Meble ze sklejki zyskują popularność
REKLAMA
REKLAMA
Sklejka powstaje z połączenia krzyżujących się warstw drewna, wytwarza się ją zazwyczaj z brzozy, olchy lub sosny. Jedną z największych zalet sklejki jest elastyczność. Materiał można dowolnie modelować, dlatego idealnie nadaje się do produkcji mebli o nietypowych kształtach. Jest także bardzo wytrzymały, a produkty wykonane ze sklejki będą służyć przez długie lata.
REKLAMA
Zalety materiału wykorzystuje wielu projektantów mebli. Na rynku dostępne są specjalne linie produktów ze sklejki, w tym także w wersji białej, które dzięki swojej wszechstronności oraz stosunkowo niskiej cenie pasują do każdego wnętrza.
Zobacz także: Wełniane krzesło GIULITTA marki Infiniti
Łóżko, szafki nocne oraz regał można kupić osobno bądź w komplecie. Łóżko, wykonane ze sklejki jest tańsze od ramy wykonanej z płyty fornirowanej, ale jest tak samo wytrzymałe. Dodatkowo w wielu sklepach z aranżacjami wnętrz w komplecie z łóżkiem można nabyć szafki nocne w wielu wariantach.
Fot. Gacca
Kolejnym ciekawym produktem jest asymetryczny regał.
Fot. Gacca
Meble ze sklejki oprócz dobrego stosunku jakości do ceny wyróżnia jeszcze coś. Można je kupić w wersji nie wykończonej i lakierobejcą łatwo pomalować na dowolny kolor. W ten sposób zmniejszymy koszty, a jednocześnie będziemy mieć mebel w kolorze, który najbardziej nam odpowiada.
Jednakże największą zaletą takich mebli jest możliwość samodzielnego montażu.
Meble ze sklejki mogą przybierać różnorodne kształty. Znajdziemy też meble inspirowane starymi polskimi domami z połowy XIX wieku – drewnianymi, które budowano bez użycia gwoździ. Technologia wznoszenia budynków polegała wtedy na stawianiu ścian z poziomo układanych bali drewnianych. W narożnikach budynku ich końce łączono przy użyciu odpowiednich zaciosów. Dzięki użyciu metody na tak zwany wcisk nie trzeba używać ani śrubek, ani kleju. Wystarczy poszczególne elementy „wcisnąć”, żeby złożyć dany mebel. Ten nieskomplikowany system pozwala także na swobodne podwyższanie regału. Wystarczy dokupić kolejne moduły i złączyć je z podstawową konstrukcją, a mebel stanie się na przykład dwa razy wyższy.
Zobacz także: Meble w stylu shabby chic: GALERIA
REKLAMA
REKLAMA