REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kalendarz adwentowy: krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarz adwentowy można przygotować samodzielnie. Zaletą własnoręcznie przygotowanego kalendarza jest to, że jest on także ozdobą wnętrza. Do wykonania zaangażujmy dzieci, w końcu to przede wszystkim one za jego pomocą będą odliczały dni do Bożego Narodzenia.

Jeśli Twoje dzieci nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia, spraw, by oczekiwanie przemieniło się w intrygującą przygodę. Przygotuj wraz ze swoimi pociechami piękny kalendarz adwentowy z drewna. Ozdóbcie go wspólnie ulubionymi świątecznymi wzorami. Każdego dnia – od pierwszego grudnia do Wigilii – za malutkimi drzwiczkami kalendarza na Twoje dzieci będzie czekała słodka niespodzianka lub drobny prezent, które będą miłą zapowiedzią nadchodzących świąt. Z odpowiednimi narzędziami oraz z przewodnikiem krok po kroku wykonanie adwentowego kalendarza będzie dziecinnie proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

wyrzynarka brzeszczotowa ze standardowym brzeszczotem do drewna i brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie

narzędzie wielofunkcyjne ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia i zestawem precyzyjnych wierteł

Potrzebne materiały:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

płyta MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm (na front kalendarza)

2 płyty MDF o grubości 9 mm i wymiarach 4,5x70 cm (na 25 par drzwiczek o wymiarach 4,5x4,5 cm)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 73x50 cm (na tylną ścianę kalendarza)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 8 x 50 cm (na podpórkę)

25 zawiasów mosiężnych o wymiarach ok. 16 mm x 19 mm oraz odpowiednia ilość wkrętów do zamontowania zawiasów

1 zawias mosiężny o długości 64 mm i odpowiednia ilość wkrętów

zestaw małych śrubokrętów

gwoździe o długości nie większej niż 20 mm

młotek

farba w wybranym kolorze

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok pierwszy

REKLAMA

Na płycie MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm narysuj kształt choinki. Możesz posłużyć się przykładem ze zdjęcia poniżej. Zacznij od wyznaczenia pionowej linii na samym środku płyty – będzie to oś choinki – a następnie narysuj prostopadłe linie co 10 cm, zaczynając od dolnego brzegu płyty.

Na pierwszej poziomej linii od dołu zaznacz dwa punkty oddalone od osi o 14 cm (z prawej i z lewej strony). Teraz połącz każdy z punktów długimi skośnymi liniami z górnym końcem osi, tak by powstał trójkąt. Identycznie połącz górny koniec osi z miejscami styku tej samej poziomej linii z krawędziami bocznymi płyty. W trapezach, które powstały pomiędzy każdą z poziomych linii i ukośnymi liniami, narysuj przekątne, tak jak na zdjęciu poniżej.

Teraz na dolnym brzegu płyty zaznacz dwa punkty z prawej i z lewej strony osi oddalone od niej o 11 cm, a na pierwszej linii od dołu zaznacz punkty oddalone od osi o 12 cm. Teraz połącz punkty znajdujące się po jednej stronie osi – w ten sposób wyznaczysz pień choinki.

Szkic jest już gotowy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?


Krok drugi

Narzędziem wielofunkcyjnym z zamontowanym brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie wytnij kształt choinki. To będzie front kalendarza adwentowego.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Krok trzeci

Teraz używając frontu kalendarza jako szablonu odrysuj kształt choinki na płycie MDF o wymiarach 73x50 cm oraz grubości 9 mm. Tak jak poprzednio zaznaczony kształt wytnij narzędziem wielofunkcyjnym. To będzie tylna ściana kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki


Krok czwarty

Żeby przygotować drzwiczki do kalendarza, potnij dwie płyty MDF o wymiarach 4,5x70 cm na 25 kwadratów o bokach 4,5 cm. Do wykonania tej czynności ponownie użyj narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowanym standardowym brzeszczotem do drewna.

Fot. Dremel

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Krok piąty

Wycięte drzwiczki rozłóż na froncie kalendarza w równych rzędach (zaczynając od dołu, rozmieść drzwiczki po 3, 5, 3, 4, 3, 3, 2, 1, 1 w rzędzie). Odrysuj wszystkie drzwiczki na froncie kalendarza. Wewnątrz obrysów narysuj kwadraty mniejsze o 4–6 mm. To wzdłuż tych linii będziesz wycinać otwory, które później staną się skrytkami na łakocie i inne niespodzianki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu


Krok szósty

Żeby wyciąć w płycie kwadratowy otwór, najpierw należy wewnątrz obrysu wywiercić nieduży otwór umożliwiający dostęp do wycinanego elementu. Najlepiej wykonać tę czynność narzędziem wielofunkcyjnym ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia. Następnie dokładnie nad wywierconym otworem ustaw narzędzie. Teraz przełóż brzeszczot do cięć precyzyjnych w drewnie przez wywiercony otwór, a następnie zamontuj go w narzędziu. Cięcie wykonaj dokładnie wzdłuż obrysu. Po wycięciu jednego kwadratu zdemontuj brzeszczot. Wywierć niewielki otwór w miejscu przeznaczonym pod kolejny kwadratowy otwór i powtórz pozostałe czynności, tak jak poprzednio.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok siódmy

Gdy wszystkie okienka zostaną już wycięte, przymocuj małymi gwoździami tylną ściankę kalendarza wzdłuż krawędzi płyty. Przybij kilka dodatkowych gwoździ na środku choinki, omijając miejsca zakrywające kwadratowe otwory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku


Krok ósmy

Teraz czas na przymocowanie drzwiczek. Przyłóż zawias do drzwiczek i zaznacz miejsca mocowania śrub. Narzędziem z precyzyjnym wiertłem o średnicy 1,2 mm nawierć w drzwiczkach otwory w wyznaczonych miejscach. Następnie przykręć zawias do drzwiczek śrubokrętem. Dopiero teraz całość przymocuj do frontu kalendarza tuż przy wybranym otworze. Przed przykręceniem drzwiczek sprawdź, czy po ich zamknięciu będą w pełni zakrywały wyciętą skrytkę. Podobnie postępuj, mocując zawiasy w kolejnych drzwiczkach.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Teraz przymocuj podpórkę, rozpoczynając od przykręcenia zawiasu o szerokości 64 mm do węższej krawędzi płyty MDF o wymiarach 50x8 cm. Najpierw wywierć otwory na śruby, używając narzędzia i precyzyjnego wiertła o średnicy 1,2 mm. Przykręć zawiasy do płyty śrubokrętem. Następnie przymocuj podpórkę na środku tylnej ściany kalendarza. Wybierając miejsce, omijaj wcześniej wycięte kwadratowe otwory.

Podpórka powinna być nachylona pod kątem ok. 10 i pozwalać na pionowe ustawienie kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Krok dziesiąty

Gotowy kalendarz pomaluj na dowolny kolor. Innym odcieniem farby możesz namalować świąteczne wzory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA