Kształt w feng shui – na co zwrócić uwagę przed wyborem projektu domu lub mieszkania
REKLAMA
REKLAMA
Trudno sobie wyobrazić – niestety niektórzy znają to pewnie z autopsji – jak zmieścić kwadratową szafkę w róg o kącie 400 lub sprawić by zwężający się w stronę horyzontu pokój sprawiał wrażenie przytulnego… Powstaje problem nie tylko z regularnością, ale tak naprawdę odjęte strefy to jedna sprawa, a te krzywizny wśród których właściciel przebywa na co dzień to odrębny temat.
REKLAMA
Fot. Fotolia
Przede wszystkim decydując się na stworzenie nowej przestrzeni życiowej, jaka jest dom lub mieszkanie, dobrze jest przeanalizować styl życia rodziny, dotychczasowy, a także planowane zmiany – może w nowym domu będzie potrzebny gabinet, może pojawią się w nim klienci, a może będzie to pracownia dla jednego z domowników.
Fot. Fotolia
Zobacz także: Jak stosować moc kryształowych pryzmatów według feng shui?
Należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby każdego z osobna. Zastanowić się kto i jaką pełni funkcję. Jeśli na przykład to mężczyzna głównie zajmuje się gotowaniem, to według jego preferencji powinna być urządzona kuchnia, jeśli lubi gotować z publiką obserwującą postępy w pracy – można rozważyć kuchnię otwartą, jeśli osoba gotująca lubi spokój i skupienie – na pewno taka kuchnia nie wesprze jej kulinarnych talentów, a nawet może spowodować rozdrażnienie.
Fot. Fotolia
Zobacz także: Czy według feng shui można stosować kaktusy we wnętrzu?
Jeśli prowadzimy tzw. dom otwarty, warto zaplanować typowy pokój gościnny i wystrzegać się go jeśli niekoniecznie chcemy, żeby goście w nieskończoność koczowali pod naszym dachem. W takim przypadku, leżanka w gabinecie albo rozkładana sofa w salonie zdecydowanie skraca pobyt.
Fot. Fotolia
Jeśli dom ma być wielopokoleniowy, ważne jest to, żeby każdy znalazł odpowiednie miejsce dla siebie – odpowiednio ustalona i wprowadzona hierarchia wpływa harmonizująco na rodzinę jako całość. Przykładem może być sypialnia rodziców i pokoje dzieci – ta pierwsza powinna być największa, najwygodniejsza i w najlepszym miejscu. To rodzice utrzymują dom, dbają o dzieci, dostarczają pożywienie, zapewniają ochronę – więc to oni stoją na czele „stada” i nim zarządzają, i to im z racji pełnionych funkcji przysługuje to co najlepsze. Częstym błędem jest odwracanie sytuacji w dobrej wierze, co niestety w późniejszym czasie przekłada się destabilizująco na pozostałe dziedziny życia.
Zobacz także: Jakie kwiaty są odpowiednie według feng shui?
Fot. Fotolia
Feng shui często kojarzone jest z „okrągłymi rogami”, które niwelują tzw. „sha”, czyli energię tnąca przestrzeń, a co za tym idzie wprowadzającą dysharmonię.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że feng shui nie rozpatruje przestrzeni w kategoriach zła i dobra. Przestrzeń może być harmonijna albo mogą w niej występować zakłócenia.
Powracając do jednego z najważniejszych czynników podczas decydowania o wyborze planu domu lub mieszkania warto pamiętać jedną zasadę: w „prostym domu” życie też się „prostuje”.
Zobacz także: Jak ustawić łóżko według feng shui?
REKLAMA
REKLAMA