REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Apartamenty z widokiem na morze

REKLAMA

REKLAMA

Widok na morze i port – mają go mieszkańcy luksusowego apartamentowca Weser Loft. Budynek znajdujący się w niemieckim mieście Bremerhaven wybudowano nad samym morzem, nieopodal ujścia rzeki Wezery.

Niemieckie miasto Bremerhaven, położone u ujścia rzeki Wezery, jest ważnym ośrodkiem przemysłu stoczniowego. O jego atrakcyjności świadczy nie tylko ruchliwy port, lecz także bogata i innowacyjna oferta kulturalna z miejscami takimi jak Niemiecki Dom Emigranta, Niemieckie Muzeum Żeglugi czy Zoo Nad Morzem. W bezpośrednim sąsiedztwie tych atrakcji oddano niedawno do użytku trzy budynki mieszkalne z luksusowymi apartamentami.

REKLAMA

Nowoczesna architektura i dobra lokalizacja

Spektakularne położenie kompleksu, zaraz przy brzegu, zapewnia od strony zachodniej zapierający dech w piersiach widok na ujście rzeki Wezery, a od wschodniej – na przystań z jachtami i motorówkami. W jednym z trzech budynków nazwanym Weser Loft (czyli, w wolnym tłumaczeniu, Lofty nad Wezerą), mieści się siedemnaście mieszkań typu loft, w tym mniejsze apartamenty dwupoziomowe, a dla najbardziej wymagających – dwa penthousy na najwyższym piętrze. Każdy loft ma od 85 do 165 m² powierzchni; zajmują łącznie osiem pięter. Betonowa konstrukcja budynku, z nienośnymi ścianami, umożliwia maksymalną dowolność aranżacji wnętrz, w tym indywidualne rozplanowanie pomieszczeń.

Zobacz także: Penthouse'y – czym się wyróżniają?

Nowoczesne materiały i kolory

Mieszkańcy Weser Loftu mają dużo szczęścia. Morze, port oraz miasto z jego kulturalnymi atrakcjami leżą praktycznie u ich stóp, a ponadto mieszkają w prawdziwie pięknym budynku.

Wykorzystane tu materiały (drewno, stal i szło) idealnie komponują się z klinkierem wiodącym na elewacji. W czasie słonecznych dni na powierzchni cegieł można zaobserwować żywą grę kolorów i połyskujące refleksy, które doskonale harmonizują z dużymi przeszkleniami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Morski klimat a specjalnie dobrane rozwiązania technologiczne

Położenie na wybrzeżu w otwartej przestrzeni, w połączeniu ze znaczną wysokością budynku oznacza, że jest on szczególnie zagrożony przez porywisty, północno-zachodni wiatr, który często pojawia się w tym regionie. Ogromna siła wiatru spowodowała, że przy wznoszeniu budynku Weser Loft zastosowano wyjątkowe rozwiązania technologiczne takie jak słupkowo-ryglowa konstrukcja okien. Powszechnie stosowane elementy okienne w pożądanej wielkości nie byłyby w stanie wytrzymać działania tak dużych sił. Specjalnie do warunków dobrano także grubość szkła, ponieważ wysokie wymogi bezpieczeństwa dla budynków położonych tak jak Weser Loft dotyczą nie tylko samej stabilności, lecz także wiatroszczelności.

Zobacz także: Ceny mieszkań w Warszawie – jak się kształtują?

Nowoczesne rozwiązania w marynistycznym stylu

Niewątpliwym atutem tego budynku są też szklane balustrady gwarantujące mieszkańcom niesamowity widok na Wezerę. By balkony można było wykorzystywać jak najdłużej, zostały one wyposażone w szklane elementy przesuwne, dzięki którym można np. uchronić się przed silnym wiatrem, nie tracąc przy tym pięknych widoków. Uwagę zwracają też duże, okrągłe okna na obu ścianach budynku, które niczym iluminatory na statku podkreślają jego morski charakter. Te marynistyczne elementy w połączeniu z charakterystyczną bryłą sprawiają, że budynek przypomina fragment luksusowego liniowca. Całość konstrukcji otrzymała przy tym mocną podstawę – parter wykonano w kształcie masywnego, prostokątnego „fundamentu”. Lekkie, łukowate elewacje wyższych kondygnacji ciekawie kontrastują z tą solidną podbudową, gdzie znajdują się wyłożone marmurem wejścia oraz wszystkie instalacje potrzebne do funkcjonowania budynku.  

Zobacz także: Wybór mieszkania – jakie mieszkanie wybrać, aby służyło nam przez wiele lat?

Źródło: materiały prasowe

Apartamentowiec Weser Loft. Fot. Röben
Röben
Apartamentowiec Weser Loft. Fot. Röben
Röben
Apartamentowiec Weser Loft. Fot. Röben
Röben
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Aby taryfy dynamiczne się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można dostać na nie dofinansowanie

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

REKLAMA

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

REKLAMA