REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Feng shui salonu – zasady ogólne

Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Feng shui w salonie. Fot. Fotolia
Feng shui w salonie. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Feng shui salonu jest naszą wizytówką. To miejsce, które powinniśmy wykorzystać do zaakcentowania, kim jesteśmy, jak chcemy być postrzegani przez nasze bliższe i dalsze otoczenie. Salon według feng shui to pokój, w którym powinien się dobrze, czuć każdy członek rodziny i który powinien jednoczyć rodzinę. Jak wykorzystać, feng shui, aby salon spełniał wszystkie te funkcje?

Feng shui salonu uda nam się osiągnąć po przeanalizowaniu układu swego domu, mieszkania i wykorzystaniu koloru ścian, podłogi, mebli, roślin oraz różnych elementów dekoracyjnych do zarządzania przepływem konstruktywnej energii Chi. Zacznij od dokładnego posprzątania pokoju, umycia okien, podłóg, zlikwidowania kurzu i pajęczyn oraz wyrzucenia wszystkiego, co jest stare, zniszczone, niepotrzebne, zwiędłe lub uschnięte. A teraz możesz przestawiać meble, jeśli trzeba pomaluj ściany i kup nowe rośliny, i nowe dekoracje. Oto kilka wskazówek jak sobie poradzić z zaaranżowaniem salonu.

REKLAMA

Zobacz także: Feng shui w domu

Meble

Ustawienie mebli w salonie feng shui jest bardzo ważne, gdyż swoimi gabarytami mogą zakłócać swobodny przepływ energii. Prawidłowe ustawienie krzeseł, foteli, kanapy, stołu to takie ustawienie, które umożliwia kontrolowanie wejścia do pokoju, czyli przodem do wejścia. Jeżeli nie jest możliwe takie ustawienie, to należy upewnić się, że meble nie utrudniają wejścia, nie zastawiają go. Układ siedzeń powinny być taki, aby siedzące na nich osoby mogły zobaczyć drzwi nie odwracając się. Bardzo korzystne ustawienie to takie, które zaaranżowane jest na ośmioboku lub na kole najbardziej korzystna jest sytuacja, kiedy mamy osiem miejsc siedzących. Pamiętaj, aby ustawiając kanapę, fotel czy krzesła pozostawić wystarczającą ilość miejsca do poruszania się między nimi. Oczywiście łatwiej jest zastosować taką aranżację w dużym pokoju. Małe pokoje nie mogą mieć aż tylu miejsc siedzących gdyż wtedy zagracimy je.

Zobacz także: Siatka bagua w domu

Stół musi być czysty i elegancki. Symbolizuje zdrowie i jednoczy rodzinę. Jeśli jest możliwe powinny na nim stać świeże kwiaty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

Lustra

Lustra to bardzo ważne remedia feng shui, szczególnie dobrze sprawdzają się w salonie czy w jadalni. Dobrze umieszczone lustro może spełniać wiele funkcji. Nadają się do wprowadzenia odbitego światła do ciemnej części salonu, powiększają małe pokoje, mogą służyć do kontrolowania wejścia do pokoju, jeśli pokój ma taki kształt, że nie możemy inaczej kontrolować wejścia do niego. Kolejna przydatna funkcja lustra to podwajanie. Sprawdza się obok stołu w jadalni symbolicznie podwajając posiłki i ludzi siedzących przy stole. Mogą też wprowadzić do pomieszczenia ładny widok z okna (np. ogród). Czego unikamy? Unikamy odbijania w lustrze drzwi wejściowych oraz skrzywionych nienaturalnych odbić ludzi. Szczególnie odbicia „pociętego” człowieka. Powinniśmy uważać, aby lustro nie odbijało tylko naszej głowy i powinniśmy unikać luster w kawałkach, które zniekształcają rzeczywistość. Odbicie postaci człowieka w lustrze powinno być naturalne.

Narożniki – ciemne obszary

Czasami sprawia nam kłopot zagospodarowanie narożników pokoju i pozostają ciemne oraz puste wytwarzając negatywna energię. Jest kilka sposobów na ożywienie tych miejsc. Możesz postawić lampę w tych obszarach, aby rozjaśnić je. Możesz wstawić narożnikową witrynę ze szklanymi drzwiami i jasną porcelanę w środku. Sprawdzi się też jasny energetyczny obraz, który wypełni to miejsce pozytywną energią. Można również umieścić w takim miejscu doniczkową roślinę o okrągłych liściach. Nie należy stosować rośliny z prostymi ostrymi liśćmi lub z kolcami. Taki smutny, ciemny kąt to dobre miejsce na akwarium lub na kulę z rybkami. Kolejny sposób na ożywienie narożników to kryształowe przedmioty, które odbijając światło będą je rozprowadzały po całym pomieszczeniu. Ważne jest, aby energia swobodnie krążyła po całym pokoju.

Zobacz także: Feng shui: uzdrawianie energii

Kolory

Osoby przebywające w salonie powinny czuć się zrelaksowane i powinno im być wygodnie, a kolory na ścianach salonu powinny być przytulne i ciepłe. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie miękkich pastelowych odcieni na ścianach, ale nie tylko ściany są ważne. Pamiętajmy, że dużą powierzchnię zajmuje też podłoga i kanapy. Ich kolory też nie są bez znaczenia. Kolory tych elementów powinny być w zgodzie z kolorami przypisanymi do kierunku geograficznego, w jakim mieści się salon.

Zobacz także: Elementy feng shui

Czyli:

salon na południowo-wschodni i południowy powinien być urządzony w odcieniach zieleni, fioletów, ostrej pomarańczy z dodatkami czerwieni,

salon wschodni powinien być urządzony w świeżych zieleniach z dodatkiem niebieskiego,

salon południowo-wschodni i północno-wschodni powinien być urządzony w beżach, w brązach, w piaskowym lub w żółtym kolorze i powinien zawierać dodatki czerwone,

salon zachodni to miejsce w kolorach białym, szarym popielatym z dodatkami metalu, szkła, czarnego koloru lub kolorów z palety brązów albo palety niebieskiego,

salon północny powinien być urządzony w kolorach niebieskich z dodatkiem białego lub zielonego.

Obrazy

Salon jest wizytówką domu, dlatego powinny znajdować się w nim nasze korzenie, czyli portrety lub zdjęcia przodków, (jeśli takie posiadamy), ale także różne nasze trofea lub trofea naszych dzieci. Wszystko, czym chcemy się pochwalić, szczególnie, jeśli w rodzinie jest ktoś uzdolniony. Możesz też korzystać z wielu gotowych obrazów do dekoracji ścian. Oto ich symbolika:

Zobacz także: Pokój dziecka według feng shui

Ryby w wodzie: długie życie,

Wodospady: Powodzenie finansowe,

Krajobrazy o wschodzie słońca, gór i wody: symbole nadziei,

Szczęśliwi i uśmiechnięci ludzie (para): przyciągają pozytywne uczucia.

Malarstwo oparte na geometrycznych kształtach: podnosi destrukcyjne uczucia, agresję.

Nadmierne używanie koloru czerwonego powoduje rozdrażnienie.

Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę według zasad feng shui?

Elektronika

Nie zaleca się umieszczania TV w centrum salonu feng shui. Istnieje ryzyko, że zdominuje każde spotkanie towarzyskie lub rodzinne.

Kominek

Jeśli salon ma kominek to właśnie on powinien znajdować się w centrum salonu. Ogień jest symbolem namiętności i ogniska domowego. Może tworzyć i pobudzać swobodny przepływ energii oraz przyciągać domowników swoim ciepłem i urokiem.

Co jeszcze się przyda?

REKLAMA

W salonie feng shui sprawdzi się okrągły zegar. Może być biały, złoty lub srebrny. Bardzo dobrze, kiedy umieścimy go w zachodniej lub północno-zachodniej części salonu. Idealnie, jeśli będzie wisiał na tej samej ścianie, na której są drzwi wejściowe do salonu po lewej stronie drzwi. Tak umieszczony zegar przynosi szczęście domownikom.

Niekiedy takie drobne zmiany układu elementów to wszystko, co jest potrzebne, aby szybko poprawić przepływ konstruktywnej energii Chi w naszych salonach. Nie zapominajmy jednak, że wskazówki oraz rady zawarte w tym tekście, dotyczą ogólnych zasad feng shui i są bardzo cenne, ale czasami nie wystarczą i konieczne będzie przeprowadzenie konsultacji feng shui. Podobnie jak ze wszystkim w życiu, czasami musimy skorzystać z porady specjalisty.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA