REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zaproś wiosnę do domu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Salon. Fot. Fotolia
Salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiosna cieszy ogromem barw i zapachów, dookoła zielenią się drzewa, a kwiaty rozwijają pąki. Kwiatami, choć niekoniecznie prawdziwymi, możemy zapełnić całe mieszkanie. W ten sposób wiosna zagości w naszym wnętrzu na cały rok.

Kwiaty wymalowane na poduszkach, narzutach i naczyniach zamienią wnętrze w kolorowy ogród niewymagający pielęgnacji. Kwiatowe motywy mogą znaleźć się na tkaninach, na ceramice i na szkle, a także na meblach. Kwiatowe motywy zawsze miały swoich zwolenników, ale w tym sezonie są prawdziwym hitem. Dużą popularnością tej wiosny cieszą się motywy przedstawiające kwiaty polne i ogródkowe, na przykład maki, chabry, malwy i peonie. Pojawiają się one w formie delikatnych haftów, ale też mocnych, geometrycznych wzorów w stylu pop-art. Roślinne dekoracje sprawdzają się w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest ono urządzone w stylu  klasycznym, czy też w nowoczesnym. Wystarczy jedynie dobrać wzór i kolorystykę kwiatów do stylu pomieszczenia.

REKLAMA

Zobacz także: Mieszkanie w angielskim stylu

Sypialnia obsypana kwiatami wygląda zachwycająco. Mogą się one pojawiać na pościeli, i na meblach, ale też w wiosennym pachnącym bukiecie zdobiącym pomieszczenie. Komponując kwiatowe wnętrze możemy pozwolić sobie na łączenie różnych motywów, na przykład wzorów rustykalnych z kwiatami o graficznej formie. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować zbyt dużej ilości wzorów i barw. Wszystkie elementy powinny być  utrzymane w jednej tonacji. Podczas wybierania kwiecistych tkanin należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia – duże kwiaty najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach, w mniejszych dobrze sprawdzą się wzory typu „łączka”. W nowoczesnym kąciku wypoczynkowym jedyną kwiecistą ozdobą może być dywan w nasyconych kolorach. Duży, geometryczny wzór barwnych kwiatków jest na tyle mocnym akcentem, że kolorystyka pozostałych sprzętów powinna mu być podporządkowana. Dlatego też dobrze będzie wyglądała kanapa w kolorze neutralnej bieli. Do intensywnej kolorystyki dywanu dobrać można barwę mebli i poduszek, które będą leżały na kanapie.

Zobacz także: Nowoczesny folk w mieszkaniu: GALERIA

Łazienka w stylu retro

Sielski klimat wnętrza to zasługa romantycznych motywów: kwiatków na ręcznikach, na zasłonkach i na ramie lustra oraz na biało-niebieskiej kraciastej kotarze przesłaniającej szafkę pod umywalką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kwiecistej łazience nie powinno zabraknąć odpowiednich detali, na przykład porcelanowej mydelniczki z czerwonym makiem.

By ozdobić blat jasnej komody nie trzeba sięgać po farb y, wystarczy położyć na nim transparentną plastikową podkładkę z kwiatowym nadrukiem i ustawić obrazek z kwiatkiem.

Zobacz także: Wnętrze w stylu neofolk

REKLAMA

Rośliny pną się malowniczo po ścianie, na której namalowano ramę lustra i po półce na kosmetyki. Mebel wystarczy pomalować za pomocą szablonów. Kwiatowe motywy nawiązują do stylu flower–power charakterystycznego dla przełomu lat 60. i 70.

Filiżanka i talerzyk z fantazyjną niezapominajką. Porcelanowy komplet w błękitnym kolorze będzie miłym akcentem w mieszkaniu. W salonie, w którym królują roślinne wzory nawet okładka notesu jest usiana margerytkami. Pościel w sypialni urządzonej w wiosennych barwach przypomina atlas botaniczny. Każdy z wymalowanych na niej okazów ma swój łaciński podpis. Florystyczne motywy pojawiają się także na poduszkach, a nawet na ustawionych przy łóżku kapciach.

Zobacz także: Wiklina: naturalne piękno w domu

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

REKLAMA

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA