REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowe routery DrayTek – Vigor 2850

Router DrayTek – Vigor 2850. Fot. Fotolia
Router DrayTek – Vigor 2850. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Routery Vigor 2850 to nowa seria urządzeń DrayTek. Routery Vigor 2850 przeznaczone są do stosowania w biurach, mogą je także stosować użytkownicy indywidualni. Routery Vigor 2850 wyposażone są m.in. w trzy interfejsy WAN (w tym VDSL2), serwer VPN, WLAN w standardzie ”n”, zaawansowany firewall, narzędzia do zarządzania pasmem oraz QoS, wsparcie dla standardu IPv6 i bramkę VoIP.

Internet na trzy sposoby

W skład nowej serii DrayTeka wchodzą trzy modele: Vigor 2850, Vigor 2850n (z obsługą sieci bezprzewodowej w standardzie „n”), Vigor 2850Vn (z dodatkowo wbudowaną bramką VoIP). Wszystkie te urządzenia wyposażone w trzy interfejsy WAN.

REKLAMA

Pierwszy z nich - WAN/Ethernet - umożliwia korzystanie z internetu użytkownikom np. usługi DSL TP lub sieci kablowych.

Drugi - VDSL2/ ADSL 2/2+ - jest przeznaczony dla osób korzystających np. z usługi Neostrada Fiber, Neostrada, Netia.

Trzeci - USB - gwarantuje dostęp 3G/4G przez zewnętrzny modem. Przy pomocy nowych urządzeń można korzystać z internetu od różnych dostawców jednocześnie, co jest szczególnie przydatne w biurach. Efektywne zarządzanie łączem w takim przypadku zapewnia funkcja Multi-WAN. Pozwala ona na pracę w trybie Load Balancing - kiedy to router automatycznie rozkłada obciążenie pomiędzy łącza, oraz Backup - wówczas router dostarcza łącze zapasowe w wypadku awarii. Vigory 2850 umożliwiają również łatwe rozdzielenie internetu za pomocą 4-portowego gigabitowego switcha z funkcją VLAN (4 podsieci), co pozwala na profesjonalną segmentację ruchu w sieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Bezpieczeństwo podczas użytkowania

Wszystkie Vigory z serii 2850 wyróżniają się rozbudowanymi mechanizmami zabezpieczającymi. Ciekawą funkcją w tym obszarze jest np. możliwość skorzystania z dodatkowego, bezpłatnego oprogramowania DrayTek SMART Monitor, które umożliwia monitorowanie ruchu w sieci. Urządzenia pozwalają też na zarządzanie pasmem dla aplikacji multimedialnych. Jest to przydatne w sytuacjach, gdy w sieci są użytkownicy notorycznie pobierający olbrzymie ilości danych z programów typu P2P. Użyteczna jest także możliwość stworzenia aż do 32 jednoczesnych tuneli typu VPN, co może się przydać zwłaszcza firmom pozwalającym swoim pracownikom na pracę zdalną. Na uwagę zasługuje też rozbudowany firewall, oferujący takie funkcje, jak np. dynamiczne filtrowanie pakietów (SPI), filtr połączeń, filtr danych, ochronę przed atakami DoS/DDoS, filtr IM/P2P, czy filtr zawartości URL oraz filtr kategorii stron (WCF). Również sieć WLAN, jaką możemy stworzyć przy pomocy modeli Vigor 2850n i Vigor 2850Vn, będzie zabezpieczona najsilniejszymi znanymi metodami. Należą do nich m.in. wykorzystanie standardów WEP/WPA/WPA2 z użyciem klucza PSK lub serwera RADIUS i VPN over WLAN, a także kontrola adresów MAC urządzeń z dostępem do sieci.

Zobacz także: Ultrathin Keyboard mini – tablet z wbudowaną klawiaturą

Dodatkowe funkcje

Zaletą nowych urządzeń jest również wbudowany port USB. Dzięki niemu użytkownik może podłączyć do routera nie tylko modem 3G/4G, ale także inne urządzenia, jak np. drukarkę czy dysk USB. Użyteczna może się także okazać 2-portowa bramka VoIP, która została wbudowana w model Vigor 2850Vn. Warto też wspomnieć o zastosowanej w nowych Vigorach technice IP QoS. Przy jej pomocy można zagwarantować procentowy udział w zajętości łącza dla 4 różnych grup adresów IP, protokołów, portów, czy kierunków ruchu. Wszystkie routery z serii Vigor 2850 obsługują protokół IPv6.

Cena i obecność na rynku

Nowe urządzenia są dostępne do nabycia za pośrednictwem firmy Brinet - wyłącznego przedstawiciela DrayTek w Polsce. Ich sugerowana cena detaliczna to równowartość: Vigor2850 – 196 euro, Vigor2850n – 236 euro, Vigor2850Vn – 275 euro. Urządzenia są objęte 24 miesięczną gwarancją producenta.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy

Źródło: Materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

REKLAMA

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

REKLAMA