Mieszkanie "pod klucz" - warto?
REKLAMA
REKLAMA
Co znaczy mieszkanie "pod klucz"?
REKLAMA
Tyle, że to deweloper bierze na swoje barki wszystkie sprawy związane z wykończeniem pomieszczeń.
Kupując mieszkanie "pod klucz", otrzymujemy zazwyczaj w standardzie lokum z tzw. "białym montażem”, czyli zamontowaną ceramiką sanitarną, a także z położonymi płytkami, panelami, zamontowanymi drzwiami wewnętrznymi i odmalowanymi ścianami. Reszta, a więc wyposażenie mieszkania w niezbędne sprzęty i urządzenie wnętrza, zależy od kupującego. Zdarza się jednak, że deweloper jest w stanie wyręczyć go także w tym zakresie.
Zobacz także: Czy lepiej wykańczać nowe mieszkania na własną rękę?
– Nasi klienci dostają do wyboru cztery programy wykończenia. Dzięki temu każdy z nich może zdecydować na jakim poziomie zaawansowania chce odebrać mieszkanie. Jednym z nich jest program individual, w którym gwarantujemy kompleksowe wykończenie mieszkania wraz z aranżacją i doposażeniem wnętrza – mówi Magdalena Górzna-Jaromin z firmy deweloperskiej PBG Dom, budującej m.in. osiedle Dolina Potęgowska w południowej dzielnicy Gdańska, gdzie kupujący mogą skorzystać z oferty mieszkań "pod klucz".
Co zyskujesz oprócz czasu?
Po pierwsze, w takim przypadku cała odpowiedzialność za wykończenie wnętrz spoczywa na deweloperze - nie musimy się więc martwić tym, że wynajęty fachowiec nie jest aż tak kompetentny, jak nam się na początku wydawało. Po drugie, w ogólnym rozrachunku, takie rozwiązanie okazuje się tańsze. Wpływ na to ma podatek VAT na materiały budowlane, który w przypadku osób fizycznych wynosi 23%, natomiast dla dewelopera, to tylko 8%.
Zobacz także: Jak sprawdzić jakość materiałów budowlanych?
Wybierając mieszkanie w standardzie "pod klucz”, oprócz czasu oszczędzamy także pieniądze.
Źródło: dotPR
REKLAMA
REKLAMA