REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Malowanie sufitu – jak zrobić to efektywnie i efektownie?

Malowanie sufitu to kwestia tak samo ważna jak malowanie ścian.
Malowanie sufitu to kwestia tak samo ważna jak malowanie ścian.
Para Paints

REKLAMA

REKLAMA

Malowanie sufitu to kwestia tak samo ważna jak malowanie ścian, choć nieco bardziej skomplikowana. Jak poradzić sobie z plamami na podłodze? Jak malować sufit, by uniknąć nieestetycznych prześwitów?

Podstawowym problemem podczas malowania sufitu są niedomalowane fragmenty, a także wszechobecne plamy na podłodze. By tego uniknąć, powinniśmy zastosować odpowiednią farbę. Na rynku dostępne są farby tiksotropowe, czyli niekapiące. Dodatkowo bardzo łatwo się rozprowadzają oraz posiadają wysokie właściwości kryjące, tworząc idealnie matowe powłoki. Przed remontem mieszkania warto zaopatrzyć się w farby, które ułatwią nam malowanie miejsc trudno dostępnych. W trakcie aplikacji farba ma kolor jasnoróżowy, co pozwala dostrzec, czy sufit jest równomiernie pomalowany. Jednak bez obaw – po wyschnięciu farba uzyska biały kolor.

REKLAMA

Zobacz także: Kuchnia: odświeżanie ścian

Kolorowa biel

Bez wątpienia biel jest najczęściej wybieranym kolorem sufitu. Znajduje sympatyków zarówno wśród tradycjonalistów, jak i wielbicieli minimalistycznych wnętrz nowoczesnych. Wbrew pozorom biała barwa może mieć wiele odcieni. Dwie, trzy krople barwnego pigmentu, potrafią zmienić biel nie do poznania. Niektórzy producenci farb oferują klientom nawet 36 odcieni, dzięki czemu można bez problemu znaleźć taki odcień bieli, który będzie  pasował do aranżacji wnętrza.

Optyczna aranżacja

W niskich pomieszczeniach sufit powinien być jaśniejszy od ścian. Dzięki temu pomieszczenie wyda się wyższe oraz bardziej przestronne. Namalowanie kilkucentymetrowego pasa w kolorze sufitu na górnej krawędzi ściany, jeszcze bardziej wzmocni ten efekt. Na ciemny i intensywny kolor sufitu mogą pozwolić sobie właściciele tylko wysokich pomieszczeń. Taki  zabieg sprawi, że wnętrze będzie miało niebanalny charakter.

Zobacz także: Kalkulatory pomocne podczas remontu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolorystyczne dopasowanie sufitu i ścian

Jeśli chcemy uzyskać spójną aranżację pamiętajmy o tym, by sufit i ściany pasowały do siebie kolorystycznie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór koloru z tej samej tonacji. Taką możliwość dają nam sklepy posiadające w swojej ofercie farby z mieszalnika. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musimy ograniczać swojego wyboru do określonej ilości kolorów. Mieszalnik umożliwia stworzenie takiej barwy, która będzie pasowała do zaplanowanej przez nas aranżacji. Podczas tworzenia nowego koloru pamiętajmy o tym, że kolor sufitu powinien zawierać połowę receptury najniższego koloru z listka wzornika. W ten sposób unikniemy efektu drastycznego odcięcia. Sufit bez wątpienia jest ważnym elementem każdego wnętrza. Warto poświęcić mu trochę więcej uwagi, dzięki czemu efekt naszej aranżacji będzie pełniejszy.

Zobacz także:  Jak pomalować sufit na warstwie starej farby?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA