REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Świąteczne dekoracje okienne. Jak stworzyć magiczne okna

Aleksandra Olechowska
Święta Fot. Fotolia
Święta Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Kiedy mamy już pomysły na prezenty i potrawy świąteczne, wiemy też jak ozdobić salon, warto zastanowić się nad świątecznymi dekoracjami okiennymi. Proste dekoracje okienne dodatkowo wprowadzą nas w świąteczny klimat. Jak więc to zrobić?

Sposobów na udekorowanie okien na święta jest wiele. Możemy wykorzystać do tego piękne stroiki, sztuczny śnieg oraz różnego rodzaju folie. Ich zastosowanie jest proste i nie pozostawia trwałych śladów. Tylko od nas zależy jak chcemy, żeby wyglądały nasze okna w święta. Poprzez kilka prostych zabiegów nasze okna mogą wyglądać magicznie, a dzięki temu w całym wnętrzu zapanuje świąteczny klimat.

REKLAMA

Śnieżne okna

Przez ostatnie lata w święta brakowało śniegu, a to jeden z elementów, który kojarzy się nam ze świętami. Zimy przypominają raczej jesienną pluchę, a nie piękną, śnieżną porę. Jeśli chcielibyśmy poczuć atmosferę świąt pełnych śniegu możemy sami ją stworzyć. Bardzo dobrym pomysłem jest wykorzystanie do tego sztucznego śniegu. Nie powinniśmy mieć problemu z jego zakupem, jest dostępny prawie w każdym sklepie. Do nanoszenia śniegu na okna możemy wykorzystać szablony wycięte z kartonu, uzyskamy w ten sposób fantastyczne wzory. Jeśli nie mamy pomysłu na wzór możemy wykorzystać gotowe szablony. Zarówno pod względem rozmiarów, jak i motywów znajdziemy coś odpowiedniego dla nas. Warto zaznaczyć, iż sztuczny śnieg nie pozostawia śladów na oknach i łatwo się go zmywa. Jeśli jednak nie chcemy malować okien, możemy na parapecie położyć trochę waty, która będzie imitowała piękną śnieżną pierzynkę.

Polecany produkt: Związki partnerskie - prawa, majątek, podatki - PDF

Polecany produkt: 30 pomysłów na zarabianie w domu

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdoby na choinkę: GALERIA

Świąteczne stroiki

Inny bardzo fajnym pomysłem jest udekorowanie okien świątecznymi stroikami. Możemy je ustawić na parapecie bądź powiesić na oknie. Pamiętajmy jednak, żeby w ramy okienne nie wbijać gwoździ, gdyż mogą one uszkodzić okna. Stroiki możemy wykonać samodzielnie w domu, co sprawi olbrzymią radość, zwłaszcza dzieciom. Do wykonania takiego stroiku najlepiej będzie wykorzystać sosnowe gałązki. W środku takiego stroika możemy postawić piękne, duże świece lub przyozdobić je bombkami lub kokardami. To już od nas zależy jak będą wyglądały i jakich materiałów użyjemy do ich stworzenia. Takie stroiki będą się pięknie prezentowały. Stworzone samodzielnie będą oryginalne, a i koszt ich wykonania będzie niewielki. Dodatkowo gałązki i bombki możemy spryskać sztucznym śniegiem, co stworzy zimową atmosferę. Oczywiście jeśli nie mamy za dużo czasu, czego brakuje w okresie świątecznym, możemy takie stroiki kupić w sklepie. Do wyboru mamy zarówno wiszące, jak i stojące. Na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Polecany produkt: Rozwód - opieka nad dziećmi, podział majątku

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Oprócz przestawionych powyżej sposobów na dekoracje okienne w święta możemy wykorzystać również różnego rodzaju folie samoprzylepne. Są to materiały łatwe w zastosowaniu i podobnie jak sztuczny śnieg nie zostawiają śladów. Nie ważne jednak jakich materiałów użyjemy do przystrojenia okien na święta, efekt ozdobienia okien na pewno spodoba się każdemu domownikowi. Jest to czas wyjątkowy i nasze okna również muszą wyglądać świątecznie.

Zobacz także: Bombki z papieru do wydrukowania - Mikołaje

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA