REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wnętrze w stylu skandynawskim

RynekPierwotny.pl
Portal internetowy poświęcony nowym nieruchomościom
Styl skandynawski Fot. RynekPierwotny.com
Styl skandynawski Fot. RynekPierwotny.com
Rynekpierwotny.pl

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrze w stylu skandynawskim to przede wszystkim minimalizm, jasne kolory i naturalne materiały. Proste formy wnętrz w stylu skandynawskim ułatwiają utrzymanie porządku i pozwalają się zrelaksować. Jakie meble i kolory powinny się w nim pojawić?

REKLAMA

Wnętrze w stylu skandynawskim najczęściej jest wybierane przez młodych ludzi. Polskie mieszkania mają to do siebie, że w większości z nich panuje przepych i stylistyczny chaos. Nadmiar latami gromadzonych ozdób, pamiątek z komunii, ślubu i wakacji powoduje, że czasem marzymy o prostej przestrzeni, wolnej od wieloletnich wspomnień znad komody i figurek z wysłużonej meblościanki. Jeśli tylko potrafimy rozstać się z przeszłością w wielkim stylu, a w dodatku utrzymanie porządku nie jest dla nas kłopotliwie, to idealnym rozwiązaniem będzie aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim, o której pisze Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

REKLAMA

Styl skandynawski z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom prostych form, naturalnych materiałów i jasnej kolorystyki. To rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w mieszkaniu, lecz także w ogrodzie. Jasne barwy i proste formy mebli powodują, że „wnętrza z północy” sprawiają wrażenie przestrzennych i lekkich. I choć obecnie na rynku istnieje wiele odmian tego stylu; od tej najbardziej znanej minimalistycznej wersji szwedzkiej, poprzez  kolorowo-geometryczną wersję fińską, aż do subtelnej i romantycznej odmiany duńskiej, to i tak naczelną zasadą w aranżowaniu tego typu wnętrz jest minimalizm, który dotyczy nie tylko dodatków, ale także istotnych w każdym domu mebli.

Zobacz także: Mieszkanie w greckim stylu

Fot. RynekPierwotny.com

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– W malowniczej Skandynawii triumfuje życie w zgodzie z naturą i wygodą dlatego w przypadku tego typu aranżacji sprawdzają się funkcjonalne, meble z surowców naturalnych, najczęściej drewniane lub wiklinowe, dodatkowo podkreślone zasłonami lub obiciami mebli, wykonanymi przeważnie z lnu lub bawełny – mówi Magda Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com. Charakter malowniczej Skandynawii z pewnością pokreślą jasne, niekoniecznie zimne barwy. Najlepiej sprawdzają się tu najróżniejsze odcienie bieli, ale także niebieski, szary, oliwkowy, a także stonowany róż, który w połączeniu z odcieniami drewna daje niesamowity efekt. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się również akcenty w bardziej zdecydowanych barwach. Pod warunkiem, że będą one przemyślane i w konsekwencji nie przytłoczą  zamierzonej koncepcji. W skandynawskiej aranżacji mogą znaleźć się także nietuzinkowe elementy na przykład w postaci stylowych mebli. Ustawiony w jasnej jadalni lub w prostym salonie duży, drewniany, odnowiony stół, zabytkowe krzesło czy rzeźbiony regał z książkami Stiega Larssona i tomikiem poezji Tomasa Tranströmera świetnie wpasują się w proste, stylowe, skandynawskie wnętrze.

Fot. RynekPierwotny.com

Zobacz także: Wnętrza w japońskim stylu: GALERIA


– Styl skandynawski to także przemyślany detal w postaci fantazyjnych szuflad, niebanalnego lustra, ciekawej narzuty, nonszalancko rozłożonego koca, najróżniejszych wiklinowych koszyków czy nietuzinkowych dodatków w postaci gustownej klatki dla ptaszka, haftowanych ręcznie poduszek, czy ustawionego gdzieś w kącie drewnianego konika na biegunach. Decydując się na ten styl w naszym mieszkaniu możemy pozwolić sobie na różne jego wariacje, wprowadzając np. kontrastową biel i czerń – motyw charakterystyczny dla Finlandii, romantyczne motywy rodem z Danii lub subtelne rękodzieło typowe dla szwedzkich wnętrz – podkreśla Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Powrót lat 50., czyli dodatki w stylu retro

Fot. RynekPierwotny.com

Istotne jest, żeby w aranżacji mieszkania w stylu skandynawskim kolory ścian były stonowane, pozbawione zbędnych akcentów, bordiur, wyszukanej draperii, podkreślone jedynie białymi, drewnianymi listwami podłogowymi. Również podłoga, to u kochających się od lat w prostym designie Szwedów, także dość istotny element. Jeśli chcemy uzyskać klimat mieszkania rodem z Północy, to powinniśmy zainwestować w parkiet lub deski, najlepiej olejowane, jasne, wykonane z białej sosny, jesionu lub dębu. Ciekawy efekt możemy uzyskać także bieląc stary, podniszczony parkiet.

Fot. RynekPierwotny.com

REKLAMA

W przypadku skandynawskiego wnętrza powinniśmy pamiętać również o starannie dobranym oświetleniu, które dodatkowo podkreśli prostotę i funkcjonalność tego stylu. Nie zapomnijmy więc o geometrycznych kinkietach, a także o kryształowych lampach, które umiejętnie dobrane, nadadzą naszej prywatnej przestrzeni odpowiedniej finezji.

Urządzając wnętrze w omawianym stylu pamiętajmy, że choć jest on prosty i funkcjonalny, to wymaga on od domatorów stałego utrzymywania porządku. W przeciwnym razie w naszym mieszkaniu zapanuje niepotrzebny chaos, daleki od uniwersalnych założeń krainy Wikingów – podsumowuje Magdalena Zdrenka z portalu RynekPierwotny.com.

Zobacz także: Styl marine – wakacje w domu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA