REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wybierz mieszkanie w unikalnej inwestycji

Subskrybuj nas na Youtube
Inwestycja mieszkaniowa.
Inwestycja mieszkaniowa.

REKLAMA

REKLAMA

Wybierz mieszkanie w unikalnej inwestycji, dzięki czemu w łatwy sposób podniesiesz wartość kupionego mieszkania. Mieszkanie usytuowane w budynku o oryginalnej architekturze wcale nie musi być droższe od innych nieruchomości.

Powszechnie utarło się przekonanie, że słabe architektonicznie budownictwo mieszkaniowe to wyłącznie „zasługa” deweloperów, którzy dążą do ograniczenia kosztów i podcinają skrzydła architektom. Prawda jest jednak zupełnie inna. Ciekawy i wartościowy architektonicznie budynek nie musi być wcale droższy w realizacji. Inaczej mówiąc – ładne wcale nie musi być drogie.

REKLAMA

Zobacz także: Inwestycja w nieruchomości przynosi zyski

REKLAMA

Zaprojektowanie budynku mieszkalnego w wersji wielorodzinnej to wyzwanie architektoniczne. Jest to zadanie zdecydowanie trudniejsze od nadania formy biurowca czy też galerii handlowej, w których łatwiej jest wypełnić kubaturę danego obiektu otwartymi przestrzeniami. Tymczasem w przypadku budynku mieszkalnego sedno tkwi w ścisłym umiejscowieniu w zamkniętej bryle autonomicznych, bardzo zindywidualizowanych i do tego odrębnych przedmiotów własności, jakimi są mieszkania. Dodatkowych trudności w racjonalnym i funkcjonalnym zaplanowaniu przestrzeni nastręczają restrykcyjne przepisy prawa. Wszystko to powoduje, że architekci każdorazowo stawiani są przed nowym wyzwaniem i próbują zaprojektować i umiejscowić bryłę budynku w miejskiej przestrzeni.

– Patrząc chociażby ze względu na zapotrzebowanie, wielokrotnie więcej buduje się obiektów mieszkalnych niż handlowych czy biurowych. Trudniej tu zatem o oryginalność rozwiązań. Budynki wielorodzinne wymagają od architektów po prostu kunsztu i talentu. – mówi Jacek Cenkiel, prezes UWI Inwestycje S.A. –  Nie można tego odmówić, Eugeniuszowi Skrzypczakowi z pracowni ARI Sp. z o.o., który zaprojektował inwestycję Malta Nowa, realizowaną obecnie przez UWI przy ul. Inflanckiej. – dodaje Jacek Cenkiel.

Zobacz także: Osiedle Constans: GALERIA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przypadku Malty Nowej uwagę przykuwa nowoczesna bryła, której ciekawy kształt podkreśliła elewacja budynku.

– Widoczną już na jednym z budynków elewację porównać można do teatralnej kurtyny przysłaniającej bryłę obiektu. W tejże kurtynie znajdują się wycięcia, które w istocie stanowią balustrady balkonów. Wszystko to sprawia, że wysoki i dość prosty obiekt nabiera lekkiego i zarazem dynamicznego kształtu. – mówi Przemysław Goś, dyrektor techniczny UWI Inwestycje S.A.

Zobacz także: Duże zainteresowanie apartamentami

REKLAMA

Jak zauważa inwestor, sposób usytuowania budynków oraz przesunięcie obiektów względem siebie dodaje dynamiki całemu kompleksowi zabudowy przy ul. Inflanckiej. Istotną rolę odgrywają w tym również skośne płaszczyzny ścian szczytowych poszczególnych budynków. Dzięki tym zabiegom kompleks Malta Nowa doskonale wpisuje się w wolną przestrzeń pomiędzy osiedlem Lecha a zabudową Polanki.

Jeśli decydujemy się na własne „M”, pamiętajmy, że nietuzinkowa architektura i unikalny charakter nieruchomości mogą sprawić, że jej wartość będzie znacznie szybciej wzrastać w stosunku do innych mieszkań z „segmentu popularnego”.

Zobacz także: Praga Północ i Praga Południe w budowie

Źródło: PR4you

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

REKLAMA

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA