Apartamenty z widokiem na morze
REKLAMA
REKLAMA
Niemieckie miasto Bremerhaven, położone u ujścia rzeki Wezery, jest ważnym ośrodkiem przemysłu stoczniowego. O jego atrakcyjności świadczy nie tylko ruchliwy port, lecz także bogata i innowacyjna oferta kulturalna z miejscami takimi jak Niemiecki Dom Emigranta, Niemieckie Muzeum Żeglugi czy Zoo Nad Morzem. W bezpośrednim sąsiedztwie tych atrakcji oddano niedawno do użytku trzy budynki mieszkalne z luksusowymi apartamentami.
REKLAMA
Nowoczesna architektura i dobra lokalizacja
Spektakularne położenie kompleksu, zaraz przy brzegu, zapewnia od strony zachodniej zapierający dech w piersiach widok na ujście rzeki Wezery, a od wschodniej – na przystań z jachtami i motorówkami. W jednym z trzech budynków nazwanym Weser Loft (czyli, w wolnym tłumaczeniu, Lofty nad Wezerą), mieści się siedemnaście mieszkań typu loft, w tym mniejsze apartamenty dwupoziomowe, a dla najbardziej wymagających – dwa penthousy na najwyższym piętrze. Każdy loft ma od 85 do 165 m² powierzchni; zajmują łącznie osiem pięter. Betonowa konstrukcja budynku, z nienośnymi ścianami, umożliwia maksymalną dowolność aranżacji wnętrz, w tym indywidualne rozplanowanie pomieszczeń.
Zobacz także: Penthouse'y – czym się wyróżniają?
Nowoczesne materiały i kolory
Mieszkańcy Weser Loftu mają dużo szczęścia. Morze, port oraz miasto z jego kulturalnymi atrakcjami leżą praktycznie u ich stóp, a ponadto mieszkają w prawdziwie pięknym budynku.
Wykorzystane tu materiały (drewno, stal i szło) idealnie komponują się z klinkierem wiodącym na elewacji. W czasie słonecznych dni na powierzchni cegieł można zaobserwować żywą grę kolorów i połyskujące refleksy, które doskonale harmonizują z dużymi przeszkleniami.
Morski klimat a specjalnie dobrane rozwiązania technologiczne
Położenie na wybrzeżu w otwartej przestrzeni, w połączeniu ze znaczną wysokością budynku oznacza, że jest on szczególnie zagrożony przez porywisty, północno-zachodni wiatr, który często pojawia się w tym regionie. Ogromna siła wiatru spowodowała, że przy wznoszeniu budynku Weser Loft zastosowano wyjątkowe rozwiązania technologiczne takie jak słupkowo-ryglowa konstrukcja okien. Powszechnie stosowane elementy okienne w pożądanej wielkości nie byłyby w stanie wytrzymać działania tak dużych sił. Specjalnie do warunków dobrano także grubość szkła, ponieważ wysokie wymogi bezpieczeństwa dla budynków położonych tak jak Weser Loft dotyczą nie tylko samej stabilności, lecz także wiatroszczelności.
Zobacz także: Ceny mieszkań w Warszawie – jak się kształtują?
Nowoczesne rozwiązania w marynistycznym stylu
Niewątpliwym atutem tego budynku są też szklane balustrady gwarantujące mieszkańcom niesamowity widok na Wezerę. By balkony można było wykorzystywać jak najdłużej, zostały one wyposażone w szklane elementy przesuwne, dzięki którym można np. uchronić się przed silnym wiatrem, nie tracąc przy tym pięknych widoków. Uwagę zwracają też duże, okrągłe okna na obu ścianach budynku, które niczym iluminatory na statku podkreślają jego morski charakter. Te marynistyczne elementy w połączeniu z charakterystyczną bryłą sprawiają, że budynek przypomina fragment luksusowego liniowca. Całość konstrukcji otrzymała przy tym mocną podstawę – parter wykonano w kształcie masywnego, prostokątnego „fundamentu”. Lekkie, łukowate elewacje wyższych kondygnacji ciekawie kontrastują z tą solidną podbudową, gdzie znajdują się wyłożone marmurem wejścia oraz wszystkie instalacje potrzebne do funkcjonowania budynku.
Zobacz także: Wybór mieszkania – jakie mieszkanie wybrać, aby służyło nam przez wiele lat?
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA