REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebook – poręczny i użyteczny

Iwona Szadkowska
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.
Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy.

REKLAMA

REKLAMA

Notebooki to poręczne, niewielkie urządzenia, z których możemy korzystać w dowolnym miejscu – w salonie, w sypialni, czy nawet w kuchni. Możemy zabrać go do pracy, bo jest lekki i poręczny. Jakie jeszcze korzyści płyną z posiadania notebooka? Z jakimi wadami powinniśmy się liczyć?

Notebook – wszystko w jednym urządzeniu

Decydując się na laptop mamy wszystko w jednym. Wszystkie podzespoły wewnętrzne (procesor, pamięć, dysk twardy itd.), klawiatura i dość duży wyświetlacz (od 11 do 21 cali), który zapewnia komfort pracy, możliwość odtwarzania fimów Full HD i czas pracy od 5 do 7 godzin. Dodatkowo zazwyczaj możemy naładować baterię w samolocie bądź w pociągu.

REKLAMA

REKLAMA

Do notebooka mamy także możliwość podłączenia, za pomocą portu USB, mysz zewnętrzną i klawiaturę. Natomiast jeśli chcemy oglądać film, a ekran monitora jest zbyt mały, notebook posiada odpowiedni port do podłączenia monitora, rzutnika czy telewizora. Ułatwia to oglądania lub prowadzenie konferencji.

Notebook jest urządzeniem uniwersalnym. Sprawdza się zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracy. Nie musimy wyszukiwać odpowiedniego miejsca w naszym wnętrzu, podłączać całej gamy kabli, notebook jest wszędzie tam, gdzie jest nam potrzebny. W firmie sprawdza się rewelacyjnie, jako teczka ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami. I wystarczy jedynie rzutnik, aby na ścianie ukazać przejrzystą prezentację.

Zobacz także: Notebook czy komputer stacjonarny?

Notebook – wady

To co ma zalety, ma także wady. I nie ważne jest jak bardzo będziemy cenić nasz mały, poręczny komputerek, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wytknie jego minusy. Pora zatem zapoznać się z ciemną stroną komputera przenośnego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Zwolennicy komputerów stacjonarnych mogą powiedzieć, że laptopy mają niewygodną klawiaturę i sterowanie kursorem. Rzeczywiście, mała klawiatura wymaga przyzwyczajenia. Z początku możemy naciskać nie ten klawisz, który byśmy chcieli lub kilka na raz. Jest to z pewnością kwestia przyzwyczajenia. Jeśli chodzi o kursor, niektóre laptopy proponują dziwaczne rozwiązania i jeżeli przesiadamy się z komputera stacjonarnego do laptopa, początki mogą być bardzo trudne.

Do innych wad, tych bardziej poważnych, trzeba zaliczyć większą awaryjność. Wiąże się to z niewielkimi rozmiarami urządzenia i integracją wszelkich podzespołów oraz problemami z chłodzeniem. Ponadto, urządzenie przenośne jest narażone na liczne wstrząsy i obicia podczas transportu.

Wytrzymałość baterii w laptopie, w dużej mierze, zależy od sposobu użytkowania i przechowywania urządzenia. Ponadto, notebook praktycznie nie nadaje się do modernizacji.

Zobacz także: Podstawki pod laptopy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA