REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Aleksandra Olechowska
Salon Fot. TORLYS
Salon Fot. TORLYS

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrza w stylu angielskim są pełne elegancji, wytworności, a zarazem ciepłe i przytulne. Takie połączenie dla wielu może wydawać się niemożliwe do zrealizowania. Jest to styl bardzo zróżnicowany. Łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Tak bogaty styl jest niestety bardzo rzadko spotykany w polskich domach.

Styl angielski niektórym kojarzy się ze stylem „ciężkim” i przytłaczającym. We wnętrzach panuje chaos i przepych. Nic bardziej mylnego. Wnętrza angielskie są delikatne, subtelne, a zarazem mają w sobie dużo elegancji i wytworności. We wnętrzach w stylu angielskim spotkamy wszystkie te cechy i będziemy się w nim czuli bardzo komfortowo.

REKLAMA

Materiały

Wnętrza w stylu angielskim tworzone są przede wszystkim z naturalnych materiałów. Podłogi oraz meble przede wszystkim są drewniane. Meble dodatkowo malowane są na biało, co dodaje wnętrzu delikatności i lekkości. Bardzo ważne są również tkaniny, których we wnętrzu jest bardzo dużo. Głównym motywem są przeważnie kwiaty, a królową angielskich kwiatów jest bez wątpienia róża. Możemy ją zobaczyć na zasłonach, poduszkach, obrusach, na obiciach mebli oraz na ścianach. Dodatkowo we wnętrzach angielskich możemy spotkać również kratę, która nawiązuje do zamiłowania Anglików do ich ulubionego, pełnego elegancji sportu, czyli polowania bądź gonitwy. Dlatego też we wnętrzach angielskich możemy znaleźć również figurki koni i akcesoria myśliwskie.

Fot. dekoria.pl

Zobacz także: Styl skandynawski, czyli północny design

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Charakterystyczne ściany

Charakterystycznym elementem stylu angielskiego są ściany. Dzieli się je na dwie części. W części dolnej znajduje się duża listwa przypodłogowa, a ściany ozdobione są boazerią, lamperią bądź panelami, które również czasami maluje się na jasne barwy. Powyżej paneli, ściany ozdobione są tapetami głównie w mocnych wzorach kwiatowych lub geometrycznych. Zamiast tapet we wnętrzu często stosuje się farby o pastelowych delikatnych kolorach, są to głównie beże, biele. Przy suficie widoczna jest również dekoracyjna listwa bądź ozdobny gzyms.

Zobacz także: Nowoczesny styl we wnętrzach

Meble

Jak już wspomnieliśmy meble wykonane są przeważnie z drewna. Są głównie w kształcie prostopadłościanu. Zdobione są różnego rodzaju gzymsami, żłobieniami. Bardzo często są to meble najwyższej jakości. Mimo, że są dosyć masywne nie przytłaczają przebywających w takim wnętrzu osób. Meble tapicerowane wykonane są przeważnie z materiałów z motywami kwiatowymi bądź geometrycznymi. Otoczone są różnymi podnóżkami, pufami. Obok najpotrzebniejszych mebli we wnętrzach jest mnóstwo stoliczków i szafeczek, które są odpowiednie do przedstawienia na nich różnego rodzaju bibelotów, których we wnętrzach w stylu angielskim nie brakuje.

Fot. dekoria.pl

Zobacz także: Wnętrze w stylu eklektycznym

Kolorystyka wnętrza w stylu angielskim jest przeważnie jasna. Główne kolory stosowane we wnętrzach angielskich to biel, beż, seledyn. Taka kolorystyka występuje gównie w łazienkach i sypialniach. Wykorzystanie jasnych kolorów sprawia, że wnętrze pomimo dużej ilości bibelotów będzie „lekkie” i większe. Styl angielski jest idealny dla kogoś kto chce stworzyć swoje wnętrze bardzo ciepłe i przytulne, a ceni sobie również elegancję.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

REKLAMA

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA