REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Całoroczne apartamenty nad Bałtykiem

Apartamenty nad morzem to prestiż i luksus dla wymagających. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Apartamenty nad morzem to prestiż i luksus dla wymagających. Fot. Mielno Holding Firmus Group
Mielno Holding – Firmus Group

REKLAMA

REKLAMA

Całoroczne apartamenty nad Bałtykiem są rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie odpoczynek również zimą. Apartamenty nad morzem to prestiż i luksus dla wymagających.

Moda na wakacyjne apartamenty dotarła do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, gdzie zamożni ze świata sztuki, finansów i show biznesu przynajmniej na kilka miesięcy w roku przenoszą się do swoich letnich rezydencji, położonych w najbardziej ekskluzywnych miejscowościach wypoczynkowych. Odpoczywają, nadrabiają liczne zaległości towarzyskie, ale też pracują na swoich tarasach, mając przed oczami panoramę pofalowanej morskiej tafli.

REKLAMA

Drogie inwestycje nad Bałtykiem

REKLAMA

Zamożni Polacy do niedawna swoje pieniądze lokowali w zagraniczne nieruchomości zlokalizowane wzdłuż hiszpańskiego wybrzeża Costa del Sol, najbogatsi wybierali drogie Lazurowe Wybrzeże. Dzisiaj modnych regionów, w których warto mieć „drugi dom”, jest więcej, a obok zagranicznych kurortów coraz częściej wymieniane są także te rodzime, w których nie brakuje luksusowych inwestycji na prawdziwie światowym poziomie.

Po latach fascynacji odległymi, zagranicznymi kurortami zamożne Polki ponownie odkrywają Bałtyk i decydują się na zakup prestiżowych nieruchomości wakacyjnych właśnie w Polsce. Swoje luksusowe apartamenty nad polskim morzem mają wpływowi politycy i kobiety sukcesu ze świata finansów, sportowcy, celebryci. Nie ma się zresztą czemu dziwić. Już od wielu lat bałtyckie plaże uznawane są za jedne z najpiękniejszych w całej Europie. Kurorty takie jak Sopot czy Jurata od lat są synonimem prestiżu. Pierwszy na przełomie wieków uchodził za najbardziej luksusowe miejsce do wypoczynku w tej części Europy, z torem wyścigów konnych i statusem uzdrowiska. Jurata z kolei nabrała statusu wyjątkowego kurortu, od kiedy co roku wypoczywają tam kolejni prezydenci Polski.

Zobacz także: Jaki jest obecnie popyt na apartamenty?

Na przestrzeni ostatnich lat inne miejscowości także urosły do rangi kurortów. Znaczne zmiany widać m.in. w Mielnie, które dzięki współpracy lokalnego samorządu i prywatnych inwestorów staje się z roku na rok jednym z najbardziej uporządkowanych i estetycznych miast nad Bałtykiem. Wyróżnia je m.in. szeroka, czysta plaża, wygodne zejście nad morze bezpośrednio z promenady oraz naturalne otoczenie wydm i sosnowych lasów umiejętnie połączone z planami najnowocześniejszej zabudowy przestrzennej.


Apartamenty nad morzem

Biały piasek polskich plaż i charakterystyczny zapach morskiej bryzy przyciągają nad polskie morze nie tylko wakacyjnych turystów. Swój apartament chce mieć tu wiele zamożnych osób i to nie tylko na lato. Stąd najbardziej prestiżowe inwestycje planowane są przez deweloperów jako całoroczne obiekty wysokiej klasy. Czego szukają wymagające kobiety sukcesu z różnych branż od finansowej po świat kultury? Wbrew pozorom wcale nie palącego słońca i ciepłego morza. Cenią sobie przede wszystkim spokój, dlatego wiele z nich wypoczynek celowo planuje przed lub po szczycie sezonu. Doceniają urok polskiego wybrzeża niezależnie od pory roku i pogody. Chcą tu jednak nie tylko odpoczywać. Ich pozycja zawodowa często pozwala na pracę poza miastem, więc przenoszą swoje biuro nad morze, by tu z dala od miejskiego zgiełku tworzyć i czerpać inspirację  z otoczenia.

Luksusowe Wybrzeże

Jak zauważają kobiety, które już kupiły apartamenty w mieleńskiej inwestycji Dune to także dobrze ulokowane pieniądze. Dlaczego? Bo Mielno ma szansę stać się jednym z najbardziej ekskluzywnych kurortów nad Bałtykiem. Wzorem elitarnych rejonów wypoczynkowych na południu Europy czy w słonecznej Kalifornii również polskie wybrzeże wprowadza wysokie standardy. Władze lokalne zaczynają dbać o estetykę i przestrzeń publiczną. Stawiają na jakość, a nie ilość turystów. Atrakcyjność Mielna podnoszą także plany prywatnych inwestorów. Firma Mielno Holding – Firmus Group, która realizuje apartamentowiec Dune, planuje tu także największy i najbardziej prestiżowy projekt na całym Wybrzeżu. Beach City to nowa, luksusowa dzielnica, zlokalizowana na 36 hektarach, która powstanie w Mielnie pomiędzy morzem a jeziorem Jamno. Zaplanowano rezydencje z parkami, centrum rekreacji, prestiżowe hotele, restauracje, deptaki i port jachtowy. Całość będzie żyjącą cały rok inwestycją, która nada polskiemu wybrzeżu zupełnie nowy wymiar.

Zobacz także: Jaki jest obecnie popyt na apartamenty?

Całoroczne apartamentowce

Całoroczny będzie także projekt Dune, który zostanie oddany do użytku w 2012 r. To jeden z elementów, który obok lokalizacji przy plaży wyróżnia apartamentowiec.

REKLAMA

– Kobiety zamożne, które na co dzień są prezesami, managerami oczekują, że ich apartament nad morzem będzie miał dostęp do wszelkich usług zawsze, kiedy tylko będą miały ochotę się do niego wybrać. Stąd w Dune zaplanowaliśmy czynne cały rok SPA i restaurację – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding - Firmus Group.

Inwestycja łączy w sobie przemyślaną koncepcją urbanistyczną z ciekawą, niebanalną architekturą i wysokim standardem. Wszystkie apartamenty w momencie odbioru będą gotowe do zamieszkania i prawie wszystkie będą miały bezpośredni widok na morze. Większość apartamentów ma powierzchnię ok. 30–53 m², ale klientki zainteresowane większym metrażem znajdą tam również kilka dużych, ponad 100 m² penthousów, których projekt wykończenia, dobór ekskluzywnych materiałów oraz nadzór nad realizacją powierzono mediolańskiemu studio designerskiemu Matteo Nunziati, znanemu z projektów w Dubaju, Emiratach Arabskich czy Weronie.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA