Jakie zastosowania może mieć podwieszany sufit?
REKLAMA
REKLAMA
Co można ukryć?
REKLAMA
Wbrew powszechnemu myśleniu, podwieszany sufit nie jest wyłącznie elementem dekoracyjnym wnętrza. Pozwala zamontować górne oświetlenie tak, aby istniała możliwość korygowania światła i kreowania nastroju. Zróżnicowanie wysokości umieszczonego na suficie światła, to zabieg, który pomaga w oświetleniu poszczególnych elementów wnętrza. Poza funkcją dekoracyjną podwieszony sufit to także dobre rozwiązanie, aby ukryć biegnącą nad głową instalację. Zawieszone konstrukcje na suficie pozwolą schować wewnątrz rury instalacji wodnej, wszelkiego rodzaju kable czy kanały wentylacyjne. Tego typu opcję stosuje się także w przypadku pomieszczeń o nieestetycznie wyglądającym, krzywym suficie. Wykorzystanie podwieszanego sufitu pomoże skorygować wszelkie nierówności. Poza tym, jest to dobre rozwiązanie, gdy chcemy obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie.
Wyciszenie
Wybierz podwieszany sufit do mieszkania położonego w hałaśliwej okolicy. To świetny sposób by zniwelować dźwięki płynące zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Oczywiście sam sufit nie zapewni pełnego spokoju i ciszy. Wystarczy uszczelnić konstrukcję wełną mineralną. Dodatkowym plusem jest fakt, że na tego typu wełnie nie osiada kurz ani brud. To bezpieczne rozwiązanie dla alergików.
Co wybrać?
Obecnie na rynku stosuje się dwa rodzaje materiałów do wykonania podwieszenia pod sufitem:
- płyty gipsowe zawiesza się na lekkich aluminiowych stelażach przymocowanych do sufitu.
- kasetony. Mogą mieć kształty brył geometrycznych, także koła. Najczęściej są wykonane z gipsu. Nie wymagają dodatkowego wykończenia. Łatwo się je demontuje w razie usterki.
REKLAMA
REKLAMA