REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wnętrze w stylu skandynawskim

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
RynekPierwotny.pl
Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom
Styl skandynawski Fot. RynekPierwotny.com
Styl skandynawski Fot. RynekPierwotny.com
Rynekpierwotny.pl

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrze w stylu skandynawskim to przede wszystkim minimalizm, jasne kolory i naturalne materiały. Proste formy wnętrz w stylu skandynawskim ułatwiają utrzymanie porządku i pozwalają się zrelaksować. Jakie meble i kolory powinny się w nim pojawić?

REKLAMA

Wnętrze w stylu skandynawskim najczęściej jest wybierane przez młodych ludzi. Polskie mieszkania mają to do siebie, że w większości z nich panuje przepych i stylistyczny chaos. Nadmiar latami gromadzonych ozdób, pamiątek z komunii, ślubu i wakacji powoduje, że czasem marzymy o prostej przestrzeni, wolnej od wieloletnich wspomnień znad komody i figurek z wysłużonej meblościanki. Jeśli tylko potrafimy rozstać się z przeszłością w wielkim stylu, a w dodatku utrzymanie porządku nie jest dla nas kłopotliwie, to idealnym rozwiązaniem będzie aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim, o której pisze Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

REKLAMA

Styl skandynawski z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom prostych form, naturalnych materiałów i jasnej kolorystyki. To rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w mieszkaniu, lecz także w ogrodzie. Jasne barwy i proste formy mebli powodują, że „wnętrza z północy” sprawiają wrażenie przestrzennych i lekkich. I choć obecnie na rynku istnieje wiele odmian tego stylu; od tej najbardziej znanej minimalistycznej wersji szwedzkiej, poprzez  kolorowo-geometryczną wersję fińską, aż do subtelnej i romantycznej odmiany duńskiej, to i tak naczelną zasadą w aranżowaniu tego typu wnętrz jest minimalizm, który dotyczy nie tylko dodatków, ale także istotnych w każdym domu mebli.

Zobacz także: Mieszkanie w greckim stylu

Fot. RynekPierwotny.com

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– W malowniczej Skandynawii triumfuje życie w zgodzie z naturą i wygodą dlatego w przypadku tego typu aranżacji sprawdzają się funkcjonalne, meble z surowców naturalnych, najczęściej drewniane lub wiklinowe, dodatkowo podkreślone zasłonami lub obiciami mebli, wykonanymi przeważnie z lnu lub bawełny – mówi Magda Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com. Charakter malowniczej Skandynawii z pewnością pokreślą jasne, niekoniecznie zimne barwy. Najlepiej sprawdzają się tu najróżniejsze odcienie bieli, ale także niebieski, szary, oliwkowy, a także stonowany róż, który w połączeniu z odcieniami drewna daje niesamowity efekt. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również akcenty w bardziej zdecydowanych barwach. Pod warunkiem, że będą one przemyślane i w konsekwencji nie przytłoczą  zamierzonej koncepcji. W skandynawskiej aranżacji mogą znaleźć się także nietuzinkowe elementy na przykład w postaci stylowych mebli. Ustawiony w jasnej jadalni lub w prostym salonie duży, drewniany, odnowiony stół, zabytkowe krzesło czy rzeźbiony regał z książkami Stiega Larssona i tomikiem poezji Tomasa Tranströmera świetnie wpasują się w proste, stylowe, skandynawskie wnętrze.

Fot. RynekPierwotny.com

Zobacz także: Wnętrza w japońskim stylu: GALERIA


– Styl skandynawski to także przemyślany detal w postaci fantazyjnych szuflad, niebanalnego lustra, ciekawej narzuty, nonszalancko rozłożonego koca, najróżniejszych wiklinowych koszyków czy nietuzinkowych dodatków w postaci gustownej klatki dla ptaszka, haftowanych ręcznie poduszek, czy ustawionego gdzieś w kącie drewnianego konika na biegunach. Decydując się na ten styl w naszym mieszkaniu możemy pozwolić sobie na różne jego wariacje, wprowadzając np. kontrastową biel i czerń – motyw charakterystyczny dla Finlandii, romantyczne motywy rodem z Danii lub subtelne rękodzieło typowe dla szwedzkich wnętrz – podkreśla Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Powrót lat 50., czyli dodatki w stylu retro

Fot. RynekPierwotny.com

Istotne jest, żeby w aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim kolory ścian były stonowane, pozbawione zbędnych akcentów, bordiur, wyszukanej draperii, podkreślone jedynie białymi, drewnianymi listwami podłogowymi. Również podłoga, to u kochających się od lat w prostym designie Szwedów, także dość istotny element. Jeśli chcemy uzyskać klimat mieszkania rodem z Północy, to powinniśmy zainwestować w parkiet lub deski, najlepiej olejowane, jasne, wykonane z białej sosny, jesionu lub dębu. Ciekawy efekt możemy uzyskać także bieląc stary, podniszczony parkiet.

Fot. RynekPierwotny.com

REKLAMA

W przypadku skandynawskiego wnętrza powinniśmy pamiętać również o starannie dobranym oświetleniu, które dodatkowo podkreśli prostotę i funkcjonalność tego stylu. Nie zapomnijmy więc o geometrycznych kinkietach, a także o kryształowych lampach, które umiejętnie dobrane, nadadzą naszej prywatnej przestrzeni odpowiedniej finezji.

Urządzając wnętrze w omawianym stylu pamiętajmy, że choć jest on prosty i funkcjonalny, to wymaga on od domatorów stałego utrzymywania porządku. W przeciwnym razie w naszym mieszkaniu zapanuje niepotrzebny chaos, daleki od uniwersalnych założeń krainy Wikingów – podsumowuje Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Styl marine – wakacje w domu

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA