REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Metal, drewno, kamień – modne materiały dekoracyjne

Kamień - modny materiał. Fot. Dunin
Kamień - modny materiał. Fot. Dunin
Dunin

REKLAMA

REKLAMA

Metal, drewno i kamień to bardzo modne materiały dekoracyjne we współczesnych, minimalistycznych i nieco surowych wnętrzach. Wykorzystując urodę słojów, blask metalu i niebanalne kształty kamieni, stworzymy wnętrze niepowtarzalne i na czasie.

Metal

Współczesne metalowe przedmioty mają miękkie linie i perfekcyjne wykończenia. Już nie są kojarzone tylko ze stylem industrialnym, przybrały łagodniejsze i o wiele bardziej strojne oblicze. Metalowe dekoracje mogą zdobić każde wnętrze. Metal we wnętrzu może występować w postaci stolika z niklowanego aluminium. Wnętrze mogą dekorować stalowe misy, tace, skarbonki, świeczniki i figurki. Jednak modny jest nie tylko metal w czystej postaci, lecz także przedmioty pomalowane metaliczną farbą, na przykład kieliszki do szampana, filiżanki, wazony.

REKLAMA

Zobacz także: Urok surowego drewna

Drewno

Natura tworzy w drewnie niepowtarzalne rysunki, które z powodzeniem mogą konkurować z dziełami sztuki. Kiedyś mocno usłojone drewno uważane było za gorsze gatunkowo, obecnie jednak piękno różnic kolorystycznych i bogatych naturalnych rysunków zostało docenione i często jest wykorzystywane we wnętrzach. Modne jest wszystko, co wykonano z drewna lub z jego imitacji. Popularne są gatunki egzotyczne, które nie mają sobie równych jeśli chodzi o wybarwienie i wzory. Rodzime drewno używane jest w postaci surowej lub nieco "poprawionej" przy pomocy bejcy, która uwypukla naturalne desenie. Drewniane we wnętrzu może być właściwie wszystko, począwszy od mebli i parkietów po naczynia. Drewniane łyżki w kuchni obecnie są nie tylko praktycznymi przedmiotami, lecz także mogą być wspaniałą dekoracją, podobnie jak bambusowe misy i tace. Drewniana może być również ramka na zdjęcia, wazon, w którym umieścimy suszone kwiaty, osłonka na doniczkę i świecznik.

Zobacz także: Nie taki filc straszny

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kamień

Kamienie mają urodę, która zachwyca i nie przemija, a oprócz tego są niezwykle trwałe. Obecnie poza szlachetnymi marmurami i granitami doceniane są również polne głazy i pospolite skały. Z kamieni robi się podłogi, meble, urządzenia sanitarne i naczynia. Obróbka kamienia nie jest jednak tania, a co za tym idzie kamienne przedmioty nie należą do najtańszych. Kamień coraz częściej zastępowany bywa innymi materiałami – ceramiką i tworzywami sztucznymi. Imitacje kamienia nie są tak trwałe, ale wyglądem nie różnią się prawie wcale. Mają porowatą powierzchnię i intrygującą barwę wzbogaconą żyłkami, pasemkami i plamkami. Kamień jest materiałem chłodnym, który nie zapewnia przytulności, dlatego sprawdza się idealnie w łazienkach, ale w sypialni niekoniecznie. W jaki sposób zastosować kamień we wnętrzu? Kamienna może być miseczka na mydło, taca, wazon z tworzywa sztucznego w kształcie muszli lub ceramiczny dozownik mydła w płynie imitujący kamienny. W kuchni wykorzystać możemy marmurową podkładkę pod garnek i miseczkę z tworzywa sztucznego. Warto skorzystać również z naturalnych kamieni wyłowionych z rzeki, małe kamyczki o pięknych opływowych kształtach ozdobią nam krawędzie wanny, większe mogą posłużyć jako przyciski do papieru.

Zobacz także: Cegła we wnętrzach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny mieszkań 2025: Dla singla, pary, rodziny. Będzie drożej, taniej, czy bez większych zmian? [prognoza]

Ceny mieszkań w Polsce od lat stale i konsekwentnie rosną, ale ten wzrost ten nie jest równomierny. Wpływa na niego wiele czynników – niektóre z nich przewidzieć łatwo, inne trudniej. Od kilku miesięcy rynek nieruchomości cechuje stabilizacja. Czy tak będzie także w 2025 roku? Z jakimi wydatkami muszą liczyć się single, pary, a także większe rodziny, planujący zakup nowego „M” w najbliżej przyszłości i co ostatecznie może wpłynąć na te stawki? Sprawdziliśmy.

Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

REKLAMA

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA