REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć wnętrze w stylu eko?

Eko Fot. Fotolia
Eko Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Styl eko stale zyskuje na popularności. Wnętrza w stylu eko stawiają na naturalne materiały, drewno, wiklinę, wełnę i skórę. Aranżując wnętrza inspirowane naturą zwróćmy uwagę również na kolory, pożądane będą biele, błękity, szarości, zielenie i brązy.

Codzienny pośpiech i stres sprawiają, że pod koniec dnia mamy ochotę zaszyć się w spokojnym miejscu, które pozwoli nam odpocząć, wyciszyć się i zrelaksować. Komu nie marzy się wtedy spacer po lesie, łące lub górach? Zafascynowani prostotą oraz pięknem otaczającej nas przyrody, chcemy przenieść ją także do wnętrz naszego domu. Aranżacje w stylu eko powinny jak najlepiej odzwierciedlać cechy natury – spokój, harmonię i prostotę.

REKLAMA

Trendy ekologiczne

Drewniane podłogi, kamienne ściany, maty z trawy morskiej. Podstawę ekodesignu stanowią materiały pochodzenia naturalnego, czyli drewno, wełna i skóra. Istotnym czynnikiem jest również ich pochodzenie, np. z recyklingu albo możliwość ponownego wykorzystania, przetworzenia bądź przerobienia niektórych elementów, a tym samym oszczędzania na rzecz natury. Ma więc być nie tylko ekologicznie, lecz także ekonomicznie – tym dwóm zasadom podporządkowany jest wybór mebli, dodatków i przedmiotów codziennego użytku. Istotną rolę w ekownętrzu odgrywa neutralna kolorystyka – szarości, błękity i brązy przełamane zielenią i bielą. Mieszkanie urządzone w przyjaźni z naturą to przede wszystkim miejsce odpoczynku po ciężkim dniu, a także izolacji od codziennego zgiełku.

Fot. Agata Meble

Zobacz także: Meble w stylu vintage: GALERIA

Inspiracje naturą

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrz są niewątpliwie meble. Inspirując się środowiskiem naturalnym, wybierzemy oczywiście drewno. W salonie idealnie zaprezentuje się kredens z litego jesionu, a w jadalni fronty pokryte okleiną dębową. Z kolei do mniejszych pomieszczeń warto wybrać meble z wyraźnym rysunkiem drewna bądź ciekawym połączeniem np. naturalnego odcienia orzecha z kontrastową, czarną aplikacją. Urok prostych i drewnianych mebli podkreślą skórzane kanapy. Naturalnego charakteru nadadzą wnętrzu trafnie dobrane dodatki oraz elementy dekoracyjne wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. W oknach dobrze sprawdzą się ceramiczne lub gliniane donice na parapetach, a także zasuszone kwiaty w szklanych wazonach. W kuchni niezastąpione okażą się wiklinowe kosze, bambusowe misy i pojemniki. Dopełnieniem całości będą dywany w barwach kremowych lub piaskowych. Nie zapomnijmy także o ekobalkonie. Powinny tam znaleźć się drewniane kwietniki i latarnie, których światło podczas letniego wieczoru umili atmosferę relaksujących spotkań.

Zobacz także: Kamień dekoracyjny – luksusowe wnętrze

Źródło: Agata Meble

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    REKLAMA

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    REKLAMA

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    REKLAMA