REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kalendarz adwentowy: krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarz adwentowy można przygotować samodzielnie. Zaletą własnoręcznie przygotowanego kalendarza jest to, że jest on także ozdobą wnętrza. Do wykonania zaangażujmy dzieci, w końcu to przede wszystkim one za jego pomocą będą odliczały dni do Bożego Narodzenia.

Jeśli Twoje dzieci nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia, spraw, by oczekiwanie przemieniło się w intrygującą przygodę. Przygotuj wraz ze swoimi pociechami piękny kalendarz adwentowy z drewna. Ozdóbcie go wspólnie ulubionymi świątecznymi wzorami. Każdego dnia – od pierwszego grudnia do Wigilii – za malutkimi drzwiczkami kalendarza na Twoje dzieci będzie czekała słodka niespodzianka lub drobny prezent, które będą miłą zapowiedzią nadchodzących świąt. Z odpowiednimi narzędziami oraz z przewodnikiem krok po kroku wykonanie adwentowego kalendarza będzie dziecinnie proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

wyrzynarka brzeszczotowa ze standardowym brzeszczotem do drewna i brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie

narzędzie wielofunkcyjne ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia i zestawem precyzyjnych wierteł

Potrzebne materiały:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

płyta MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm (na front kalendarza)

2 płyty MDF o grubości 9 mm i wymiarach 4,5x70 cm (na 25 par drzwiczek o wymiarach 4,5x4,5 cm)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 73x50 cm (na tylną ścianę kalendarza)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 8 x 50 cm (na podpórkę)

25 zawiasów mosiężnych o wymiarach ok. 16 mm x 19 mm oraz odpowiednia ilość wkrętów do zamontowania zawiasów

1 zawias mosiężny o długości 64 mm i odpowiednia ilość wkrętów

zestaw małych śrubokrętów

gwoździe o długości nie większej niż 20 mm

młotek

farba w wybranym kolorze

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok pierwszy

REKLAMA

Na płycie MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm narysuj kształt choinki. Możesz posłużyć się przykładem ze zdjęcia poniżej. Zacznij od wyznaczenia pionowej linii na samym środku płyty – będzie to oś choinki – a następnie narysuj prostopadłe linie co 10 cm, zaczynając od dolnego brzegu płyty.

Na pierwszej poziomej linii od dołu zaznacz dwa punkty oddalone od osi o 14 cm (z prawej i z lewej strony). Teraz połącz każdy z punktów długimi skośnymi liniami z górnym końcem osi, tak by powstał trójkąt. Identycznie połącz górny koniec osi z miejscami styku tej samej poziomej linii z krawędziami bocznymi płyty. W trapezach, które powstały pomiędzy każdą z poziomych linii i ukośnymi liniami, narysuj przekątne, tak jak na zdjęciu poniżej.

Teraz na dolnym brzegu płyty zaznacz dwa punkty z prawej i z lewej strony osi oddalone od niej o 11 cm, a na pierwszej linii od dołu zaznacz punkty oddalone od osi o 12 cm. Teraz połącz punkty znajdujące się po jednej stronie osi – w ten sposób wyznaczysz pień choinki.

Szkic jest już gotowy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?


Krok drugi

Narzędziem wielofunkcyjnym z zamontowanym brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie wytnij kształt choinki. To będzie front kalendarza adwentowego.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Krok trzeci

Teraz używając frontu kalendarza jako szablonu odrysuj kształt choinki na płycie MDF o wymiarach 73x50 cm oraz grubości 9 mm. Tak jak poprzednio zaznaczony kształt wytnij narzędziem wielofunkcyjnym. To będzie tylna ściana kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki


Krok czwarty

Żeby przygotować drzwiczki do kalendarza, potnij dwie płyty MDF o wymiarach 4,5x70 cm na 25 kwadratów o bokach 4,5 cm. Do wykonania tej czynności ponownie użyj narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowanym standardowym brzeszczotem do drewna.

Fot. Dremel

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Krok piąty

Wycięte drzwiczki rozłóż na froncie kalendarza w równych rzędach (zaczynając od dołu, rozmieść drzwiczki po 3, 5, 3, 4, 3, 3, 2, 1, 1 w rzędzie). Odrysuj wszystkie drzwiczki na froncie kalendarza. Wewnątrz obrysów narysuj kwadraty mniejsze o 4–6 mm. To wzdłuż tych linii będziesz wycinać otwory, które później staną się skrytkami na łakocie i inne niespodzianki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu


Krok szósty

Żeby wyciąć w płycie kwadratowy otwór, najpierw należy wewnątrz obrysu wywiercić nieduży otwór umożliwiający dostęp do wycinanego elementu. Najlepiej wykonać tę czynność narzędziem wielofunkcyjnym ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia. Następnie dokładnie nad wywierconym otworem ustaw narzędzie. Teraz przełóż brzeszczot do cięć precyzyjnych w drewnie przez wywiercony otwór, a następnie zamontuj go w narzędziu. Cięcie wykonaj dokładnie wzdłuż obrysu. Po wycięciu jednego kwadratu zdemontuj brzeszczot. Wywierć niewielki otwór w miejscu przeznaczonym pod kolejny kwadratowy otwór i powtórz pozostałe czynności, tak jak poprzednio.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok siódmy

Gdy wszystkie okienka zostaną już wycięte, przymocuj małymi gwoździami tylną ściankę kalendarza wzdłuż krawędzi płyty. Przybij kilka dodatkowych gwoździ na środku choinki, omijając miejsca zakrywające kwadratowe otwory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku


Krok ósmy

Teraz czas na przymocowanie drzwiczek. Przyłóż zawias do drzwiczek i zaznacz miejsca mocowania śrub. Narzędziem z precyzyjnym wiertłem o średnicy 1,2 mm nawierć w drzwiczkach otwory w wyznaczonych miejscach. Następnie przykręć zawias do drzwiczek śrubokrętem. Dopiero teraz całość przymocuj do frontu kalendarza tuż przy wybranym otworze. Przed przykręceniem drzwiczek sprawdź, czy po ich zamknięciu będą w pełni zakrywały wyciętą skrytkę. Podobnie postępuj, mocując zawiasy w kolejnych drzwiczkach.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Teraz przymocuj podpórkę, rozpoczynając od przykręcenia zawiasu o szerokości 64 mm do węższej krawędzi płyty MDF o wymiarach 50x8 cm. Najpierw wywierć otwory na śruby, używając narzędzia i precyzyjnego wiertła o średnicy 1,2 mm. Przykręć zawiasy do płyty śrubokrętem. Następnie przymocuj podpórkę na środku tylnej ściany kalendarza. Wybierając miejsce, omijaj wcześniej wycięte kwadratowe otwory.

Podpórka powinna być nachylona pod kątem ok. 10 i pozwalać na pionowe ustawienie kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Krok dziesiąty

Gotowy kalendarz pomaluj na dowolny kolor. Innym odcieniem farby możesz namalować świąteczne wzory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA