REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak urządzić mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 PORTA KMI POLAND
jest liderem wśród producentów skrzydeł i ościeżnic drzwiowych w Polsce.
Fot. PORTA KMI POLAND
Fot. PORTA KMI POLAND
PORTA KMI POLAND

REKLAMA

REKLAMA

Małe dzieci są zazwyczaj bardzo ruchliwe, ich wyobraźnia jest niemal nieograniczona. Ponieważ maluchy nie mają jeszcze wyrobionego instynktu samozachowawczego, to my musimy dbać o ich bezpieczeństwo. Dlatego przygotowując mieszkanie na przyjście małego dziecka, zadbaj o szczegóły, by mieć pewność, że będzie ono bezpieczne dla niego.

Usuwanie zagrożeń

Nawet najlepszy rodzic, nie jest w stanie zapanować nad małym dzieckiem. Wiedząc o tym, pamiętaj, by odpowiednio zabezpieczyć wszystkie sprzęty w mieszkaniu. Szafki i lodówkę –najlepiej blokadami dostępnymi w sklepach z artykułami dla dzieci. Na narożach mebli można zamontować silikonowe nakładki, które złagodzą potencjalne uderzenia, których nie da się uniknąć. Bardzo ważne jest zabezpieczenie schodów. Najlepszą ochroną będą specjalne barierki. Nie zapomnijmy także o gorących przedmiotach, takich jak piekarnik.

REKLAMA

Silikonowe nakładki na rogi mebli. Fot. PORTA KMI POLAND

Pamiętajmy jednak, że nie tylko przedmioty – meble, sprzęty domowe – stanowią poważne zagrożenie dla naszego dziecka. Często groźniejsze są produkty codziennego użytku, dlatego ustawmy je wysoko, poza zasięgiem dzieci, wszystkie środki chemiczne, nawet mydło do rąk.

Zobacz także: Co kupić do pokoju niemowlaka?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zakazany owoc smakuje najlepiej

Małe dzieci nie wiedzą, czego im nie wolno, nawet jeśli codziennie będziemy im to przypominać. Nauka zajmie trochę czasu, ale działać musimy od razu. Należy przede wszystkim zapobiec „testowaniu” gniazdek elektrycznych poprzez założenie na nich specjalnych zaślepek. Kolejnym interesującym sprzętem jest kuchenka. Po pierwsze, zaopatrzmy ją w osłonę, dzięki której dziecko nie będzie mogło dosięgnąć do ognia. Po drugie, załóżmy blokady na pokrętła, które uniemożliwią odkręcenie gazu. Nie zapomnijmy także o zabezpieczeniu okien. Zwłaszcza tych, do których malec może się wspiąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie zamek albo klamka z blokadą.

Zobacz także: Projekt pokoju dla dziecka przed budową domu

Zaślepki do gniazdek elektrycznych. Fot. PORTA KMI POLAND

Drzwi idealne dla dziecka

Drzwi z pewnością są zagrożeniem dla dziecka, dlatego powinniśmy zwrócić na nie specjalną uwagę. Lekki przeciąg chociażby może spowodować poważną szkodę, lepiej więc nie narażajmy malca na niepotrzebne niebezpieczeństwo. Najlepsze będą drzwi bez szklanych elementów. Jeśli już jednak zdecydujemy się na takie, zadbajmy o to by były one wykonane z bezpiecznego hartowanego szkła.

Drzwi bezpieczne dla dziecka. Fot. PORTA KMI POLAND

Zobacz także: Jak stworzyć mieszkanie bezpieczne dla dziecka?

Na koniec, by zapobiec przytrzaśnięciu paluszków dziecka, załóżmy unieruchamiacze do drzwi. Natomiast by zabezpieczyć ścianę lub meble znajdujące się za drzwiami, warto zastosować za nimi blokadę ograniczającą.

Wszystkie te zabiegi mają na celu zmniejszenie ryzyka niebezpieczeństwa czyhającego w domu na dziecko, ale pewne jest to, że nic nie zastąpi czujnego oka opiekuna. Dlatego, mimo wszelkich zabezpieczeń, nie należy zostawiać dziecka w domu samego, bez opieki.

Zobacz także: Jak wyposażenie pokoju wpływa na dziecko?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA