REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zrób to sam: Naprawa starych mebli

Malowanie krzesła. Fot. Bondex
Malowanie krzesła. Fot. Bondex
Bondex

REKLAMA

REKLAMA

Stare meble można odnowić samemu, nie trzeba ich wyrzucać. Jeśli nie mamy budżetu na nowe meble, lub jeśli jesteśmy przywiązani do tych zniszczonych, zamiast się ich pozbywać, możemy je samodzielnie odnowić. Zobacz jak odnowić zniszczoną komodę, szafę, stół lub stary drewniany stołek.

Renowacja mebli może być korzystna nie tylko dla naszego portfela, ale też wnętrza. Stare komody, szafy czy krzesła nadają mieszkaniu charakteru i wyglądają stylowo. Aby jednak były prawdziwą ozdobą musimy pozbyć się z nich szpecących ubytków, przywrócić wyrazisty kolor, a w razie potrzeby udekorować niebanalnym wzorem.

REKLAMA

Krok pierwszy: Odnowić                                                                                                       

Żaden nadgryziony zębem czasu mebel, nawet kunsztownie ozdobiony i pomalowany na oryginalny kolor, nie będzie prezentował się dobrze, jeśli nie usuniemy z niego oznak użytkowania. Odpadająca farba, ubytki i zabrudzenia to coś, z czym musimy poradzić sobie na początku. Dlatego koniecznie pamiętajmy o zlikwidowaniu starej, odpryskującej farby lub lakieru – pomoże w tym gruboziarnisty papier ścierny lub szlifierka. Zadanie to wykonujemy bardzo dokładnie, aby na powierzchni drewna nie pozostał najmniejszy fragment starej powłoki.

Jeśli pozbyliśmy się już starej farby, powinniśmy zwalczyć jeszcze uszkodzenia, takie jak np. szpary i szczeliny w drewnie, z którego wykonano mebel. Należy je wypełnić masą szpachlową, a następnie wyrównać, aby powierzchnia stała się na tyle gładka, na ile to możliwe. Dodatkowo całość szlifujemy drobnoziarnistym, papierem ścierny, aby zmatowić powierzchnię – dzięki temu aplikacja emalii będzie łatwiejsza. Na koniec wystarczy wyczyścić i osuszyć mebel.

Zobacz także: Malowanie drewna: produkty wodne czy rozpuszczalnikowe? Które wybrać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Lakierowanie powierzchni drewnianych

Zobacz także: Dział: Chemia budowlana

Krok drugi:Pomalować                                                                                                               

Po takiej serii zabiegów odnawiających czas przystąpić do pomalowania mebla. Warto wybrać kolor pasujący do wnętrza i charakteru mieszkania, tak aby odświeżony sprzęt stał się jego dodatkową ozdobą. Do malowania najlepiej użyć trwałej, dobrze kryjącej farby, która z łatwością przyczepia się do podłoża.

Krok drugi:Udekorować                                                                                                             

Choć taki mebel możemy uznać już za odnowiony, to aby jednak nadać mu osobistego charakteru, możemy ozdobić go naszym ulubionym wzorem. Za pomocą wybranego przez nas koloru możemy stworzyć fantazyjne kwiaty, liście czy drzewa – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Jeśli jednak czujemy, że nasze zdolności manualne mogą nie wystarczyć, warto zaopatrzyć się w kilka odpowiednio wyciętych szablonów, które posłużą nam jako baza do namalowania wymarzonych motywów na meblach.

Źródło: BONDEX

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA