Ciepłe wnętrze na jesień – jak stworzyć przytulne i nastrojowe wnętrze w prosty sposób
REKLAMA
REKLAMA
Najprostszym sposobem na wprowadzenie ciepła, dosłownie i w przenośni, będzie wykorzystanie tkanin w formie pledów, narzut, szali oraz poduch i poduszek. Wspaniale będzie, jeśli będą one starannie dobrane do wnętrza, a więc np. do kanapy, łóżka, koloru ścian, zasłon oraz do naszego nastroju i gustu.
REKLAMA
Wiele ciepła może nadać faktura tkaniny, niech będzie to aksamit, wełna, futrzane i kaszmirowe imitacje. Wybór tych produktów jest obecnie bardzo bogaty w sklepach z dekoracją dla domu.
Poduchy mogą stać się wyrazem naszych upodobań estetycznych, dzięki ich różnorodności mamy okazję wykreować kuszące i wyjątkowe miejsce do odpoczynku zarówno w salonie, jak i w sypialni.
Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego
Kolejnym elementem, który pomoże nam stworzyć wymarzony nastrój, jest światło.
Wszelkiego rodzaju boczne oświetlenie może dodać charakteru i stworzyć nowe możliwości kreowania wnętrza. Do wyboru mamy lampy stojące, najlepiej jeśli będą z regulacją ściemniania, dekoracyjne lampy na masywnych podstawach z abażurami, małe lampki z ramieniem do regulacji, proste lampy z papierowym kloszem, dające ciepłe światło pasujące do większości wnętrz.
Zobacz także: Drugie życie mebli i dodatków
Ciekawą formą dekoracyjnego oświetlenia są również świece. Możemy je wyeksponować na drewnianych, szklanych lub metalowych podstawach i paterach, w różnorakich świecznikach lub np. szklanych kielichach.
Zobacz także: Fotele Ludwika XV i XVI we współczesnych wnętrzach
Użycie dużej ilości świec w jednym miejscu salonu lub sypialni może stworzyć iluzję kominka. Świece są, poza tym, formą dekoracji nawet jeśli ich nie zapalamy. Świetnie możemy je zestawiać z ozdobnymi naczyniami, szkłem i ceramiką.
Pamiętajmy o jesiennych liściach, kwiatach i owocach. Ich ciepłe, nasycone kolory mogą uprzyjemnić nam codzienne życie, kiedy za oknem szaro i wietrznie.
Zobacz także: Dodatki w barwach jesieni
REKLAMA
REKLAMA