 250 lokali mieszkalnych, 146 lokali hotelowych oraz 299 miejsc parkingowych. Część nadziemna budynku będzie się dzielić na 2 części – niższą, w której znajdzie się czteropiętrowy biurowiec i wyższą – mieszkalną. W części biurowej będą znajdować się sale konferencyjne, restauracje, bar i centrum gimnastyczne. Przewidziano też luksusowy hotel. Pokoje hotelowe będą znajdować się na poziomie od 16. do 42. piętra  – łącznie będzie ich 176.  Na ostatniej kondygnacji przewidziano też 140-metrowy apartament prezydencki.

Wieżowiec Mennicy Polskiej

Obecnie budowany Wieżowiec Mennicy Polskiej usytuowany na Woli to kompleks biurowo-konferencyjny. Budynek będzie miał 130 m wysokości. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci. Modernistyczny wieżowiec Mennicy Polskiej będzie miał 36 kondygnacji w tym 5 kondygnacji podziemnych.  Zakończenie jego budowy jest przewidziane na luty 2014 roku.

Oprócz tego modernistycznego budynku Mennica Polska planuje jeszcze wybudowanie 50-metrowego biurowca na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej. Zespół budynków biurowo-usługowych, miałby wtedy ok. 103 000 m2  powierzchni całkowitej. Jednak ten projekt jest jeszcze odległy, ponieważ Mennica Polska decyzje w sprawie budowy wiąże z przyjęciem przez Polskę euro.

Zobacz także: Apartamentowiec Złota 44 – warszawski drapacz chmur: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    REKLAMA

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA