REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Kalendarz adwentowy: krok po kroku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
 Dremel
BIG ON DETAIL
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Kalendarz adwentowy Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Kalendarz adwentowy można przygotować samodzielnie. Zaletą własnoręcznie przygotowanego kalendarza jest to, że jest on także ozdobą wnętrza. Do wykonania zaangażujmy dzieci, w końcu to przede wszystkim one za jego pomocą będą odliczały dni do Bożego Narodzenia.

Jeśli Twoje dzieci nie mogą doczekać się Bożego Narodzenia, spraw, by oczekiwanie przemieniło się w intrygującą przygodę. Przygotuj wraz ze swoimi pociechami piękny kalendarz adwentowy z drewna. Ozdóbcie go wspólnie ulubionymi świątecznymi wzorami. Każdego dnia – od pierwszego grudnia do Wigilii – za malutkimi drzwiczkami kalendarza na Twoje dzieci będzie czekała słodka niespodzianka lub drobny prezent, które będą miłą zapowiedzią nadchodzących świąt. Z odpowiednimi narzędziami oraz z przewodnikiem krok po kroku wykonanie adwentowego kalendarza będzie dziecinnie proste.

REKLAMA

Potrzebne narzędzia:

wyrzynarka brzeszczotowa ze standardowym brzeszczotem do drewna i brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie

narzędzie wielofunkcyjne ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia i zestawem precyzyjnych wierteł

Potrzebne materiały:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

płyta MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm (na front kalendarza)

2 płyty MDF o grubości 9 mm i wymiarach 4,5x70 cm (na 25 par drzwiczek o wymiarach 4,5x4,5 cm)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 73x50 cm (na tylną ścianę kalendarza)

płyta MDF o grubości 9 mm i wymiarach 8 x 50 cm (na podpórkę)

25 zawiasów mosiężnych o wymiarach ok. 16 mm x 19 mm oraz odpowiednia ilość wkrętów do zamontowania zawiasów

1 zawias mosiężny o długości 64 mm i odpowiednia ilość wkrętów

zestaw małych śrubokrętów

gwoździe o długości nie większej niż 20 mm

młotek

farba w wybranym kolorze

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok pierwszy

REKLAMA

Na płycie MDF o grubości 18 mm i wymiarach 73x50 cm narysuj kształt choinki. Możesz posłużyć się przykładem ze zdjęcia poniżej. Zacznij od wyznaczenia pionowej linii na samym środku płyty – będzie to oś choinki – a następnie narysuj prostopadłe linie co 10 cm, zaczynając od dolnego brzegu płyty.

Na pierwszej poziomej linii od dołu zaznacz dwa punkty oddalone od osi o 14 cm (z prawej i z lewej strony). Teraz połącz każdy z punktów długimi skośnymi liniami z górnym końcem osi, tak by powstał trójkąt. Identycznie połącz górny koniec osi z miejscami styku tej samej poziomej linii z krawędziami bocznymi płyty. W trapezach, które powstały pomiędzy każdą z poziomych linii i ukośnymi liniami, narysuj przekątne, tak jak na zdjęciu poniżej.

Teraz na dolnym brzegu płyty zaznacz dwa punkty z prawej i z lewej strony osi oddalone od niej o 11 cm, a na pierwszej linii od dołu zaznacz punkty oddalone od osi o 12 cm. Teraz połącz punkty znajdujące się po jednej stronie osi – w ten sposób wyznaczysz pień choinki.

Szkic jest już gotowy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?


Krok drugi

Narzędziem wielofunkcyjnym z zamontowanym brzeszczotem do cięć precyzyjnych w drewnie wytnij kształt choinki. To będzie front kalendarza adwentowego.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Krok trzeci

Teraz używając frontu kalendarza jako szablonu odrysuj kształt choinki na płycie MDF o wymiarach 73x50 cm oraz grubości 9 mm. Tak jak poprzednio zaznaczony kształt wytnij narzędziem wielofunkcyjnym. To będzie tylna ściana kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki


Krok czwarty

Żeby przygotować drzwiczki do kalendarza, potnij dwie płyty MDF o wymiarach 4,5x70 cm na 25 kwadratów o bokach 4,5 cm. Do wykonania tej czynności ponownie użyj narzędzia wielofunkcyjnego z zamontowanym standardowym brzeszczotem do drewna.

Fot. Dremel

Zobacz także: Żyrandol kuchenny ze sztućców w stylu shabby chic

Krok piąty

Wycięte drzwiczki rozłóż na froncie kalendarza w równych rzędach (zaczynając od dołu, rozmieść drzwiczki po 3, 5, 3, 4, 3, 3, 2, 1, 1 w rzędzie). Odrysuj wszystkie drzwiczki na froncie kalendarza. Wewnątrz obrysów narysuj kwadraty mniejsze o 4–6 mm. To wzdłuż tych linii będziesz wycinać otwory, które później staną się skrytkami na łakocie i inne niespodzianki.

Fot. Dremel

Zobacz także: Zdobienia na talerzach w śródziemnomorskim stylu


Krok szósty

Żeby wyciąć w płycie kwadratowy otwór, najpierw należy wewnątrz obrysu wywiercić nieduży otwór umożliwiający dostęp do wycinanego elementu. Najlepiej wykonać tę czynność narzędziem wielofunkcyjnym ze spiralną uniwersalną końcówką do cięcia. Następnie dokładnie nad wywierconym otworem ustaw narzędzie. Teraz przełóż brzeszczot do cięć precyzyjnych w drewnie przez wywiercony otwór, a następnie zamontuj go w narzędziu. Cięcie wykonaj dokładnie wzdłuż obrysu. Po wycięciu jednego kwadratu zdemontuj brzeszczot. Wywierć niewielki otwór w miejscu przeznaczonym pod kolejny kwadratowy otwór i powtórz pozostałe czynności, tak jak poprzednio.

Fot. Dremel

Zobacz także: Klosz z papierowych talerzyków: krok po kroku

Krok siódmy

Gdy wszystkie okienka zostaną już wycięte, przymocuj małymi gwoździami tylną ściankę kalendarza wzdłuż krawędzi płyty. Przybij kilka dodatkowych gwoździ na środku choinki, omijając miejsca zakrywające kwadratowe otwory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku


Krok ósmy

Teraz czas na przymocowanie drzwiczek. Przyłóż zawias do drzwiczek i zaznacz miejsca mocowania śrub. Narzędziem z precyzyjnym wiertłem o średnicy 1,2 mm nawierć w drzwiczkach otwory w wyznaczonych miejscach. Następnie przykręć zawias do drzwiczek śrubokrętem. Dopiero teraz całość przymocuj do frontu kalendarza tuż przy wybranym otworze. Przed przykręceniem drzwiczek sprawdź, czy po ich zamknięciu będą w pełni zakrywały wyciętą skrytkę. Podobnie postępuj, mocując zawiasy w kolejnych drzwiczkach.

Fot. Dremel

Krok dziewiąty

Teraz przymocuj podpórkę, rozpoczynając od przykręcenia zawiasu o szerokości 64 mm do węższej krawędzi płyty MDF o wymiarach 50x8 cm. Najpierw wywierć otwory na śruby, używając narzędzia i precyzyjnego wiertła o średnicy 1,2 mm. Przykręć zawiasy do płyty śrubokrętem. Następnie przymocuj podpórkę na środku tylnej ściany kalendarza. Wybierając miejsce, omijaj wcześniej wycięte kwadratowe otwory.

Podpórka powinna być nachylona pod kątem ok. 10 i pozwalać na pionowe ustawienie kalendarza.

Fot. Dremel

Zobacz także: Decoupage w aranżacji wnętrz

Krok dziesiąty

Gotowy kalendarz pomaluj na dowolny kolor. Innym odcieniem farby możesz namalować świąteczne wzory.

Fot. Dremel

Zobacz także: Nietypowe regały na książki

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA