REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebook – poręczny i użyteczny

Iwona Szadkowska
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.

REKLAMA

REKLAMA

Notebooki to poręczne, niewielkie urządzenia, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu – w salonie, w sypialni, czy nawet w kuchni. Możemy zabrać go do pracy, bo jest lekki i poręczny. Jakie jeszcze korzyści płyną z posiadania notebooka? Z jakimi wadami powinniśmy się liczyć?

Notebook – wszystko w jednym urządzeniu

Decydując się na laptop mamy wszystko w jednym. Wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, dysk twardy itd.), klawiatura i dość duży wyświetlacz (od 11 do 21 cali), który zapewnia komfort pracy, możliwość odtwarzania fimów Full HD i czas pracy od 5 do 7 godzin. Dodatkowo zazwyczaj możemy naładować baterię w samolocie bądź w pociągu.

REKLAMA

REKLAMA

Do notebooka mamy także możliwość podłączenia, za pomocą portu USB, mysz zewnętrzną i klawiaturę. Natomiast jeśli chcemy oglądać film, a ekran monitora jest zbyt mały, notebook posiada odpowiedni port do podłączenia monitora, rzutnika czy telewizora. Ułatwia to oglądania lub prowadzenie konferencji.

Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy. Nie musimy wyszukiwać odpowiedniego miejsca w naszym wnętrzu, podłączać całej gamy kabli, notebook jest wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebny. W firmie sprawdza się rewelacyjnie, jako teczka ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. I wystarczy jedynie rzutnik, aby na ścianie ukazać przejrzystą prezentację.

Zobacz także: Notebook czy komputer stacjonarny?

Notebook – wady

To co ma zalety, ma także wady. I nie ważne jest jak bardzo będziemy cenić nasz mały, poręczny komputerek, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wytknie jego minusy. Pora zatem zapoznać się z ciemną stroną komputera przenośnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Zwolennicy komputerów stacjonarnych mogą powiedzieć, że laptopy mają niewygodną klawiaturę i sterowanie kursorem. Rzeczywiście, mała klawiatura wymaga przyzwyczajenia. Z początku możemy naciskać nie ten klawisz, który byśmy chcieli lub kilka na raz. Jest to z pewnością kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o kursor, niektóre laptopy proponują dziwaczne rozwiązania i jeżeli przesiadamy się z komputera stacjonarnego do laptopa, początki mogą być bardzo trudne.

Do innych wad, tych bardziej poważnych, trzeba zaliczyć większą awaryjność. Wiąże się to z niewielkimi rozmiarami urządzenia i integracją wszelkich podzespołów oraz problemami z chłodzeniem. Ponadto, urządzenie przenośne jest narażone na liczne wstrząsy i obicia podczas transportu.

Wytrzymałość baterii w laptopie, w dużej mierze, zależy od sposobu użytkowania i przechowywania urządzenia. Ponadto, notebook praktycznie nie nadaje się do modernizacji.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA