REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pokój maluszka: inspiracje

REKLAMA

REKLAMA

Pokój maluszka jest aranżowany długo i z uwzględnieniem najdrobniejszych potrzeb dziecka. Dziewięciomiesięczny czas oczekiwania sprawia, że możemy dokładnie przemyśleć detale aranżacji pokoju maluszka. Nie wiesz, jakie elementy uwzględnić? Poszukaj inspiracji.

Pokój maluszka powinien być nie tylko ładny, lecz także funkcjonalny i praktyczny. Dziewięć miesięcy czekania na nowego członka rodziny sprawia, że rodzice chcą jak najlepiej powitać upragnionego gościa. Wielopoziomowe przygotowania dotyczą między innymi aranżacji pokoju niemowlaka i urządzenia go w taki sposób, by był komfortowy i wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. O czym trzeba pamiętać i czym się kierować?

REKLAMA

Zobacz także: Nowoczesne pokoje dziecięce: GALERIA

Przez pierwsze miesiące życia maluszek nie rozróżnia kolorów, więc mogłoby się wydawać, że nie potrzebnie zastanawiamy się nad ich doborem. Ale to nie do końca tak – pokój dziecka powinien być radosny i przytulny. Najlepiej jest wybrać na ścianę kolory pastelowe – żeby uniknąć nudy możemy dodatkowo zastosować na niej kolorowe naklejki naścienne. Za pomocą naklejek możemy również zaaranżować tematyczny pokój dziecka, dla przyszłej księżniczki lub dla muzyka. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie pamiętajmy o tym, żeby wybrać farby bezpieczne dla dziecka i żeby naklejki były zmywalne, będziemy mogli dokonywać częstszych zmian.

Naklejki na ścianę dla baletnicy

Początkowo maluszek częściej spogląda na boki niż na wprost – warto wykorzystać tę wiedzę i prawidłowo zaaranżować najbliższe dziecku otoczenie. Dla niemowlaków szczególnie polecane jest zawieszenie w okolicy łóżeczka karuzeli z czarno-białymi kartami. Dla starszych dzieci lepsza będzie karuzela z kolorowymi zabawkami – ma ta to pozytywny wpływ na rozwój ruchowy maluszka, a także skutecznie przyciąga uwagę dziecka.

Karuzela do powieszenia nad łóżeczkiem

Zobacz także: Wielofunkcyjny pokój dziecka


Podstawowe meble w pokoju maluszka to łóżeczko i komoda. Kwestia doboru dodatkowych elementów jest subiektywnym wyborem każdego rodzica. Łóżeczko powinno być funkcjonalne i powinno rosnąć wraz z dzieckiem. Warto zamontować po bokach specjalny ochraniacz, który zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo. Komoda powinna być pojemna i mieć tak dobraną wysokość, by bez problemu można było na niej przewijać maluszka, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca warto się zaopatrzyć również w przewijak.

Zobacz także: Jak zaprojektować kolorowy i praktyczny pokój dla dziecka?

Przewijak

Ważnym elementem w pokoju dziecka jest również odpowiednie oświetlenie. Najlepsze będzie łagodne, punktowe światło, które nie będzie razić dziecka. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzają się papierowe klosze, które doskonale przytłumią jaskrawą poświatę żarówki. Warto zamontować też żaluzje lub rolety, które w razie potrzeby mogą zasłonić okno i stworzyć idealne warunki do spania dla noworodka. Dobrym zakupem będzie ponadto lampka nocna, która sprawdzi się szczególnie podczas wieczornego karmienia lub przewijania.

Papierowy klosz na żyrandol

Zobacz także: Jak zaaranżować pokój dla bliźniaków?


Pożądanym elementem wyposażenia pokoju maluszka są także przeróżne akcesoria dopełniające aranżację. Niedrogim, ale bardzo efektownym rozwiązaniem są papierowe dekoracje, które dzięki dołączonym sznureczkom łatwo zawiesić je w wybranym miejscu. W porze usypiania pomocna może okazać się drewniana pozytywka, która ukoi dziecko i zapewni spokojne sny.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Pudełeczko na drobiazgi

Hitem ostatnich miesięcy są zestawy designerskich walizeczek. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane do chowania niemowlęcych kosmetyków, smoczków i grzechotek. Do przechowywania mokrych chusteczek pielęgnacyjnych sprawdzą się z kolei pudełka, które warto mieć zawsze pod ręką, najlepiej w pobliżu przewijaka.

Walizeczki dla dziecka

Aranżację pokoju maluszka najlepiej rozciągnąć w czasie, by przygotowania nie były zbyt męczące ani obciążające domowego budżetu.

Źródło: Mamissima.pl

Zobacz także: Pokój dziecka na lata

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Mieszkanie dla studenta. Kupić czy wynajmować?

    Sytuacja mieszkaniowa studentów staje się w ostatnich latach coraz bardziej skomplikowana. W największych miastach w Polsce brakuje aż 700 tys. mieszkań na wynajem. Jednocześnie ceny najmu wzrosły, w porównaniu do poprzedniego roku, nawet o kilkanaście procent. Malejąca opłacalność najmu sprawia, że coraz więcej studentów (przy częstym wsparciu rodziców) rozważa zakup mieszkania. Co skłania do podjęcia decyzji zakupowej oraz jakich mieszkań szukają obecnie studenci?

    Ile kosztuje wykończenie nowego mieszkania w II połowie 2023 roku?

    Ile dzisiaj (październik 2023 r.) zapłacimy za wykończenie nowego lokalu w stanie deweloperskim? Czy opłaca się kupić już wykończone mieszkanie "pod klucz"?

    Wszyscy kupują mieszkania. Czy wynajem nadal się opłaca w październiku 2023 roku?

    Rok 2023 przyniósł wyraźny wzrost liczby sprzedanych mieszkań – w 2 kwartale br. wśród deweloperów z GPW sprzedaż mieszkań wzrosła o 33% względem analogicznego okresu w 2022 r. Bez wątpienia przyczynił się do tego start programu Pierwsze Mieszkanie (bezpieczny kredyt 2%), który wspiera młodych Polaków w zakupie pierwszej nieruchomości. Dziś, nieco ponad 2 miesiące od startu programu, wyraźnie widać zwiększony popyt na mieszkania. Czy w obecnej sytuacji wynajem dalej się opłaca?

    Sprzedaż ogródka działkowego – ceny, umowa, formalności, PCC i podatek dochodowy

    W Polsce jest prawie milion ogródków działkowych działających na podstawie ustawy z 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2021 r. poz. 1073). Z roku na rok ich ceny rosną. Sprawdźmy więc jakie formalności towarzyszą sprzedaży takiego ogródka i czy trzeba zapłacić od sprzedaży pcc i podatek dochodowy.

    REKLAMA

    Echmea wstęgowata – efektowna i łatwa w uprawie roślina doniczkowa. Czyści powietrze i kwitnie raz w życiu

    Echmea wstęgowata, to ciekawa roślina doniczkowa bez specjalnych wymagań, która dodatkowo potrafi oczyszczać powietrze w naszym mieszkaniu z formaldehydu. Kwitnie tylko raz w życiu (ale za to długo i efektownie) a po przekwitnieniu wytwarza 2-3 nowe rozety, które można przesadzić do oddzielnych doniczek i cykl życia zaczyna się na nowo. Młode rozety zakwitają po ok. 2 latach.

    Podatek od nieruchomości 2023/2024 – kto płaci podatek od mieszkania i gruntu, ile, kiedy, jakie deklaracje i informacje trzeba składać?

    Kto ma obowiązek płacić podatek od nieruchomości? Za co płaci się podatek od nieruchomości? Ile wynosi podatek od nieruchomości w 2023 roku a ile w 2024 roku? Kiedy trzeba zapłacić ten podatek?

    Wrzosy – uprawa w ogrodzie i na balkonie, odmiany

    Jak uprawiać wrzosy w ogrodzie, na balkonie i tarasie, by cieszyć się ich urokliwymi kwiatami jesienią? Jaką glebę przygotować pod wrzosy? Czy wrzosy w doniczkach przetrwają zimę na balkonie lub tarasie? Czy wrzosy trzeba przycinać? 

    Windy, parkingi, tereny zielone - co obiecuje program Przyjazne osiedle?

    Premier Mateusz Morawiecki w piątek w Strzegomiu mówił o szczegółach programu Przyjazne osiedle. Celem jest podniesienie komfortu życia mieszkańców blokowisk.

    REKLAMA

    Melisa lekarska – uprawa, właściwości zdrowotne. Ekologiczny, pachnący lek z własnego ogrodu

    Obok mięty i kilku innych ziół, melisa lekarska ma swoje ważne miejsce w „zestawie obowiązkowym” dobroczynnych, leczniczych roślin, które powinny rosnąć w naszych ogrodach. Uprawa melisy nie jest żadnym problemem, jest niewymagająca, mrozoodporna – sadzimy raz i …. mamy spokój. Nie tylko dlatego, że herbatka ze świeżych liści melisy działa najlepiej na skołatane nerwy. Również z tego powodu, że melisa sama doskonale rozsiewa się po naszym ogrodzie i znajduje sobie dogodne miejsca. 

    Jeżówka purpurowa (echinacea purpurea) – uprawa w ogrodzie i właściwości zdrowotne

    Bardzo dekoracyjną rośliną ogrodową jest jeżówka purpurowa. Przy okazji jest to zioło, które ma niebagatelne zalety zdrowotne i lecznicze. Jak uprawiać jeżówkę purpurową w ogrodzie i jaki pożytek możemy mieć z niej oprócz uroczych kwiatów?

    REKLAMA