REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaprojektować wnętrze domu?

Agnieszka Rybka
www.dekoria.pl
Salon Fot. dekoria.pl
Salon Fot. dekoria.pl
dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Projektowanie wnętrza domu zazwyczaj zostawiamy profesjonalistom, a może warto zająć się tym samodzielnie? Z pewnością projektowanie wnętrza domu do zadań prostych nie należy, ale daje dużą satysfakcję. Przeczytaj od czego zacząć, żeby stworzyć ładną i funkcjonalną przestrzeń.

Samodzielne zaprojektowanie wnętrza własnego domu to z jednej strony spełnienie marzeń, z drugiej natomiast – prawdziwe wyzwanie, które niejednego przeraża. Jednak nie taki diabeł straszny jak go malują.

REKLAMA

Dekorowanie

Dekoracja dla wnętrza to nic innego jak piękny ubiór dla kobiety – każdemu bowiem zależy na tym, by aranżacja jego domu nie tylko budziła zachwyt podziwiających ją gości, lecz także maskowała drobne niedostatki wnętrza, odzwierciedlając przy tym osobowość domowników. Tak jak uszyta na miarę suknia jest idealnie dopasowana do swojej właścicielki – jej figury i charakteru – tak też wykreowana we wnętrzu aranżacja powinna być dla nas niczym druga skóra – wpisując się w nasze gusty, powinna dyskretnie tuszować mankamenty przestrzeni. Jak sobie poradzić, jeśli nie stać nas na profesjonalną stylistkę czy projektanta wnętrz?

Zobacz także: Dekoracje ręcznie robione

Na początek analiza przestrzeni

Projektowanie wnętrza należy zacząć od szczegółowej analizy wnętrza, dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie mamy możliwości. Pod uwagę trzeba wziąć powierzchnię pomieszczenia, układ ścian, okien i drzwi oraz naturalne oświetlenie. Istotne jest również przeanalizowanie rozmieszczenia okien względem stron świata. Umiejętne zarządzanie światłem może okazać się kluczem do sukcesu, a więc bardzo ważne jest, żeby przy doborze dekoracji okna, czyli głównego źródła naturalnego oświetlenia, wybrać takie przesłony okienne, jak i materiały, z których są wykonane, żeby mogły one odpowiednio regulować dopływ promieni słonecznych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. dekoria.pl

Styl aranżacji

REKLAMA

Jeśli chcemy uniknąć chaotycznego urządzenia wnętrza, zacznijmy od wybrania konkretnego stylu aranżacji. Najważniejsze jest to, żebyśmy dobrze się czuli w takiej przestrzeni, zastanówmy się czy wolimy wnętrza pełne przepychu, czy raczej odpowiadają nam te nowoczesne, stawiające na prostotę i funkcjonalność. Na tym etapie wybierzmy także paletę barw, na której będziemy bazowali. Ważne jest to, żeby zarówno wyposażenie, jak i kolorystyka odpowiadały naszemu temperamentowi. Dzięki temu stworzymy wnętrze, w którym naprawdę będziemy mieli ochotę przebywać, a to zapewni nam komfort mieszkania i dobre samopoczucie każdego dnia.

Dla pełnej wizualizacji naszego pomysłu, warto skorzystać z przydatnych narzędzi i sprawdzonych sposobów – do tych najprostszych należą kartka i ołówek, za pomocą, których naszkicujemy pokój wraz z kilkoma propozycjami jego aranżacji. Dodatkowo warto na taki projekt nanieść barwy – dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, jak komponuje się wymarzona wizja kolorystyczna. Alternatywą dla metody tradycyjnej są programy komputerowe lub dekoratory online, które nie tylko pozwalają zaoszczędzić czas, lecz także umożliwiają stworzenie wiarygodnej wizualizacji, co zdecydowanie ułatwia nam zadanie.

Zobacz także: Wnętrze dla całej rodziny


Dodatki

Ostatnim etapem każdego projektu jest dobór dekoracji. Pamiętajmy, że nasze decyzje w tym wypadku nie dotyczą jedynie rodzaju ozdobnych elementów (np. wyboru pomiędzy roletami, firanami i zasłonami), ale także ich faktury, kolorystyki, ewentualnych wzorów. Tu także z pomocą przychodzą proste w obsłudze programy. Niektóre z nich pozwalają na żonglowanie zarówno elementami dekoracji, jak i materiałami, z jakich zostały one wykonane.

Fot. dekoria.pl

Żeby znaleźć odpowiednie dodatki trzeba zapoznać się z tym, co oferują sklepy – a zatem odwiedzajmy sklepy oraz przeglądajmy katalogi. Nie bójmy się także kupować w sklepach internetowych.

– Niezdecydowani klienci mogą zamówić bezpłatne próbki tkanin, którymi są wstępnie zainteresowani – przekonuje Agnieszka Rybka ze sklepu dekoria.pl. – Dzięki temu łatwo można sprawdzić czy rzeczywisty odcień i materiał sprawdzą się w konkretnym wnętrzu i przy określonym oświetleniu.

Zobacz także: Kryształy we wnętrzu mieszkania

Marzenia o wnętrzu idealnym możemy zrealizować samodzielnie i wcale nie potrzebujemy do tego profesjonalnego dekoratora, wystarczy trochę fantazji i odrobina wiary we własne siły, które w połączeniu z kilkoma uniwersalnymi zasadami i powszechnie dostępnymi narzędziami do samodzielnej aranżacji, z pewnością zaowocują spełnieniem snu o doskonałym własnym kącie.

Fot. dekoria.pl

Zobacz także: Więcej światła: przeszklenia wewnętrzne

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA