REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Program obsługi inwestycji deweloperskich – na czym polega?

Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker. Fot. Fotolia
Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Program obsługi inwestycji deweloperskich to nowy projekt Home Broker, którego celem jest wsparcie deweloperów na całym etapie powstawania inwestycji mieszkaniowej. Na czym będzie polegał program obsługi inwestycji deweloperskich?

Co trzeci klient, który za pośrednictwem Home Broker kupił w 2011 roku nieruchomość, wybrał rynek pierwotny. Z badań, które pośrednik przeprowadził wśród nabywców, wynika, że głównym motywem zakupu mieszkania od dewelopera jest chęć wprowadzenia się do nowego lokalu. Na drugim miejscu znalazły się niższe opłaty czynszowe niż w przypadku mieszkań używanych, a na kolejnych: możliwość wykończenia według własnych upodobań, brak prowizji dla pośrednika oraz oczekiwanie szybkiego wzrostu wartości nieruchomości.

REKLAMA

Sprzedający są bardziej elastyczni

– W 2012 roku udział rynku pierwotnego w transakcjach na rynku mieszkaniowym najprawdopodobniej będzie większy niż w tym roku. – ocenia Damian Milibrand, prezes Home Brokera. – Jest to spowodowane rosnącą elastycznością deweloperów, którzy reagując na potrzeby rynku, budują coraz więcej małych mieszkań. Na to nakłada się coraz większa świadomość, że polityka sprzedażowa musi być dostosowana do realiów rynkowych – dodaje.

Zobacz także: Penthouse'y – czym się wyróżniają?

REKLAMA

Jego zdaniem dokładnie odwrotnie zachowuje się obecnie rynek wtórny. Proces sprzedaży się wydłuża – od wprowadzenia oferty na rynek do zwarcia umowy ostatecznej mija nawet 5 miesięcy. Oznacza to, że coraz trudniej sprzedać używane mieszkanie. Osobom, które chcą sprzedać nieruchomość, trudno pogodzić się z tym, że cena może być niższa od tej, po jakiej kupili mieszkanie. Nie ma też akceptacji dla straty kursowej, jeśli finansowali się kredytem walutowym.

Dlatego plany biznesowe pośrednika na 2012 rok zakładają dalsze zacieśnienie współpracy z deweloperami. Home Broker podpisał już umowy z 450 firmami budującymi mieszkania w całej Polsce. Dla porównania na koniec 2010 roku takich partnerów biznesowych miał niespełna 200.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Deweloperzy budują nawet zimą


Nowy projekt Home Broker

Wykorzystując nowe możliwości współpracy z grupą Getin Noble Banku, które otworzyły się po wejściu Home Broker w struktury Open Finance, pośrednik uruchamia nowy na polskim rynku program polegający na kompleksowej obsłudze projektów deweloperskich.

Zobacz także: Co wpłynie na rynek mieszkaniowy w 2012 r.?

– Każdy deweloper, który rozpocznie z nami współpracę, otrzyma pomoc przy realizacji inwestycji mieszkaniowej od A do Z. – mówi Krzysztof Spyra, członek zarządu Getin Noble Banku i prezes Open Finance (do firmy doradztwa finansowego należy obecnie 100% akcji Home Brokera.

Pomoc ta rozłożona jest na pięć etapów:

1. Ocena rentowności projektu i możliwości sprzedaży mieszkań

2. Szybka procedura pozyskania kredytu inwestycyjnego w Getin Noble Banku

3. Przedsprzedaż mieszkań warunkująca uruchomienie kredytu

4. Sprzedaż mieszkań na kolejnych etapach budowy

5. Udzielnie kredytu nabywcom mieszkań dzięki współpracy Home Brokera z 25 bankami

– Dzięki doświadczeniom, które jako grupa mamy w sprzedaży mieszkań, kredytowaniu deweloperów oraz szerokiej ofercie kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych, jesteśmy w stanie zagwarantować firmom budującym mieszkania skrócenie nawet o jedną trzecią czasu potrzebnego do zrealizowania inwestycji. zapewnia Krzysztof Spyra.

Zobacz także: Deweloperzy zapobiegną kryzysowi na rynku nieruchomości?

Źródło: Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA