REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Oświetlenie biura - oświetlenie ogólne, dodatkowe i sufitowe

Iwona Szadkowska
Oświetlenie gabinetu. Fot. Fotolia
Oświetlenie gabinetu. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Odpowiednie oświetlenie w gabinecie jest niezbędne, aby osiągnąć komfort pracy. Gabinet to miejsce, w którym powinniśmy czuć się swobodnie i dobrze. Grą świateł możemy uzyskać niesamowity efekt, który sprzyja naszemu samopoczuciu, natchnieniu i relaksowi.

Oświetlenie biurka

Wybór odpowiedniego oświetlenia biurka jest bardzo ważny. Sprzyja wydajności pracy, gdyż dobre światło zmniejsza zmęczenie oczu. Możemy zdecydować się na lekką lampkę z ruchomym ramieniem. Jeżeli jesteśmy praworęczni, ustawiamy ją po lewej stronie biurka – leworęczni po prawej.

REKLAMA

Ciekawym rozwiązaniem są lampki z diodami LED. Dają odpowiednio dużą ilość światła, są oszczędne i nie nagrzewają się. Ostatnia cecha jest o tyle korzystna, że siedząc przed komputerem, samo to urządzenie wytwarza dodatkowe ciepło. Ponadto, dzisiejsze lampki z diodami LED wyglądają bardzo interesująco i sprawdzają się w nowoczesnym wnętrzu.

Do tradycyjnego gabinetu warto wybrać odpowiednią lampkę na biurko. Lampka wykonana ze stali może mieć odcień brązu, złota, oliwki lub patyny. Kolor klosza może harmonijnie komponować się z całością lub wprowadzać oryginalny akcent.

Zobacz także: Czy dekoracyjne oświetlenie sprawdzi się w gabinecie?

Oświetlenie ogólne i dodatkowe

Ogólne oświetlenie jest nie mniej ważne, niż oświetlenie punktowe. Jeżeli zapomnimy o odpowiednim oświetleniu ogólnym i będziemy pracować tylko przy oświetleniu biurka, osiągnięty kontrast, mroku i jasności, będzie bardzo niekorzystny dla naszych oczu. Efektywność pracy znacznie spadnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oświetlenie ogólne powinno jak najbardziej przypominać naturalne. Ciepła barwa światła sprawia, że pracuje nam się znacznie przyjemniej, niż przy świetle zimnym.

Zobacz także: Podpórki do książek jako dekoracje

Lampy sufitowe

Styl lampy sufitowej powinniśmy dopasować do charakteru wnętrza. Jeżeli gabinet jest bardzo tradycyjny – skórzana kanapa, duże drewniane biurko – nie wieszajmy na suficie czegoś, co odbiegnie od tego charakteru. Zapomnijmy o stalowych, srebrnych lampach z niesymetrycznymi ramionami i kryształowymi kloszami w kształcie kwiatków. Postawmy na coś klasycznego. Może to być drewniany żyrandol lub stal w odcieniu brązu, złota czy patyny. Klosze możemy wybrać skierowane ku górze lub ku dołowi. W zależności od upodobań i świetlnego efektu.

Zobacz także: Jakie obrazy pasują do wnętrza gabinetu?

Dobrze, aby lampka na biurko pasowała stylem do zawieszonego żyrandolu. Nie burzy to wówczas harmonii i stylu.

Lampy sufitowe w nowoczesnych gabinetach to możliwości niekiedy trochę fantastyczne. Przykładem może być lampa kształtem przypominająca naszyjnik ze srebrnymi kulami. Wykorzystane żarówki halogenowe zapewniają odpowiednią ilość światła i stanowią zakończenie każdego metalowego pręta. Efekt jest bardzo oryginalny i niesamowity. Całość z pewnością będzie pasowała do chromowych dodatków w gabinecie.

Zobacz także: Aranżacja gabinetu – spokój i wygoda

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA