REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak usunąć zabrudzenia po remoncie?

Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń. Fot. Shutterstock Fot. ATLAS
Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń. Fot. Shutterstock Fot. ATLAS
Atlas
Atlas

REKLAMA

REKLAMA

Po wykonanym remoncie należy usunąć wszystkie zabrudzenia, które pojawiły się w trakcie prac. Posprzątanie po remoncie to obowiązek fachowców. Zobacz, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się poremontowych zabrudzeń.

Jak wiadomo, prace budowlane do czystych nie należą. Konieczność przygotowania zaprawy bezpośrednio przed jej użyciem, zastosowanie płynnych preparatów gruntujących, farb i tynków elewacyjnych wymaga nie tylko staranności wykonania, ale i działań wstępnych – zabezpieczenia okien, ścian i terenu wokół budowy folią malarską lub budowlaną. Jakkolwiek dokładnie by się tego nie zrobiło i tak z reguły bardzo trudno jest uniknąć miejscowych zabrudzeń. Gdy są świeże, wystarczy zmyć je czystą wodą i po kłopocie. Jeśli jednak tej czynności nie dokonamy w miarę szybko, mogą pojawić się problemy z dokładnym oczyszczeniem podłoża.

REKLAMA

Jak pozbyć się zabrudzeń z cementu?

Do likwidacji pozostałości po różnego typu zaprawach cementowych i wapiennych, na przykład klejach do okładzin, fugach czy zaprawach tynkarskich, nieodzowny jest odpowiedni preparat w postaci skoncentrowanego środka, który w zależności od stopnia rozcieńczenia zmywa nawet najstarsze zabrudzenia. Do nanoszenia preparatu i późniejszego czyszczenia powierzchni najlepiej użyć szczotki lub gąbki. Miejsca zabrudzone zaprawą cementową należy lekko nasączyć wodą, następnie, w zależności od rodzaju i stopnia zabrudzenia, rozcieńcza się preparat wodą (maksymalnie w stosunku 1:15) i rozprowadza na podłożu. Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć płynem bez rozcieńczania. Warto odczekać kilka minut, żeby płyn zaczął działać, a następnie zmyć go np. gąbką i dokładnie spłukać wodą. Po zakończeniu czyszczenia całość oczyszczonej powierzchni trzeba dokładnie spłukać wodą.

Zobacz także: Krok po kroku: jak stworzyć plan remontu?

Używając preparatów, należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania prac na powierzchniach, na których występują zaprawy zawierające cement, np. okładziny wypełnione fugą. Omyłkowe „przemycie” fugi nierozcieńczonyn preparatem może spowodować jej rozpuszczenie lub przebarwienie.

Inne zabrudzenia

Do skutecznego usuwania plam po emulsjach gruntujących, farbach, dyspersyjnych tynkach elewacyjnych oraz zabrudzeniach po pigmencie z zapraw do fugowania służą inne preparaty, Sposób ich użycia jest podobny. W zależności od stopnia zabrudzenia rozcieńcza się je wodą (maksymalnie w stosunku 1:5) i rozprowadza na podłożu. Miejsca szczególnie mocno zabrudzone należy nasączyć płynem bez rozcieńczania. W każdym przypadku tak nasączone zabrudzenie należy pozostawić na 15 minut, aby płyn zaczął działać. W razie konieczności czynność tę należy powtórzyć. Po zakończeniu czyszczenia całość dokładnie przemywa się wodą.

Zobacz także: Remont starego mieszkania

Pamiętaj o rękawicach

Przy użyciu profesjonalnych preparatów, ze względu na zawartość kwasu nieorganicznego oraz środków alkalicznych, należy zachować szczególną ostrożność. Do pracy z nimi należy stosować rękawice gumowe. W przypadku bezpośredniego kontaktu ze skórą, należy polane płynem miejsce zmyć dużą ilością wody. Środki należy przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    REKLAMA

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    REKLAMA