REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Praga Północ i Praga Południe w budowie

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
PRESTIGE PR
Warszawa. Fot. Fotolia
Warszawa. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Na Pradze Północ i Pradze Południe w Warszawie trwają obecnie intensywne prace budowlane związane m.in. z budową drugiej linii metra i ze zbliżającym się Euro 2012. Jak na tym tle kształtuje się oferta mieszkaniowa Pragi Północ i Pragi Południe?

Prawobrzeżna część Warszawy dzięki inwestycjom infrastrukturalnym już wkrótce zyska miano najbardziej dynamicznie rozwijającego się rejonu miasta. Dodatni bilans przekształceń będzie odczuwalny szczególnie na Pradze Południe i Pradze Północ, które już dziś są główną areną zmian w substancji miejskiej. Pierwszy test dzielnice przejdą podczas czerwcowych meczów turnieju Euro 2012 rozgrywanych m.in. na Stadionie Narodowym. Budowa tak dużego kompleksu sportowego już teraz aktywizuje lokalny rynek nieruchomości.

REKLAMA

Rozwój Pragi

W pobliżu obiektu powstaje coraz więcej placówek handlowych, usługowych, a tym samym wzrasta potencjał inwestycyjny okolicznych terenów. Port Praski, w pobliżu którego zlokalizowana będzie stacja metra Stadion, zyska za kilka lat zupełnie nowe oblicze. Zmieni się w wysokiej klasy centrum biznesowe z własną przystanią portową, promenadą i parkiem. Inwestycja, która jest tam planowana, ma tak szeroki zakres, że jej realizacja ma potrwać aż 10 lat.

Zobacz także: Villa Parc: GALERIA

Budowa stadionu zdopingowała też włodarzy miasta do podjęcia prac związanych z rozbudową okolicznej infrastruktury. Ma temu służyć remont stacji kolejowej Warszawa-Stadion, która już za trzy lata zostanie połączona ze stacją linii metra. Z kolei postępujące prace związane z budową podziemnej kolejki stoją u podstaw kolejnych programów rewitalizacji zabytkowych praskich kamienic. Tym razem nie będzie to tylko delikatny lifting, ale gruntowne remonty, które diametralnie zmienią standard, nie tylko poszczególnych budynków, lecz także obraz całej dzielnicy. 

Inwestycja mieszkaniowe na Pradze

Naturalnym procesem towarzyszącym tak dużym zmianom jest wzrost zainteresowania zakupem nieruchomości w tej części miasta. Okazuje się jednak, że istnieją duże różnice w dostępności mieszkań z rynku pierwotnego w każdej z dwóch dzielnic. Podczas gdy na Pradze Południe nabywcy mają do wyboru szeroki wachlarz nowych inwestycji mieszkaniowych, na Pradze Północ asortyment mieszkań jest bardzo ograniczony.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Inwestycja mieszkaniowa La Cascade: GALERIA


REKLAMA

Serwis Rynekpierwotny.com podaje, że na terenie Pragi Południe obecnie można wybierać spośród 25 inwestycji, w których dostępnych jest ponad 1,5 tysiąca mieszkań. Według raportu firmy Emmerson w III kwartale 2011 roku dzielnica uplasowała się na czwartym miejscu pod względem liczby sprzedawanych mieszkań. Praga Południe mieści się też w czołówce warszawskich dzielnic pod względem podaży lokali deweloperskich.

Dużym kontrastem wobec takiej oferty jest zasób nowych mieszkań na Pradze Północ. Wybór lokali z pierwszej ręki jest ograniczony jedynie do czterech inwestycji. Łącznie na terenie dzielnicy dostępnych jest 76 gotowych mieszkań. Można je znaleźć w zespole mieszkaniowym Namysłowska, inwestycji Kameralna Praga (ul. Zachariasza) i Praga Tower (ul. Lęborska).

Zobacz także: Patio Avenir: GALERIA

Poza tym przy ulicy Wileńskiej w kwietniu 2011 roku rozpoczęła się budowa nowej inwestycji mieszkaniowej Nowa Wileńska. W projekcie realizowanym przez firmę Budrem powstanie budynek ze 142 mieszkaniami o powierzchni od 25 do 83 mkw. oraz sieciowa placówka handlowa zlokalizowana przy Alei Solidarności. Ciekawostką, obecnie rzadko spotykaną na rynku nowych mieszkań, jest możliwość zagospodarowania własnego ogródka przez część właścicieli mieszkań (o pow. do 42 mkw.). Budynek zostanie oddany do użytku już za rok, w pierwszym kwartale 2013 roku.

Nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie na Starej Pradze pojawiły się kolejne inwestycje. Działania inwestorów zaktywizują się dopiero, kiedy do tej części miasta będzie można dojechać metrem, które uczni ją bardziej atrakcyjną dla deweloperów. 

Zobacz także: Ekologiczne osiedla – sprawdzą się w Polsce?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA