REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wieżowce Warszawy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wieżowce Warszawy takie jak Złota 44, Warsaw Spire, Cosmopolitan oraz wieżowiec Mennicy Polskiej cieszą się dużym zainteresowaniem. Powstają w nich wyjątkowe i elegancie apartamenty, sale konferencyjne oraz biura wyposażone w najnowocześniejsze i ekskluzywne sprzęty. Sprawdź, jakie udogodnienia można spotkać w najbardziej znanych wieżowcach Warszawy.

Złota 44 – Żagiel Libeskinda

Najwyższym warszawskim wieżowcem, będącym jeszcze w budowie jest Złota 44. Jest to neomodernistyczny budynek mieszkalny projektu Daniela Libeskinda. Powierzchnia całkowita Złotej 44 wynosi 79 000 m2, w tym 71 500 m2 to powierzchnia użytkowa. Z najwyższych pięter Złotej 44 widać m.in. takie budynki jak: Warsaw Trade Tower, Rondo 1, hotel InterContinental, hotel Mariott, czy Warsaw Financial Center. Żagiel Libeskinda będzie miał 54 piętra i 192 m wysokości. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki, wciąż najwyższy budynek w stolicy, wraz z iglicą ma 231 m wysokości (ale tylko 188 metrów do dachu). Złota 44 będzie jednym z najwyższych wieżowców w Polsce. Z pośród 251 lokali mieszkalnych powierzchnie apartamentów będą wynosić od 61 do 375 m2. Projektantem ekskluzywnych wnętrz jest Patrycja Zaczyńska. Każde z wnętrz charakteryzować będzie oryginalność i nowoczesność. Szklany Żagiel jest najbardziej luksusową inwestycją mieszkalną w Polsce.

REKLAMA

Zobacz także: Wnętrza apartamentów na Złotej 44

Warsaw Spire

Kolejnym warszawskim wieżowcem jest Warsaw Spire powstający na Woli. Jest to kompleksowy budynek biurowy konferencyjny, będzie to jeden z najbardziej oryginalnych biurowców w stolicy.  Wykonawcą tego neomodernistycznego projektu jest Pracownia Jaspers & Eyers. Powierzchnia całkowita Warsaw Spire będzie wynosić 104 300 m2 w tym 96 000 m2 powierzchni biurowej i 60 000 m2 użytkowej. Budynek wykonany ze stali i szkła ma stać się jednym z najbardziej charakterystycznych punktów panoramy miasta. Warsaw Spire będzie miał 220 m wysokości całkowitej, 54 kondygnacje oraz 5 poziomów garaży podziemnych na 1200 miejsc parkingowych. Zakończenie budowy jest planowane na styczeń 2014 roku. Wieżowiec ma się wyróżniać zastosowaniem najnowszych technologii i wyjątkowym  designem. Ponadto budynek został zaprojektowany zgodnie ze standardami Eko-certyfikatu BREEAM.

Zobacz także: Warsaw Spire – nowoczesny kompleks biurowy Ghelamco

Cosmopolitan – Twarda 2/4

REKLAMA

Poza Złotą 44 i Warsaw Spire, w śródmieściu powstaje wieżowiec o nazwie Cosmopolitan. Ma być to budynek zarówno mieszkalny jak i konferencyjny, biurowy i handlowo-usługowy. Zakończenie jego budowy przewidziane jest na grudzień 2013 roku. Budynek zaprojektował Helmut Jahn architekt, który zaprojektował m.in. Sony Center w Berlinie. Całkowita powierzchnia wieżowca Cosmopolitan to 53 000 m2 w tym 30 000 m2 to powierzchnia użytkowa. Budynek będzie miał 160 m wysokości i 43 kondygnacje nadziemne oraz 4 kondygnacje podziemne.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wysokościowcu będzie znajdować się 250 lokali mieszkalnych, 146 lokali hotelowych oraz 299 miejsc parkingowych. Część nadziemna budynku będzie się dzielić na 2 części – niższą, w której znajdzie się czteropiętrowy biurowiec i wyższą – mieszkalną. W części biurowej będą znajdować się sale konferencyjne, restauracje, bar i centrum gimnastyczne. Przewidziano też luksusowy hotel. Pokoje hotelowe będą znajdować się na poziomie od 16. do 42. piętra  – łącznie będzie ich 176.  Na ostatniej kondygnacji przewidziano też 140-metrowy apartament prezydencki.

Wieżowiec Mennicy Polskiej

Obecnie budowany Wieżowiec Mennicy Polskiej usytuowany na Woli to kompleks biurowo-konferencyjny. Budynek będzie miał 130 m wysokości. Autorem projektu jest pracownia JEMS Architekci. Modernistyczny wieżowiec Mennicy Polskiej będzie miał 36 kondygnacji w tym 5 kondygnacji podziemnych.  Zakończenie jego budowy jest przewidziane na luty 2014 roku.

Oprócz tego modernistycznego budynku Mennica Polska planuje jeszcze wybudowanie 50-metrowego biurowca na skrzyżowaniu ulic Grzybowskiej i Żelaznej. Zespół budynków biurowo-usługowych, miałby wtedy ok. 103 000 m2  powierzchni całkowitej. Jednak ten projekt jest jeszcze odległy, ponieważ Mennica Polska decyzje w sprawie budowy wiąże z przyjęciem przez Polskę euro.

Zobacz także: Apartamentowiec Złota 44 – warszawski drapacz chmur: GALERIA

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA