REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie jak loft, czyli aranżacja wnętrza w stylu fabrycznym

loft. Fot. Grupa Archicom
loft. Fot. Grupa Archicom
Grupa Archicom

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrza loftów mają swój wyjątkowy „fabryczny” klimat. Stosując kilka sztuczek podczas aranżacji wnętrza możemy, stworzyć sobie namiastkę loftu we własnym mieszkaniu. Podpowiadamy, jakie prace wykonać.

Loftami mogą się na razie pochwalić Warszawa, Gliwice, Białystok, Wrocław, Kraków, czy najbardziej znana z nich Łódź. Do innych polskich miast moda na przerabianie przestrzeni pofabrycznych na mieszkania dopiero dociera. Ale tak naprawdę wnętrze w stylu loftu możemy urządzić sobie niemal w każdym budynku.

REKLAMA

Cegła i beton w aranżacji wnętrza

Planując urządzenie wnętrza „z historią” nie możemy przesadzić z aranżacją. Główną zasadą jest prostota. Jeśli cegły – to surowe, nieotynkowane, jeśli beton, to ze śladami szalunku, niewykończony.

Zobacz także: Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Instalacje, drewniane stropy i przestrzeń

Lofty charakteryzują się  także widocznymi instalacjami, drewnianymi stropami i dźwigarami, antresolami i otwartą, pozbawioną ścian działowych przestrzenią. Dzięki temu surowe piękno loftów zachwyca coraz bardziej licznych zwolenników minimalizmu.   

Skuj tynki i odsłoń cegły

Jeśli mamy możliwość – odsłońmy cegły na jednej ze ścian. Jeśli nie mamy takiej możliwości – możemy na aukcjach internetowych wyszukać specjalnie cięte płytki z nawet ponad stuletnich, starych cegieł. Takie 2 centymetrowe płytki, kosztujące około 60zł/m2, nadadzą wnętrzu industrialnego wyglądu. Stare cegły musimy jednak koniecznie zabezpieczyć. Najlepiej specjalnym olejem, który nie tylko ochroni je przed kurzem, ale też dodatkowo wzmocni ich naturalny kolor.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Aby optycznie powiększyć pomieszczenie możemy zastosować tzw. układ warstwowy. Polega on na połączeniu ciemnej podłogi, jaśniejszych ścian oraz białego sufitu. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się być wyższe, niż jest w rzeczywistości.

Podłoga w lofcie powinna być drewniana, najlepiej wybrać deski specjalnie postarzane.

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się stara drewniana posadzka lub parkiet przemysłowy, możemy go odnowić.

Taka stara, drewniana podłoga, nadgryziona zębem czasu, tylko podkreśla charakter wnętrza. Nawet jeśli jest bardzo zniszczona możemy przeprowadzić jej renowację. Drewno szlifuje się, usuwając przy tym mniejsze mechaniczne uszkodzenia, następnie pokrywa się je nową warstwą lakieru lub barwionego wosku twardego olejnego– mówi Katarzyna Wątor – W ten sposób możemy uzyskać każdy, dowolnie wybrany kolor drewna, który będzie pasował do projektu wnętrza. To najlepszy dowód, że podłoga drewniana jest podłogą na długie lata.

Zobacz także: Podłoga lakierowana, olejowana czy woskowana? – co wybrać?

REKLAMA

Taką drewnianą, szlachetną podłogę, można swobodnie łączyć z ciemnymi kaflami, lub surowym betonem na podłodze w łazience czy kuchni. Taki beton będzie się idealnie sprawdzał w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności, jeśli zabezpieczymy go przemysłową żywica epoksydową. Można go też wykorzystać na ścianach, koniecznie pamiętając o pozostawieniu śladów szalunków.

Ważnym elementem każdego wnętrza w stylu loft są schody wewnętrzne. Jeśli mamy możliwość zbudowania w mieszkaniu antresoli, lub mieszkanie jest dwupoziomowe – powinniśmy zadbać o to, by schody wpisywały się w klimat loftu. – Do wnętrz „fabrycznych” polecam schody dwubelkowe, łączące metal z drewnem – mówi Katarzyna Wątor.

Meblując industrialne wnętrze musimy pamiętać o minimalizmie. Powinniśmy postawić na kilka wyrazistych elementów wystroju, niż zagracać pomieszczenia niezliczoną ilością bibelotów. Dobrze będą w nim wyglądać meble łączące surowe drewno z metalem. W komisach i sklepach ze starociami możemy znaleźć ciekawe i bardzo modne dodatki, które wpiszą się w klimat mieszkania i będą niepowtarzalną ich ozdobą.

Zobacz także:  Wykończenie wnętrz - porady

Źródło: www.podlogi-kopp.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA