REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Metal, drewno, kamień – modne materiały dekoracyjne

Kamień - modny materiał. Fot. Dunin
Kamień - modny materiał. Fot. Dunin
Dunin

REKLAMA

REKLAMA

Metal, drewno i kamień to bardzo modne materiały dekoracyjne we współczesnych, minimalistycznych i nieco surowych wnętrzach. Wykorzystując urodę słojów, blask metalu i niebanalne kształty kamieni, stworzymy wnętrze niepowtarzalne i na czasie.

Metal

Współczesne metalowe przedmioty mają miękkie linie i perfekcyjne wykończenia. Już nie są kojarzone tylko ze stylem industrialnym, przybrały łagodniejsze i o wiele bardziej strojne oblicze. Metalowe dekoracje mogą zdobić każde wnętrze. Metal we wnętrzu może występować w postaci stolika z niklowanego aluminium. Wnętrze mogą dekorować stalowe misy, tace, skarbonki, świeczniki i figurki. Jednak modny jest nie tylko metal w czystej postaci, lecz także przedmioty pomalowane metaliczną farbą, na przykład kieliszki do szampana, filiżanki, wazony.

REKLAMA

Zobacz także: Urok surowego drewna

Drewno

Natura tworzy w drewnie niepowtarzalne rysunki, które z powodzeniem mogą konkurować z dziełami sztuki. Kiedyś mocno usłojone drewno uważane było za gorsze gatunkowo, obecnie jednak piękno różnic kolorystycznych i bogatych naturalnych rysunków zostało docenione i często jest wykorzystywane we wnętrzach. Modne jest wszystko, co wykonano z drewna lub z jego imitacji. Popularne są gatunki egzotyczne, które nie mają sobie równych jeśli chodzi o wybarwienie i wzory. Rodzime drewno używane jest w postaci surowej lub nieco "poprawionej" przy pomocy bejcy, która uwypukla naturalne desenie. Drewniane we wnętrzu może być właściwie wszystko, począwszy od mebli i parkietów po naczynia. Drewniane łyżki w kuchni obecnie są nie tylko praktycznymi przedmiotami, lecz także mogą być wspaniałą dekoracją, podobnie jak bambusowe misy i tace. Drewniana może być również ramka na zdjęcia, wazon, w którym umieścimy suszone kwiaty, osłonka na doniczkę i świecznik.

Zobacz także: Nie taki filc straszny


Kamień

Kamienie mają urodę, która zachwyca i nie przemija, a oprócz tego są niezwykle trwałe. Obecnie poza szlachetnymi marmurami i granitami doceniane są również polne głazy i pospolite skały. Z kamieni robi się podłogi, meble, urządzenia sanitarne i naczynia. Obróbka kamienia nie jest jednak tania, a co za tym idzie kamienne przedmioty nie należą do najtańszych. Kamień coraz częściej zastępowany bywa innymi materiałami – ceramiką i tworzywami sztucznymi. Imitacje kamienia nie są tak trwałe, ale wyglądem nie różnią się prawie wcale. Mają porowatą powierzchnię i intrygującą barwę wzbogaconą żyłkami, pasemkami i plamkami. Kamień jest materiałem chłodnym, który nie zapewnia przytulności, dlatego sprawdza się idealnie w łazienkach, ale w sypialni niekoniecznie. W jaki sposób zastosować kamień we wnętrzu? Kamienna może być miseczka na mydło, taca, wazon z tworzywa sztucznego w kształcie muszli lub ceramiczny dozownik mydła w płynie imitujący kamienny. W kuchni wykorzystać możemy marmurową podkładkę pod garnek i miseczkę z tworzywa sztucznego. Warto skorzystać również z naturalnych kamieni wyłowionych z rzeki, małe kamyczki o pięknych opływowych kształtach ozdobią nam krawędzie wanny, większe mogą posłużyć jako przyciski do papieru.

Zobacz także: Cegła we wnętrzach

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA