REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Euromale – gąbki na pacy do malowania – którą wybrać?

Wydawnictwo HELION SA/Septem.pl
Euromala standardowa. Fot. ATLAS
Euromala standardowa. Fot. ATLAS

REKLAMA

REKLAMA

Euromale to przydatne narzędzia do malowania dużych powierzchni. Choć nie są tak popularne jak pędzle, pozwalają szybko i równomiernie nałożyć farbę lub bejcę na malowaną powierzchnię.

Euromale to mało popularne narzędzia malarskie, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób odnawiających różne przedmioty i pomieszczenia. Za pomocą euromali możemy nakładać np. farbę i bejcę na ściany, sufity oraz inne elementy, które wymagają wymalowania.

REKLAMA

Euromale standardowe

Standardowe Euromale to najczęściej stosowane o kształcie prostokąta. Przeznaczone są do malowania dużych powierzchni takich jak ściany i sufity, a także powierzchni drewnianych. Powierzchnia malująca tego narzędzia wykończona jest cienka warstwą moheru, rączka najczęściej ma kształt litery D.

Euromale do malowanie rogów

Euromale przeznaczone do malowania naroży wykonane są z moherowej nakładki umieszczonej na aplikatorze w kształcie trójkąta. Narzędzie to umożliwia równomierne rozprowadzenie farby w malowanych narożach, dokładnie pokrywając całą powierzchnię.  Euromale do malowanie rogów z racji swojego kształtu należy stosować przede wszystkim do malowywania rogów pomieszczeń, do pomalowania całego lica ściany lepiej jest zastosować euromal standardowy.

Zobacz także: Wykończenie wnętrz, samodzielnie czy z pomocą specjalistów – Poradnik

Euromale do malowania ram okiennych

Chcąc ułatwić użytkownikom malowanie okien, producenci wymyślili coś takiego jak euromale do malowania profili okiennych. Z pośród okien najczęściej malujemy okna drewniane. Przeznaczone do nich euromale posiadają niewielką moherową nakładkę, która podczas malowania ramy pozwala dotrzeć do słupków i ram otwieranych pionowo. Duża część euromali tego typu posiada plastikowe prowadnice, zapobiegające zsunięciu się narzędzia z powierzchni szyby.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak czyścić euromale?

REKLAMA

Po skończonym malowaniu, euromale tak samo jak pędzle należy dokładnie wyczyścić. Zanim jednak zamoczymy narzędzia pierwszy raz w farbie, należy je przeczyścić np. szczotką do odzieży lub butów. Usuniemy w ten sposób wszelkie zanieczyszczenia, pyłki oraz włókna, które przeszkodzić nam w malowanu.

Po skończonym malowaniu należy usunąć z gąbki resztę farby. Można to zrobić stara gazetą lub papierowym ręcznikiem. Po usunięciu resztek farby, należy umyć gąbkę w odpowiednim rozpuszczalniku (dobranym do rodzaju użytej farby). Mówiąc o rozpuszczalniku, mamy tutaj na myśli: wodę, benzynę lakierniczą lub środki chemiczne do czyszczenia pędzli. O tym, który rozpuszczalnik wybierzemy decyduje rodzaj farby, którą malowaliśmy. Informację na temat rodzaju farby i rozpuszczalnika przeznaczonego do czyszczenia narzędzi znajdziemy na opakowaniu farby.

Czyszcząc gąbkę euromali należy ścisnąć jej powierzchnię malującą i pocierać koniuszkami palców jej moherową warstwę. Zanim przystąpimy do jej czyszczenia, załóżmy rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed zabrudzeniem farbą. Na koniec należy umyć euromale w gorącej wodzie z mydłem, a następniewytrzeć narzędzie do sucha.     

Na każdym euromalu, który był już kiedyś używany, zawsze mogą pozostać resztki farby. Nie musimy się jednak tym przejmować, nie będzie miało to żadnego wypływ na kolor oraz jakość malowania kolejnych powierzchni.

Dodatkowe akcesoria malarskie do euromali

Kuwety

Euromale bardzo często sprzedawane są z kuwetami. Pozwalają one nabierać przez narzędzie dokładnie taką ilość farby, jaka jest nam potrzebna do malowania. To znacznie ułatwia pracę i zapobiega rozchlapywaniu farby.  Jeśli zdarzy się tak, że kuwetę będziemy musieli dokupić oddzielnie, należy pamiętać, aby miała ona wałek ułatwiający nabierania farby na powierzchnię malującą narzędzia.  

Rączki przedłużające

Większość euromali posiada rączki ze specjalnymi otworami, które umożliwiają zamocowanie specjalnych rączek przedłużających. Uchwyty te znacznie ułatwią nam pracę, zwłaszcza podczas malowania wysokich ścian, czy sufitu.

Zobacz także: Płytki do przedpokoju – czym się kierować podczas ich zakupu?

Tekst na podstawie książki: Dekorowanie Wnętrz. Autor: Albert Jackson i David Day

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA