REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

J.W. Construction ma jeszcze 500 mieszkań w „Rodzinie na Swoim”

Górczewska Park Fot. J.W.Construction
Górczewska Park Fot. J.W.Construction
J.W.Construction

REKLAMA

REKLAMA

Znalezienie mieszkania w „Rodzinie na Swoim” jest coraz trudniejsze, w dużych miastach, np. w Warszawie, oferta jest już bardzo mała, podobnie jest w inwestycjach na ich obrzeżach. J.W. Construction w swojej ofercie posiada jeszcze 500 mieszkań spełniających wymogi „Rodziny na Swoim”.

REKLAMA

Do wygaszenia programu „Rodziny na Swoim” zostało tylko 10 tygodni. Zainteresowani mają ku temu dodatkowy bodziec – zdaniem analityków rynku, alternatywa w postaci nowego projektu wsparcia dla rodzin i singli „Mieszkanie dla Młodych” jest rozwiązaniem mniej korzystnym finansowo i dość odległym.

REKLAMA

Od początku funkcjonowania programu „Rodzina na Swoim” do połowy 2012 rozpatrzono pozytywnie blisko 155 tys. wniosków o rządową dopłatę na łączną kwotę ponad 28 miliardów złotych. Gwarancja niższych o 30% rat przez pierwszych osiem lat spłacania daje czas na spore oszczędności, które mogą sięgnąć nawet 75 tys. zł. W dużych miastach rata kredytu wynosi mniej niż koszt najmu lokalu. Co więcej, kupujący może liczyć na to, że nim rata kredytu wzrośnie, zwiększą się jego dochody, niejako niwelując czekające go podwyżki. W nowym programie beneficjenci otrzymają całą pomoc w momencie zakupu mieszkania, co w praktyce oznacza, że od początku muszą wpisać wyższe rachunki w domowy budżet. Nowy program ma być skierowany zarówno do singli, jak i rodzin, jednak tylko w przypadku rodzin z dwojgiem dzieci dofinansowanie może sięgnąć 20% wartości kredytu. Większość odczuje ulgę rzędu 10–15%.

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Wrocław: Fabryczna

Mamy do czynienia z dużym zainteresowaniem wygaszaną „Rodziną na Swoim”. W naszej ofercie w czterech różnych inwestycjach dostępnych jest aż 500 lokali spełniających kryteria rządowego programu, z czego część to lokale gotowe do zamieszkania, a nawet wykończone. Klienci czują, że tak dobry moment na zakup może się prędko nie powtórzyć. Co zaś się tyczy nowej propozycji, to przyjmujemy ją z optymizmem. To sygnał, że problemy mieszkaniowe Polaków są ważnym aspektem polityki państwa. Za wcześnie, by wyrokować o przyszłej popularności „Mieszkania dla Młodych”, jednak mamy nadzieję, że będzie on impulsem, który ożywi rynek nieruchomości po wygaśnięciu „Rodziny na Swoim” – komentuje Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Handlowego w J.W. Construction.

Zobacz także: Jak odebrać balkon i taras od dewelopera?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Największy wybór spośród ofert J.W. Construction mają klienci zainteresowani nieruchomościami w Warszawie. Na zamknięcie inwestycji zostały obniżone ceny mieszkań na osiedlu Górczewska Park na Woli. Tu trzydzieści gotowych lokali 2–3 pokojowych, o powierzchni 50–75 m kw. jest do kupienia w cenie obowiązującego limitu, tj. 5782 zł/mkw. Ponadto, w ofercie z rządową dopłatą znajdują się mieszkania gotowe w inwestycji Lewandów Park na Białołęce, jak również lokale w trakcie realizacji na Osiedlu Światowida na Tarchominie i w projekcie Zielona Dolina – na Białołęce. Tych jest ponad 400.

Rok 2013 będzie rokiem wyzwań dla banków i deweloperów. Niezależnie jednak od ostatecznego kształtu programu dopłat oraz terminu wdrożenia go w życie, J. W. Construction ma w swojej ofercie mieszkania na każdą kieszeń, dopasowane do różnych potrzeb i możliwości finansowych Polaków – podsumowuje Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Handlowego w J.W. Construction.

Zobacz także: „Rodzina na Swoim” Warszawa: Białołęka

Źródło: J.W. Construction

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA