REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aranżacja nowoczesnej łazienki

Häfele Polska
Producent okuć meblowych i budowlanych, a także elektronicznych systemów kontroli dostępu

REKLAMA

Wygodna strefa prysznicowa, ergonomia sięgania po kosmetyki i nowoczesne oświetlenie. To przepis na łazienkę doskonałą. Podpowiadamy, jak ją urządzić i co może w tym pomóc.

REKLAMA

Wbrew pozorom wygodną łazienkę można zaaranżować nawet na niewielkiej przestrzeni. Sekretem jest odpowiedni dobór projektanckich rozwiązań. To w nich tkwi sekret maksymalnej funkcjonalności i stylu.

Prysznic

Zaczynamy od najważniejszego elementy łazienki. Prysznic można zrealizować w formie dobrze znanej kabiny lub jako przestrzeń z odpływem podłogowym. W tej drugiej opcji niezbędne jest zastosowanie specjalnego systemu drzwi szklanych (przesuwnych bądź uchylanych), które będą zamontowane na dedykowanych temu celowi okuciach sanitarnych.

Zobacz także: Jakie elementy dekoracji pasują do aranżacji nowoczesnej łazienki?

- Rezygnując z instalacji brodzika, trzeba zadbać o skuteczne odprowadzanie wody. Dlatego w tym przypadku należy trochę obniżyć poziom podłogi tam, gdzie będzie znajdowała się strefa prysznicowa – mówi Marcin Małecki, ekspert firmy Häfele.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W łazienkach o mocno ograniczonym metrażu, lepiej zdecydować się na specjalny system drzwi przesuwnych. To pozwoli zyskać trochę dodatkowej przestrzeni i ułatwi otwieranie prysznica.

Meblowa swoboda

Wygoda dostępu do kosmetyków i przyborów, to kolejna istotna cecha nowoczesnej, dobrze zaprojektowanej łazienki. Pomogą w tym chociażby rozwiązania z zakresu okuć meblowych, a konkretnie dobrze dobrane zawiasy.

- Najlepiej takie, które pomogą w otwieraniu i zamykaniu frontów meblowych, a do tego uczynią pracę szafek cichszą i łagodniejszą, co przekłada się nie tylko na komfort użytkowania, ale też na żywotność mebli – tłumaczy Marcin Małecki.

Zobacz także: Aranżacja łazienki - umywalka

Meble łazienkowe warto wyposażyć także w podnośniku frontów – przydatne szczególnie w szafkach górnych. Nieocenione mogą okazać się też systemy półek wysuwnych. To rozwiązanie doskonałe, kiedy potrzeba zmieścić dużą ilość kosmetyków lub innych środków na ograniczonej przestrzeni i sięgać po nie z łatwością. Półki wysuwne wychodzą całkowicie poza komorę mebla i chowają się w niej, gdy ten zostaje zamknięty.

Światło dla urody

REKLAMA

Wpływ na komfort w łazience ma jeszcze jedna kwestia. Chodzi o oświetlenie. Zwykła żarówka z kloszem już nie wystarcza. By nasze światło było stylowe, wydajne, a do tego niedrogie w eksploatacji a do tego ekologiczne, jednym rozwiązaniem jest zastosowanie diod LED.

- Ich zaletą jest odporność na częste włączanie i wyłączanie, minimalny pobór energii, a także elastyczność zastosowań. Mogą służyć zarówno w celach dekoracyjnych, oświetlać całe wnętrze lub doświetlać trudno dostępne miejsca – wymienia Marcin Małecki. W przypadku łazienki użyłbym systemu LED Loox, czyli modułowego systemu opraw i taśm diodowych, które oparte na jednym zasilaczu są bardzo proste w montażu, niezwykle wydajne i żywotne – dodaje.

Zobacz także: Nowoczesne łazienki w klasycznym stylu. DUŻO ZDJĘĆ

Taśmy diodowe warto zainstalować wokół luster oraz doświetlić nimi podwieszane sufity. Oprawy LED można też instalować bezpośrednio w korpusach mebli - szafkach i szufladach – przez co łatwiej jest dostrzec wszystkie trzymane w nich przedmioty.

Zaaranżowanie swojej wymarzonej łazienki jest prostsze, niż może się wydawać. Najważniejsze, by wiedzieć z jakich akcesoriów skorzystać i jakie korzyści nam oferują.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA