REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Wentylacja nawiewno-wywiewna

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Nowoczesna wentylacja w mieszkaniu

Przy termomodernizacji budynku trzeba pamiętać nie tylko o izolacyjność cieplnej, ale również o wentylacji. Ograniczając ucieczkę ciepła z domu musimy jednocześnie zadbać o stałą wymianę powietrza, by panował w nim odpowiedni mikroklimat. Na wymianę instalacji wentylacyjnej oraz stolarki otworowej na nowoczesną można otrzymać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” lub ulgę termomodernizacyjną.

Nawiewniki – sposób na lepszą wentylację pomieszczeń

Nieszczelne okna w starszych budynkach powodują, że ucieka przez nie bardzo dużo ciepła z wnętrza budynku, co niestety wpływa na nasze rachunki. Okna obecnie dostępne na rynku są hermetyczne. Szczelne okna w znacznym stopniu zatrzymują ciepło wewnątrz budynku, ale czy takie rozwiązanie na pewno jest lepsze?

Recyrkulacja jako odzysk energii

Recyrkulacja jako jedna z form odzysku energii jest często spotykana i zawsze bardzo pożądana ze względu na bardzo niskie koszty odzysku. Zobaczmy jakie trzeba spełnić warunki aby stosować recyrkulację jako formę odzysku energii. Dowiedzmy się na jakiej zasadzie działa recyrkulacja i jakie są najpopularniejsze zastosowania recyrkulacji.

Drenaż opaskowy – sposób na wilgotność w piwnicy

Problem wilgoci w piwnicy dotyka wielu z nas. Większość jednak nie wie jak wiele może być przyczyn jej pojawienia się. Skąd się bierze wilgoć w piwnicy i jak się przed nią skutecznie ustrzec? Istnieje wiele sposobów walki z wilgocią, najskuteczniejszy jest drenaż opaskowy.

REKLAMA

Czym jest wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna?


Wentylacja nawiewno-wywiewna jest najskuteczniejszą formą wentylacji i staje się coraz bardziej powszechna w budownictwie jednorodzinnym. Systemy takie charakteryzują się kontrolowanymi ilościami powietrza nawiewanego oraz wywiewanego. Wentylacja ta daje nam także możliwość kontroli oraz jakości nawiewanego powietrza, zapewniając komfort powietrza w całym domu.

Czym są rekuperatory?


Korzystne warunki wewnątrz pomieszczeń oraz oszczędność energii stają się coraz ważniejszymi aspektami przy projektowaniu systemów wentylacji budynków. Rekuperacja to przede wszystkim odzysk ciepła. Ponadto rekuperacja odpowiada za dostarczenie do pomieszczeń świeżego powietrza, zmniejsza jego wilgotność oraz usuwa szkodliwe zanieczyszczenia, które zbierają się wewnątrz budynku. Urządzenia odpowiadające za odzysk energii cieplnej z powietrza usuwanego nazywamy rekuperatorami.

Kiedy występuje ciąg wsteczny w instalacji wentylacji grawitacyjnej?

Niewłaściwa wymiana powietrza pojawia się wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada a zimne powietrze wpadające przez kanały wentylacyjne nieprzyjemnie ochładza pomieszczenia. Jest to zjawisko nieprawidłowe. Skąd ono wynika?

REKLAMA

REKLAMA