REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkanie jak loft, czyli aranżacja wnętrza w stylu fabrycznym

loft. Fot. Grupa Archicom
loft. Fot. Grupa Archicom
Grupa Archicom

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrza loftów mają swój wyjątkowy „fabryczny” klimat. Stosując kilka sztuczek podczas aranżacji wnętrza możemy, stworzyć sobie namiastkę loftu we własnym mieszkaniu. Podpowiadamy, jakie prace wykonać.

Loftami mogą się na razie pochwalić Warszawa, Gliwice, Białystok, Wrocław, Kraków, czy najbardziej znana z nich Łódź. Do innych polskich miast moda na przerabianie przestrzeni pofabrycznych na mieszkania dopiero dociera. Ale tak naprawdę wnętrze w stylu loftu możemy urządzić sobie niemal w każdym budynku.

REKLAMA

Cegła i beton w aranżacji wnętrza

Planując urządzenie wnętrza „z historią” nie możemy przesadzić z aranżacją. Główną zasadą jest prostota. Jeśli cegły – to surowe, nieotynkowane, jeśli beton, to ze śladami szalunku, niewykończony.

Zobacz także: Cegła rozbiórkowa – wszechstronny materiał z odzysku

Instalacje, drewniane stropy i przestrzeń

Lofty charakteryzują się  także widocznymi instalacjami, drewnianymi stropami i dźwigarami, antresolami i otwartą, pozbawioną ścian działowych przestrzenią. Dzięki temu surowe piękno loftów zachwyca coraz bardziej licznych zwolenników minimalizmu.   

Skuj tynki i odsłoń cegły

Jeśli mamy możliwość – odsłońmy cegły na jednej ze ścian. Jeśli nie mamy takiej możliwości – możemy na aukcjach internetowych wyszukać specjalnie cięte płytki z nawet ponad stuletnich, starych cegieł. Takie 2 centymetrowe płytki, kosztujące około 60zł/m2, nadadzą wnętrzu industrialnego wyglądu. Stare cegły musimy jednak koniecznie zabezpieczyć. Najlepiej specjalnym olejem, który nie tylko ochroni je przed kurzem, ale też dodatkowo wzmocni ich naturalny kolor.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak optycznie powiększyć pomieszczenie?

Aby optycznie powiększyć pomieszczenie możemy zastosować tzw. układ warstwowy. Polega on na połączeniu ciemnej podłogi, jaśniejszych ścian oraz białego sufitu. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się być wyższe, niż jest w rzeczywistości.

Podłoga w lofcie powinna być drewniana, najlepiej wybrać deski specjalnie postarzane.

Jeśli w pomieszczeniu znajduje się stara drewniana posadzka lub parkiet przemysłowy, możemy go odnowić.

Taka stara, drewniana podłoga, nadgryziona zębem czasu, tylko podkreśla charakter wnętrza. Nawet jeśli jest bardzo zniszczona możemy przeprowadzić jej renowację. Drewno szlifuje się, usuwając przy tym mniejsze mechaniczne uszkodzenia, następnie pokrywa się je nową warstwą lakieru lub barwionego wosku twardego olejnego– mówi Katarzyna Wątor – W ten sposób możemy uzyskać każdy, dowolnie wybrany kolor drewna, który będzie pasował do projektu wnętrza. To najlepszy dowód, że podłoga drewniana jest podłogą na długie lata.

Zobacz także: Podłoga lakierowana, olejowana czy woskowana? – co wybrać?

REKLAMA

Taką drewnianą, szlachetną podłogę, można swobodnie łączyć z ciemnymi kaflami, lub surowym betonem na podłodze w łazience czy kuchni. Taki beton będzie się idealnie sprawdzał w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności, jeśli zabezpieczymy go przemysłową żywica epoksydową. Można go też wykorzystać na ścianach, koniecznie pamiętając o pozostawieniu śladów szalunków.

Ważnym elementem każdego wnętrza w stylu loft są schody wewnętrzne. Jeśli mamy możliwość zbudowania w mieszkaniu antresoli, lub mieszkanie jest dwupoziomowe – powinniśmy zadbać o to, by schody wpisywały się w klimat loftu. – Do wnętrz „fabrycznych” polecam schody dwubelkowe, łączące metal z drewnem – mówi Katarzyna Wątor.

Meblując industrialne wnętrze musimy pamiętać o minimalizmie. Powinniśmy postawić na kilka wyrazistych elementów wystroju, niż zagracać pomieszczenia niezliczoną ilością bibelotów. Dobrze będą w nim wyglądać meble łączące surowe drewno z metalem. W komisach i sklepach ze starociami możemy znaleźć ciekawe i bardzo modne dodatki, które wpiszą się w klimat mieszkania i będą niepowtarzalną ich ozdobą.

Zobacz także:  Wykończenie wnętrz - porady

Źródło: www.podlogi-kopp.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

REKLAMA

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA