REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Styl skandynawski – prostota i elegancja

REKLAMA

REKLAMA

Styl skandynawski charakteryzuje się praktycznością, niezawodnością oraz wysoką jakością wyrobów. Bardzo często stosowane są uniwersalne wzory, dzięki czemu z łatwością wkomponowują się w nowoczesne wnętrza. W stylu skandynawskim głównie wykorzystywana jest biel, dzięki czemu w pomieszczeniach panuje bardzo przytulna i przyjemna atmosfera.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Podczas projektowania wnętrz wielu architektów zastanawia się co należy wykorzystać, żeby zaaranżowana przez nich przestrzeń przypominała dany styl. W przypadku skandynawskiego designu warto postawić na białe deski, czarny bazalt oraz naturalne, ciepłe drewno.

REKLAMA

Zobacz także: Cechy stylu angielskiego we wnętrzach

Przestrzeń w stylu skandynawskim

Projektując przestrzeń w domu piętrowym, na parterze warto zaplanować strefę dzienną, czyli aneks kuchenny (salon z jadalnią), kuchnię, spiżarnię, toaletę oraz gabinet. Całą przestrzeń można zorganizować wokół czarnej bazaltowej bryły – usytuowanej na środku – która mieści w sobie efektywny kominek. Natomiast okalającą konstrukcję mogą stanowić białe, drewniane ściany oraz naturalnego koloru deski podłogowe. Deski warto tak pomalować, żeby była widoczna na nich cała struktura drewna.

Fot. 81.waw.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Historia lustra – od użyteczności po dekorację


Surowość wnętrza warto podkreślić wszechobecną w domu szczotkowaną blachą. Można obić nią wszystkie wejścia do pomieszczeń oraz wyłożyć nią łazienkę dla gości. Blaszane mogą być w niej ściany, a nawet sufit. Warto zrezygnować z klasycznego oświetlenia toalety i zastosować samą żarówkę bez klosza. Wprowadzenie niewielkich modyfikacji tj. (zastosowanie blachy) powoduje, że pomieszczenia stają się niezwykle eleganckie i nowoczesne.

Zobacz także: Mieszkanie jak loft, czyli aranżacja wnętrza w stylu fabrycznym

Podobny zabieg warto zastosować w kuchni. Fronty zabudowy warto wykonać z białych desek, którymi należy obłożyć ściany, natomiast na frontach niskiej zabudowy powinna pojawić się blacha. – Urządzona w ten sposób kuchnia jest praktyczna, wygląda przestronnie i schludnie, a przy tym rozpływa się w otoczeniu tak, jakby jej nie było – mówi Anna Paszkowska.

Fot. 81.waw.pl

REKLAMA

Dom z dużym holem jest wyzwaniem. Żeby optycznie go powiększyć warto zastosować białą, kamienną podłogę, drewniane ściany oraz podwieszany sufit z oświetleniem halogenowym. Korytarz dodatkowo można wydłużyć przeszkloną balustradą na całej wysokości pomieszczenia oraz zastosować przesuwne drzwi do kolejnych pomieszczeń.

Na górze, oprócz przestronnego holu, warto zlokalizować także pokoje oraz łazienkę dla dzieci oraz sypialnię główną. Łazienkę powinna być utrzymana w biało-czarnej tonacji. Prysznic oraz miskę można umieścić we wnęce i przestrzeń tę podkreślić czarną, wyraźną ramką.

Fot. 81.waw.pl

Zobacz także: Cechy stylu skandynawskiego


Sypialnię można oświetlić technicznymi lampami połączonymi z przeszkloną łazienką i garderobą. Jako że piętro jest ostatnią kondygnacją warto odsłonić konstrukcję dachu i stworzyć intymną oraz spokojną przestrzeń do życia, w której można się schronić pod belkami odkrytego stropu.

– Dzięki temu miejsce jest przytulne i ciepłe, a sypialnia właśnie taka być powinna – uważa Rafał Grudziąż współautor koncepcji z 81.waw.pl

Zobacz także: Luksfery, pustaki szklane we wnętrzu

Fot. 81.waw.pl

Źródło: 81.waw.pl

Zobacz także: Obrazy we wnętrzach: jak stworzyć własną kolekcję?

Sypialnia w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Salon z kominkiem w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Hol w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Parter w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Kuchnia w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
wnętrza, styl skandynawski, gabinet Fot. 81.waw.pl
81.waw.pl
Korytarz w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Łazienka w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Jasna łazienka w stylu skandynawskim.
81.waw.pl
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA