REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wykorzystać poddasze? Biblioteka, sypialnia czy pokój do zabaw?

REKLAMA

Sposobów na wykorzystanie poddasza jest wiele. Na poddaszu z powodzeniem możemy zaaranżować bibliotekę, sypialnię lub pokój dla zabaw dla dzieci. Wystarczy pomysł i dobry projekt i możemy przystąpić do realizacji.

REKLAMA

Fot. Dekoral

Wydobądź piękno poddasza

Już w dzieciństwie, poszukując na poddaszu skarbów i tajemnic, zdołaliśmy się przekonać o jego unikatowym charakterze. Z wiekiem ta fascynacja przybiera inny wymiar - od rodzinnych staroci bardziej zachwyca nas teraz widok z okna oraz otwarta przestrzeń. Zmiana funkcji dotąd niezamieszkanego poddasza wiąże się jednak z poważnymi pracami, jak choćby ocieplenie dachu i ścian. Korzyści płynące z zaadaptowanego strychu z pewnością przysłonią te niedogodności. Dodatkowe okna wyprowadzone na południe dają więcej światła, o dodatkowej przestrzeni nie wspominając.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Skosy, drewniane belki i trudno dostępne miejsca pod dachem zarówno urzekają, jak i sprawiają niewielkie problemy. W jaki sposób sprostać wyzwaniu, jakim jest aranżacja poddasz? Kluczem do sukcesu są specjalistyczne farby, które wydobędą piękno poddasza.

Fot. Dekoral

Nowoczesna aranżacja poddasza

W przestrzeni strychu z łatwością wydzielimy dodatkowe pokoje i strefy. Możemy to zrobić poprzez wymurowanie ścianek działowych lub stworzenie ich z lekkich płyt gipsowo - kartonowych zamontowanych na stelażu. Efektowne drobne cegiełki czy łatwe w demontażu płyty? Każde rozwiązanie ma swoje plusy. Jeśli jednak nie chcemy rezygnować z uroku otwartej przestrzeni, możemy podzielić ją symbolicznie - kolorem.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

W kolorystyce poddasza powinny dominować odcienie jasne, które doskonale odbijają dziennie światło i powiększają przestrzeń, stwarzając efekt świeżości. Barwy intensywne, jak ponadczasowa czerwień, nawet w małej ilości nadadzą poddaszu charakteru. Doskonałym pomysłem jest, więc zastosowanie ich w tworzeniu mocnych akcentów. Wyrazista Czerwień Pompei z palety farby Akrylit W na jednej ze ścian i czerwone meble wypoczynkowe przełamują biel, stwarzając nowoczesny wygląd wnętrza. W ten sposób poddasze zmienia się w elegancki salon i traci swój pierwotny charakter.

Fot. Dekoral

Kuchnia i jadalnia na poddaszu

Poddasze jest również doskonałym miejscem na aranżacje przestronnej kuchni połączonej z jadalnią. Ciekawy efekt można uzyskać rozpoczynając dekorację od stworzenia mocnego kontrastu. Odświeżenie belek poprzez pomalowanie ich brązowo - mahoniowym odcieniem emalii Akrylux spełni to zadanie. W ten sposób zyskujemy silny, ale nieprzytłaczający akcent wystroju. Jeśli jednak na naszym poddaszu belki nie są widoczne, kolorystyczny kontrapunkt mogą stanowić meble i blaty z ciemnego drewna takie, jak masywna, postarzana szafa, mahoniowe ramy obrazów i brązowe krzesła. Kontrast podkreślą naturalne beże i delikatne brązy na ścianach. Złocista Morela i Caffe Latte z palety farb Dekoral Kuchnia & Łazienka stanowią w tym wypadku idealną parę. Ponadto właściwości produktu marki Dekoral będą sprzyjać m.in. prawidłowemu „oddychaniu” ścian. W tradycyjnej beżowo – brązowej wersji kuchnia z wyspą i jadalnia z drewnianymi dekorami będzie się doskonale prezentować. Czy można wyobrazić sobie lepsze miejsce na odpoczynek w ciągu dnia?

Czytaj także: Adaptacja strychu na dodatkowy pokój? Potrzebna jest zgoda!

Źródło: Dkoral

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA