REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Meble ze sklejki zyskują popularność

Materiały prasowe
Półka Fot. Gacca
Półka Fot. Gacca
Gacca

REKLAMA

REKLAMA

Sklejka to obok płyty MDF obecnie najpopularniejszy materiał do produkcji mebli. Bardzo ładnie prezentują się w niewielkich pomieszczeniach oraz w biurach. Dużą ich zaletą jest uniwersalność i nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dlatego sklejkę warto stosować w aranżacji wnętrz.

Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna, wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy lub sosny. Jedną z największych zalet sklejki jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.

REKLAMA

Zalety materiału wykorzystuje wielu projektantów mebli. Na rynku dostępne są specjalne linie produktów ze sklejki, w tym także w wersji białej, które dzięki swojej wszechstronności oraz stosunkowo niskiej cenie pasują do każdego wnętrza.

Zobacz także: Wełniane krzesło GIULITTA marki Infiniti

Łóżko, szafki nocne oraz regał można kupić osobno bądź w komplecie. Łóżko, wykonane ze sklejki jest tańsze od ramy wykonanej z płyty fornirowanej, ale jest tak samo wytrzymałe. Dodatkowo w wielu sklepach z aranżacjami wnętrz w komplecie z łóżkiem można nabyć szafki nocne w wielu wariantach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fot. Gacca

Kolejnym ciekawym produktem jest asymetryczny regał.

Fot. Gacca

Meble ze sklejki oprócz dobrego stosunku jakości do ceny wyróżnia jeszcze coś. Można je kupić w wersji nie wykończonej i lakierobejcą łatwo pomalować na dowolny kolor. W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada.

Jednakże największą zaletą takich mebli jest możliwość samodzielnego montażu.

Meble ze sklejki mogą przybierać różnorodne kształty. Znajdziemy też meble inspirowane starymi polskimi domami z połowy XIX wieku – drewnianymi, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. W narożnikach budynku ich końce łączono przy użyciu odpowiednich zaciosów. Dzięki użyciu metody na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani śrubek, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy „wcisnąć”, żeby złożyć dany mebel. Ten nieskomplikowany system pozwala także na swobodne podwyższanie regału. Wystarczy dokupić kolejne moduły i złączyć je z podstawową konstrukcją, a mebel stanie się na przykład dwa razy wyższy.

Zobacz także: Meble w stylu shabby chic: GALERIA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

REKLAMA

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA