REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kompleks mieszkaniowy Galaktyka we Wrocławiu

Kompleks mieszkaniowy Galaktyka powstanie na wrocławskim Muchoborze.
Kompleks mieszkaniowy Galaktyka powstanie na wrocławskim Muchoborze.
Media

REKLAMA

REKLAMA

Kompleks mieszkaniowy Galaktyka powstanie na wrocławskim Muchoborze. Inwestycję Galaktyka realizuje firma Portero.

Obiekt składa się z dwóch czterokondygnacyjnych budynków zawierających łącznie 150 mieszkań, głównie 2- i 3-pokojowych oraz kawalerek. Ich powierzchnia kształtuje się od 33 do 88 mkw. Cena metra kwadratowego jest uzależniona od umiejscowienia lokalu i wynosi od 4900 zł do 6200 zł brutto. Do każdego mieszkania przynależy parking podziemny wliczony w cenę. Pierwszy budynek inwestycji zostanie oddany do użytku w III kwartale 2012 roku.

REKLAMA

REKLAMA

– Dostępne powierzchnie zostały dopasowane do aktualnego zapotrzebowania rynku. – mówi Ramón Portero Toribio, dyrektor firmy Portero – Obecnie poszukiwane są przede wszystkim mieszkania o metrażu około 50 mkw. Wśród zainteresowanych są single, młode małżeństwa, dla których będzie to pierwsze mieszkanie, jak również rodziny z dziećmi szukające większego lokum.

Galaktyka to nowoczesny projekt architektoniczny oraz przestronne i funkcjonalne wnętrza o wysokim standardzie wykończenia. Mieszkania są wyposażone w loggie, balkony lub tarasy. Atutem inwestycji jest dogodny dojazd do centrum i liczne połączenia autobusowe. Obiekt jest zlokalizowany 6,5 km od centrum Wrocławia, w pobliżu nowej obwodnicy i ważnych węzłów komunikacyjnych. W okolicy znajduje się dużo zieleni i terenów rekreacyjnych. Nieopodal mieszczą się ponadto centra handlowe, w tym popularny Futura Park (Factory). Ta część Wrocławia cieszy się ostatnio bardzo dobrą renomą oraz coraz większym zainteresowaniem kupujących.

Zobacz także: Powstanie II etap inwestycji Krypska

REKLAMA

Projekt architektoniczny powstał w oparciu o analizę sąsiedniej zabudowy. Budynki nawiązują do otoczenia wysokością, spadkami dachów i formą architektoniczną. Realizowane na planie dwóch skierowanych do siebie liter „C” tworzą wewnętrzny dziedziniec z tarasami, zaprojektowaną zielenią i placem zabaw dla dzieci. Rytm na elewacji od strony zewnętrznej budynków wprowadzają wysunięte klatki schodowe, a od strony wewnętrznej balkony i loggie. Pod dziedzińcem powstanie parking podziemny obsługiwany przez dwie rampy. Platformy umożliwią osobom niepełnosprawnym i rodzicom z wózkami dziecięcymi dostęp z poziomu garażu na kondygnację parteru, a zadaszone rampy – z poziomu terenu do mieszkań parteru.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wokół budynków zaprojektowano drogę wewnętrzną zapewniającą wygodną komunikację kołową, niekolidującą z ruchem pieszym. Całość inwestycji otacza zieleń niska, a od strony ulicy Gagarina przewidziano szpaler drzew. Nad realizacją projektu czuwa pracownia architektoniczna Ozone.

Sprzedaż mieszkań została powierzona Panoramie Nieruchomości. Chcąc zachęcić potencjalnych nabywców do zakupu nieruchomości, deweloper oferuje elastyczny system płatności umożliwiający spłatę w ratach.

Zobacz także: Czy warto poczekać z kupnem mieszkania?

Grupa Portero to nowy gracz na wrocławskim rynku. Oprócz osiedla na Gagarina spółka realizuje jeszcze dwie inwestycje mieszkaniowe w Leśnicy oraz Jagodnie.

Źródło: materiały prasowe

Inwestycję Galaktyka realizuje firma Portero.
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA