REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zakup mieszkania a infrastruktura

Dolcan Sp. z o.o.
Na Osiedlu Tęczowym firmy Dolcan powstanie duża przychodnia zdrowia. Fot. Dolcan.
Na Osiedlu Tęczowym firmy Dolcan powstanie duża przychodnia zdrowia. Fot. Dolcan.
Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Przy zakupie mieszkania zwracamy uwagę nie tylko na cenę czy rozkład lokalu. Coraz częściej liczy się również infrastruktura otoczenia, w skład której wchodzą m.in. drogi osiedlowe i ośrodki zdrowia.

Młodzi Polacy są coraz bardziej mobilni. Już nie kupują mieszkań na całe życie tak jak ich rodzice. Dlatego nie interesują ich osiedla w szczerym polu z obietnicą, że za 10 lat to będzie najwspanialsze miejsce do życia.

REKLAMA

– Minęły czasy odkładania lepszego życia na później. Liczy się to, co jest tu i teraz potwierdza Robert Ziółek, dyrektor generalny w firmie Dolcan.

Dzisiaj zupełnie inaczej myślimy o miejscu, w którym decydujemy się zamieszkać. Liczy się nie tylko cena za m2 i lokalizacja, ale komfort, który infrastruktura wokół osiedla daje przyszłym mieszkańcom.

– Kupując mieszkanie, nasi klienci chcą zapewnić najbardziej potrzebne rzeczy swojej rodzinie: możliwość zrobienia w pobliżu najpilniejszych zakupów, przedszkole i szkoła dla dzieci, ośrodek zdrowia dodaje Ziółek.

Osiedla, które w latach boomu powstawały w szczerym polu, oddalone od szkół, przedszkoli, galerii handlowych, zweryfikował kryzys. Dzisiaj klient dłużej podejmuje decyzję i liczy na prawdziwą jakość. Nie decyduje się na mieszkanie tylko dlatego, że deweloper obiecuje, co powstanie w okolicy czy zaznaczy
w folderze reklamowym przyszłe stacje metra lub drogi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: To kobiety decydują na rynku nieruchomości

REKLAMA

Najwięksi deweloperzy myślą dziś nie tylko o budynku mieszkalnym i dobrej   sprzedaży, ale także o jego otoczeniu. To jeden z wyznaczników jakości, którą gwarantuje deweloper. Niewiele firm w branży nieruchomości wykazuje tak świadome, społeczne podejście do zabudowy terenów. Przykładem kompleksowego działania są osiedla firmy Dolcan. W ramach inwestycji Konik Polny, realizowanej w warszawskiej Białołęce, deweloper wybuduje przedszkole.

– Konik Polny to osiedle od początku dedykowane rodzinom, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć tam przedszkole mówi Robert Ziółek z Dolcan. – W tak zakorkowanym mieście jak Warszawa trudno sobie wyobrazić bardziej komfortowe rozwiązanie dla młodych rodziców jak przedszkole blisko domu – dodaje.

W ramach osiedla powstanie 200 mieszkań. Wiele z rodzin na pewno będzie szukać przedszkola, a z tymi w okolicy jest bardzo duży problem. Białołęka, obok Ursynowa, to dzielnica, gdzie w czasie tegorocznego naboru do przedszkoli zabrakło miejsc dla kilkuset maluchów.


Władze spółki Dolcan za niewielką kwotę  przekazały część gruntów projektu Osiedle Tęczowe na warszawskich Włochach pod budowę nowoczesnej przychodni medycznej. Budowa dobiega końca, a z placówki będą mogli korzystać zarówno mieszkańcy inwestycji, jak i osoby z sąsiednich osiedli.

– Przychodnia medyczna w bliskim sąsiedztwie daje przyszłym mieszkańcom nie tylko duże poczucie komfortu, ale i realną opiekę – zauważa Robert Ziółek.

Z placówki przy ul. Cegielnianej będzie mogło skorzystać ok. 10 tys. pacjentów. W budynku o powierzchni ponad 21 tys. m2 powstaną 33 gabinety lekarskie. Znajdą się tam gabinety internistów i pediatrów, ale też poradnie specjalistyczne, m.in: kardiologiczna, okulistyczna, dermatologiczna, laryngologiczna oraz gastrologiczna wraz z pracownią endoskopii. Dodatkowo, przychodnia będzie posiadać poradnię ortopedyczno-urazową, chirurgiczną, stomatologiczną, chirurgii stomatologicznej,  ginekologiczną, a także dział rehabilitacji z salami fizykoterapii i kinezyterapii oraz rentgen i pracownię USG. Ośrodek zdrowia ma zostać otwarty już jesienią, czyli zaraz po tym, jak do mieszkań na Osiedlu Tęczowym wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć swoje prawa w umowie z deweloperem?

Komfort życia mieszkańców to również dobry dojazd przez osiedle. Tymczasem drogi na wielu osiedlach są maksymalnie wąskie, bo grunt jest drogi. Jeśli goście lub mieszkańcy zaparkują swoje samochody wzdłuż drogi, pojawia się problem. Uniknąć parkowania na zewnątrz się nie da, o czym wiedzą wszyscy mieszkańcy dużych osieli. Większość rodzin ma dwa auta i tylko jedno miejsce na parkingu podziemnym.

Słaba infrastruktura drogowa jest bolączką wielu nowych osiedli, na szczęście nie wszystkich.

REKLAMA

– Drogi na naszych osiedlach m.in. w powstającej inwestycji Rudy Rydz, mają co najmniej 9 m szerokości, a to znaczy, że jeśli nawet ktoś zaparkuje tam swoje auto, to i tak dwa kolejne samochody mogą się w tym miejscu swobodnie wyminąć mówi Robert Ziółek.

Dbałość deweloperów o jakość życia na osiedlach to nowy trend, ale analitycy twierdzą, że będzie się szybko rozwijał. Warto przytoczyć dane GUS, z których wynika, że domy wielorodzinne są dominującą zabudową mieszkalną w naszym kraju – mieszka w nich 54 proc. Polaków. Polaków, których stopa życiowa się podnosi i którzy chcą spokojnego, wygodnego życia dla siebie i swoich rodzin.

Osiedle Konik Polny na Białołęce będzie miało na swoim terenie przedszkole. Fot. Dolcan.
Dolcan
Dolcan
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA