REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pokój maluszka: inspiracje

Subskrybuj nas na Youtube
Dziecko. Fot. Mamissima.pl
Dziecko. Fot. Mamissima.pl
mamissima.pl

REKLAMA

REKLAMA

Pokój maluszka jest aranżowany długo i z uwzględnieniem najdrobniejszych potrzeb dziecka. Dziewięciomiesięczny czas oczekiwania sprawia, że możemy dokładnie przemyśleć detale aranżacji pokoju maluszka. Nie wiesz, jakie elementy uwzględnić? Poszukaj inspiracji.

Pokój maluszka powinien być nie tylko ładny, lecz także funkcjonalny i praktyczny. Dziewięć miesięcy czekania na nowego członka rodziny sprawia, że rodzice chcą jak najlepiej powitać upragnionego gościa. Wielopoziomowe przygotowania dotyczą między innymi aranżacji pokoju niemowlaka i urządzenia go w taki sposób, by był komfortowy i wygodny zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. O czym trzeba pamiętać i czym się kierować?

REKLAMA

Zobacz także: Nowoczesne pokoje dziecięce: GALERIA

Przez pierwsze miesiące życia maluszek nie rozróżnia kolorów, więc mogłoby się wydawać, że nie potrzebnie zastanawiamy się nad ich doborem. Ale to nie do końca tak – pokój dziecka powinien być radosny i przytulny. Najlepiej jest wybrać na ścianę kolory pastelowe – żeby uniknąć nudy możemy dodatkowo zastosować na niej kolorowe naklejki naścienne. Za pomocą naklejek możemy również zaaranżować tematyczny pokój dziecka, dla przyszłej księżniczki lub dla muzyka. Jeśli jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie pamiętajmy o tym, żeby wybrać farby bezpieczne dla dziecka i żeby naklejki były zmywalne, będziemy mogli dokonywać częstszych zmian.

Naklejki na ścianę dla baletnicy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Początkowo maluszek częściej spogląda na boki niż na wprost – warto wykorzystać tę wiedzę i prawidłowo zaaranżować najbliższe dziecku otoczenie. Dla niemowlaków szczególnie polecane jest zawieszenie w okolicy łóżeczka karuzeli z czarno-białymi kartami. Dla starszych dzieci lepsza będzie karuzela z kolorowymi zabawkami – ma ta to pozytywny wpływ na rozwój ruchowy maluszka, a także skutecznie przyciąga uwagę dziecka.

Karuzela do powieszenia nad łóżeczkiem

Zobacz także: Wielofunkcyjny pokój dziecka


Podstawowe meble w pokoju maluszka to łóżeczko i komoda. Kwestia doboru dodatkowych elementów jest subiektywnym wyborem każdego rodzica. Łóżeczko powinno być funkcjonalne i powinno rosnąć wraz z dzieckiem. Warto zamontować po bokach specjalny ochraniacz, który zapewni dziecku komfort i bezpieczeństwo. Komoda powinna być pojemna i mieć tak dobraną wysokość, by bez problemu można było na niej przewijać maluszka, nie obciążając przy tym kręgosłupa. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca warto się zaopatrzyć również w przewijak.

Zobacz także: Jak zaprojektować kolorowy i praktyczny pokój dla dziecka?

Przewijak

Ważnym elementem w pokoju dziecka jest również odpowiednie oświetlenie. Najlepsze będzie łagodne, punktowe światło, które nie będzie razić dziecka. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzają się papierowe klosze, które doskonale przytłumią jaskrawą poświatę żarówki. Warto zamontować też żaluzje lub rolety, które w razie potrzeby mogą zasłonić okno i stworzyć idealne warunki do spania dla noworodka. Dobrym zakupem będzie ponadto lampka nocna, która sprawdzi się szczególnie podczas wieczornego karmienia lub przewijania.

Papierowy klosz na żyrandol

Zobacz także: Jak zaaranżować pokój dla bliźniaków?


Pożądanym elementem wyposażenia pokoju maluszka są także przeróżne akcesoria dopełniające aranżację. Niedrogim, ale bardzo efektownym rozwiązaniem są papierowe dekoracje, które dzięki dołączonym sznureczkom łatwo zawiesić je w wybranym miejscu. W porze usypiania pomocna może okazać się drewniana pozytywka, która ukoi dziecko i zapewni spokojne sny.

Zobacz także: Jak uniknąć zagrożeń bezpieczeństwa dziecka w domu?

Pudełeczko na drobiazgi

Hitem ostatnich miesięcy są zestawy designerskich walizeczek. Mogą być one z powodzeniem wykorzystywane do chowania niemowlęcych kosmetyków, smoczków i grzechotek. Do przechowywania mokrych chusteczek pielęgnacyjnych sprawdzą się z kolei pudełka, które warto mieć zawsze pod ręką, najlepiej w pobliżu przewijaka.

Walizeczki dla dziecka

Aranżację pokoju maluszka najlepiej rozciągnąć w czasie, by przygotowania nie były zbyt męczące ani obciążające domowego budżetu.

Źródło: Mamissima.pl

Zobacz także: Pokój dziecka na lata

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA