REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Feng shui: kolory i remedia w sypialni

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Sypialnia. Fot. Fotolia
Sypialnia. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Feng shui w sypialni powinno kierować się ściśle określonymi zasadami, odnosi się to również do zastosowanych w niej kolorów, a tym bardziej remediów. Według feng shui kolory mają wpływ na nasze życie, remedia zaś pozwalają nam uzdrowić energię.Co to konkretnie oznacza? Jakie kolory i remedia zastosować w swojej sypialni?

Kolory oraz remedia feng shui w sypialni mają zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie. Oto kilka rad i wskazówek ułatwiających zastosowanie odpowiednich kształtów i kolorów w naszych sypialniach. Z urządzaniem sypialni jest podobnie jak ze wszystkim w naszym życiu. Klimat sypialni powinien być dopasowany do nas, do naszych potrzeb i priorytetów, a te zmieniają się z biegiem czasu. Tak też powinny zmieniać się nasze sypialnie.

REKLAMA

Zobacz także: Aranżujemy sypialnię w zgodzie z zasadami feng shui. Wskazówki ogólne

Jakie remedia feng shui stosujemy w sypialni?

Podstawowa zasada to łączenie wszystkiego w pary, czyli wybieramy dwa nocne stoliki, dwie lampki, dwa obrazy powieszone tak, aby były widoczne tuż przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu. Obrazy mogą przedstawiać szczęśliwą parę, parę zwierząt, roślin lub bukiety kwiatów. Z kwiatów najlepiej sprawdzą się piwonie. To mogą być też dwa uzupełniające się obrazy. Generalna zasada brzmi, żadnych symboli samotności i nostalgii czy tęsknoty, wszystko parami lub zwielokrotnione. Nie umieszczamy w naszej sypialni zdjęć rodziny, dzieci czy przyjaciół. Nie przesadzamy z ilością roślin, wystarczą dwie takie same rośliny albo wcale.

Jakie kolory możemy bezpiecznie zastosować?

Generalna zasada brzmi – w sypialni sprawdza się kolor Ziemi i wspierający ją kolor Ognia oraz wyczerpujący kolor Metalu. Mamy zatem do wyboru: różowy, żółty, beżowy, biały, złoty i srebrny. Warto zadbać o akcent czerwony lub pomarańczowy. Elementu Ognia, czyli koloru czerwonego używamy z umiarem. To może być czerwona poduszka, ogień świecy, doniczka lub wazon. Podstawowe kolory możemy uzupełniać innymi ulubionymi kolorami lub kolorami zgodnymi z kierunkiem geograficznym, w jakim jest umieszczona sypialnia, czyli:

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sypialnia w stylu WODY – na północy – może być urządzona nowocześnie, ale zwiewnie i minimalistycznie. Lubi kolor niebieski lub czarny i falbany oraz lekkie zwiewne tkaniny, a desenie na tkaninach powinny być w kształcie fali.

REKLAMA

Sypialnia w stylu ZIEMI na północnym wschodzie i południowym zachodzie – lubi opisane wyżej klasyczne kolory (beże, żółcie, brązy, piaski) i rozwiązania klasyczne dla dworku polskiego. Zastosujmy więc ciężkie zasłony, narzuty, dywany. Właściwy kształt dla tej sypialni to kwadrat.

Sypialnia w stylu OGNIA na południu – może być trochę bardziej ognista, energetyczna, czyli możemy użyć więcej czerwieni, fioletów, purpury, a desenie tkanin i dekoracje mogą mieć kształt trójkątny.

Sypialnia w stylu DREWNA na wschodzie i południowym wschodzie – powinna być lekka, świeża i może być udekorowana zielonymi dodatkami, meblami z widocznymi słojami, i drewnianą piekną podłogą. W deseniach materiałów, w oprawie ram obrazów, w lampkach nocnych i w innych dodatkach używamy kształtu kolumnowego.

Sypialnie w stylu METALU na północnym zachodzie i zachodzie – lubi chłodny klimat metalowy. Czyli metalowe meble, ramy obrazów, lampki nocne. Zastosujmy kolor biały z dodatkami złotego lub srebrnego. Kształt, jaki możemy użyć w deseniach tkanin to okrąg.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Rada dla związków:

REKLAMA

– Młode małżeństwa, które dopiero zaczynają życie rodzinne i pragną mieć dzieci powinny korzystać z energii Drzewa, czyli powinni urządzić sypialnię w tym stylu. Drzewo daje impuls do działania i ma silną energie pobudzająca do rozwoju.

– Związki z kilkuletnim stażem i z dziećmi w wieku szkolnym powinny urządzić sypialnię w stylu OGNIA. Ogień podsyca namiętność, odświeża związki i wprowadza do sypialni dużo energii i radości.

– Związki dojrzałe z dorosłymi dziećmi powinny urządzić sypialnię w stylu ZIEMI. Energia Ziemi stabilizuje, utrwala i daje poczucie bezpieczeństwa.

– Energia Wody służy ludziom, którzy poszukują partnera i nie pragną stabilizacji w związku. Dla takich osób odpowiednia będzie sypialnia w stylu WODY.

– Energia Metalu służy ludziom, którzy nie planują związku i chcą być sam na sam ze sobą. Oni powinni urządzić sypialnie w stylu METALU.

Jeśli zależy nam na utrzymaniu wieloletniej, dobrej relacji z partnerem, zanim cokolwiek zmienimy, skonsultujmy się z nim w tej sprawie. Natomiast jeśli czujemy, że to zadanie nas przerasta warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Zobacz także: Feng shui w salonie

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

REKLAMA

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA