REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Salon. Fot. Fotolia
Salon. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiosna cieszy ogromem barw i zapachów, dookoła zielenią się drzewa, a kwiaty rozwijają pąki. Kwiatami, choć niekoniecznie prawdziwymi, możemy zapełnić całe mieszkanie. W ten sposób wiosna zagości w naszym wnętrzu na cały rok.

Kwiaty wymalowane na poduszkach, narzutach i naczyniach zamienią wnętrze w kolorowy ogród niewymagający pielęgnacji. Kwiatowe motywy mogą znaleźć się na tkaninach, na ceramice i na szkle, a także na meblach. Kwiatowe motywy zawsze miały swoich zwolenników, ale w tym sezonie są prawdziwym hitem. Dużą popularnością tej wiosny cieszą się motywy przedstawiające kwiaty polne i ogródkowe, na przykład maki, chabry, malwy i peonie. Pojawiają się one w formie delikatnych haftów, ale też mocnych, geometrycznych wzorów w stylu pop-art. Roślinne dekoracje sprawdzają się w każdym wnętrzu, bez względu na to, czy jest ono urządzone w stylu  klasycznym, czy też w nowoczesnym. Wystarczy jedynie dobrać wzór i kolorystykę kwiatów do stylu pomieszczenia.

REKLAMA

Zobacz także: Mieszkanie w angielskim stylu

Sypialnia obsypana kwiatami wygląda zachwycająco. Mogą się one pojawiać na pościeli, i na meblach, ale też w wiosennym pachnącym bukiecie zdobiącym pomieszczenie. Komponując kwiatowe wnętrze możemy pozwolić sobie na łączenie różnych motywów, na przykład wzorów rustykalnych z kwiatami o graficznej formie. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować zbyt dużej ilości wzorów i barw. Wszystkie elementy powinny być  utrzymane w jednej tonacji. Podczas wybierania kwiecistych tkanin należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia – duże kwiaty najlepiej prezentują się w przestronnych wnętrzach, w mniejszych dobrze sprawdzą się wzory typu „łączka”. W nowoczesnym kąciku wypoczynkowym jedyną kwiecistą ozdobą może być dywan w nasyconych kolorach. Duży, geometryczny wzór barwnych kwiatków jest na tyle mocnym akcentem, że kolorystyka pozostałych sprzętów powinna mu być podporządkowana. Dlatego też dobrze będzie wyglądała kanapa w kolorze neutralnej bieli. Do intensywnej kolorystyki dywanu dobrać można barwę mebli i poduszek, które będą leżały na kanapie.

Zobacz także: Nowoczesny folk w mieszkaniu: GALERIA

Łazienka w stylu retro

Sielski klimat wnętrza to zasługa romantycznych motywów: kwiatków na ręcznikach, na zasłonkach i na ramie lustra oraz na biało-niebieskiej kraciastej kotarze przesłaniającej szafkę pod umywalką.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kwiecistej łazience nie powinno zabraknąć odpowiednich detali, na przykład porcelanowej mydelniczki z czerwonym makiem.

By ozdobić blat jasnej komody nie trzeba sięgać po farb y, wystarczy położyć na nim transparentną plastikową podkładkę z kwiatowym nadrukiem i ustawić obrazek z kwiatkiem.

Zobacz także: Wnętrze w stylu neofolk

REKLAMA

Rośliny pną się malowniczo po ścianie, na której namalowano ramę lustra i po półce na kosmetyki. Mebel wystarczy pomalować za pomocą szablonów. Kwiatowe motywy nawiązują do stylu flower–power charakterystycznego dla przełomu lat 60. i 70.

Filiżanka i talerzyk z fantazyjną niezapominajką. Porcelanowy komplet w błękitnym kolorze będzie miłym akcentem w mieszkaniu. W salonie, w którym królują roślinne wzory nawet okładka notesu jest usiana margerytkami. Pościel w sypialni urządzonej w wiosennych barwach przypomina atlas botaniczny. Każdy z wymalowanych na niej okazów ma swój łaciński podpis. Florystyczne motywy pojawiają się także na poduszkach, a nawet na ustawionych przy łóżku kapciach.

Zobacz także: Wiklina: naturalne piękno w domu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA