REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Styl skandynawski – prostota i elegancja

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Styl skandynawski charakteryzuje się praktycznością, niezawodnością oraz wysoką jakością wyrobów. Bardzo często stosowane są uniwersalne wzory, dzięki czemu z łatwością wkomponowują się w nowoczesne wnętrza. W stylu skandynawskim głównie wykorzystywana jest biel, dzięki czemu w pomieszczeniach panuje bardzo przytulna i przyjemna atmosfera.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Podczas projektowania wnętrz wielu architektów zastanawia się co należy wykorzystać, żeby zaaranżowana przez nich przestrzeń przypominała dany styl. W przypadku skandynawskiego designu warto postawić na białe deski, czarny bazalt oraz naturalne, ciepłe drewno.

REKLAMA

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Przestrzeń w stylu skandynawskim

Projektując przestrzeń w domu piętrowym, na parterze warto zaplanować strefę dzienną, czyli aneks kuchenny (salon z jadalnią), kuchnię, spiżarnię, toaletę oraz gabinet. Całą przestrzeń można zorganizować wokół czarnej bazaltowej bryły – usytuowanej na środku – która mieści w sobie efektywny kominek. Natomiast okalającą konstrukcję mogą stanowić białe, drewniane ściany oraz naturalnego koloru deski podłogowe. Deski warto tak pomalować, żeby była widoczna na nich cała struktura drewna.

Fot. 81.waw.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Historia lustra – od użyteczności po dekorację


Surowość wnętrza warto podkreślić wszechobecną w domu szczotkowaną blachą. Można obić nią wszystkie wejścia do pomieszczeń oraz wyłożyć nią łazienkę dla gości. Blaszane mogą być w niej ściany, a nawet sufit. Warto zrezygnować z klasycznego oświetlenia toalety i zastosować samą żarówkę bez klosza. Wprowadzenie niewielkich modyfikacji tj. (zastosowanie blachy) powoduje, że pomieszczenia stają się niezwykle eleganckie i nowoczesne.

Zobacz także: Mieszkanie jak loft, czyli aranżacja wnętrza w stylu fabrycznym

Podobny zabieg warto zastosować w kuchni. Fronty zabudowy warto wykonać z białych desek, którymi należy obłożyć ściany, natomiast na frontach niskiej zabudowy powinna pojawić się blacha. – Urządzona w ten sposób kuchnia jest praktyczna, wygląda przestronnie i schludnie, a przy tym rozpływa się w otoczeniu tak, jakby jej nie było – mówi Anna Paszkowska.

Fot. 81.waw.pl

REKLAMA

Dom z dużym holem jest wyzwaniem. Żeby optycznie go powiększyć warto zastosować białą, kamienną podłogę, drewniane ściany oraz podwieszany sufit z oświetleniem halogenowym. Korytarz dodatkowo można wydłużyć przeszkloną balustradą na całej wysokości pomieszczenia oraz zastosować przesuwne drzwi do kolejnych pomieszczeń.

Na górze, oprócz przestronnego holu, warto zlokalizować także pokoje oraz łazienkę dla dzieci oraz sypialnię główną. Łazienkę powinna być utrzymana w biało-czarnej tonacji. Prysznic oraz miskę można umieścić we wnęce i przestrzeń tę podkreślić czarną, wyraźną ramką.

Fot. 81.waw.pl

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego


Sypialnię można oświetlić technicznymi lampami połączonymi z przeszkloną łazienką i garderobą. Jako że piętro jest ostatnią kondygnacją warto odsłonić konstrukcję dachu i stworzyć intymną oraz spokojną przestrzeń do życia, w której można się schronić pod belkami odkrytego stropu.

– Dzięki temu miejsce jest przytulne i ciepłe, a sypialnia właśnie taka być powinna – uważa Rafał Grudziąż współautor koncepcji z 81.waw.pl

Zobacz także: Luksfery, pustaki szklane we wnętrzu

Fot. 81.waw.pl

Źródło: 81.waw.pl

Zobacz także: Obrazy we wnętrzach: jak stworzyć własną kolekcję?

Sypialnia w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Salon z kominkiem w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Hol w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Parter w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Kuchnia w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
wnętrza, styl skandynawski, gabinet Fot. 81.waw.pl
81.waw.pl
Korytarz w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Łazienka w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Jasna łazienka w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA