REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

2 w 1: rolety i zasłony

Materiały prasowe
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Zasłony i rolety przepuszczające światło. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner

REKLAMA

REKLAMA

Rolety i zasłony w jednym oknie to rozwiązanie to połączenie stylu nowoczesnego z dozą stylu tradycyjnego. Połączenie rolet i zasłon mogą też wybrać osoby niezdecydowane i jednocześnie lubiące odważne aranżacje.

Rolety i zasłony w jednym oknie to według niektórych po prostu za dużo. A może jednak co za dużo, to niezdrowo, a może raczej od przybytku głowa nie boli? Czasem nadmiar opcji do wyboru jest gorszy niż brak alternatywy. Ale kto powiedział, że nie można mieć wszystkiego?

REKLAMA

Żyjemy w intensywnie, nasza wyobraźnia pobudzana jest na każdym kroku, a za rogiem czekają na nas nowe inspiracje. Mnogość kolorów, doznania estetyczne, dźwięki, które słyszymy i zapachy, które czujemy. Wszystko to kształtuje nasze poczucie piękna i upodobania. Szczęśliwi są ci, którzy wciąż otwarci są na nowe bodźce, a rzeczywistość wokół siebie kreują słuchając swojego własnego wnętrza. W tym szaleństwie jest metoda!

Zobacz także: Ciekawy pomysł na dekorację okna

REKLAMA

Nie ma piękniej urządzonych domów niż te, w które gospodarz włożył całe swoje serce – widoczne w użytych kolorach, fakturach i przemyślanych dodatkach. To one najlepiej mówią gościom o osobowości i preferowanym przez lokatora stylu życia. Im więcej pokażemy siebie w naszym domu, tym bardziej będzie on zapraszający dla odwiedzających.

Jeśli mamy bogatą osobowość i dobrze czujemy się we wnętrzach wypełnionych barwami, przedmiotami i dekoracjami – nie bójmy się tego pokazać. Eklektyzm jest w modzie, a co więcej, może być także bardzo stylowy i elegancki. Łączmy zatem wzory, formy, faktury tkanin zarówno według wzorca kolorystycznego, jak i stylistycznego. Te zestawienia najatrakcyjniej zaprezentują się w oknach, które przecież stanowią połączenie wnętrza naszego domu ze światem zewnętrznym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak stworzyć nietypową zasłonkę?

Nic tak nie dodaje oknom wyrazu i charakteru jak połączenie ciekawych rolet z zasłonami. Wiąże się to z nieskończoną ilością wariantów, które można uzyskać stosując kombinację kolorów, wzorów i materiałów. Jak to zrobić, by uniknąć efektu banalnego przepychu?

Zobacz także: Nowoczesna aranżacja okna

REKLAMA

W pierwszej kolejności pamiętajmy o tym, że bogate dekoracje okienne lubią przestronne wnętrza – niewielkie pokoje wymagają skromniejszych aranżacji. Miejmy też na uwadze, że jeśli wybieramy bardziej ozdobną zasłonę, to roleta powinna być skromniejsza i na odwrót. Łączmy zwiewne tkaniny z mocną i grubą fakturą, nie obawiajmy się też kojarzenia pozornie niepasujących do siebie wzorów.

Klasyczne zestawienie przy dekoracji okna to duet jednobarwnej kryjącej rolety z prześwitującą zasłoną o subtelnym dekorze. Zwiewności i świeżości nadamy pomieszczeniu, gdy z delikatnymi zasłonami zestawimy dekoracyjne wzorzyste rolety. Ich ozdobiona motywami roślinnymi tkanina lekko osłabia światło słoneczne, pozostawiając wnętrze jasnym i dając wrażenie przestronności. Z kolei miłośnicy gustownych i tajemniczych pomieszczeń do klasycznych rolet mogą dobrać sznurkowe zasłony, które najlepiej podkreślają malowniczy widok za oknem i lekko rozpraszają światło zza okna.

Okno to centralny punkt każdego pomieszczenia – widzimy je jako pierwsze, gdy wchodzimy do pokoju, przez nie docierają do nas pierwsze i ostatnie promienie słoneczne każdego dnia. Pięknie udekorowane pasuje zarówno do minimalistycznego, jak i bajkowo kolorowego i różnorodnego wnętrza. Minęły czasy białych firan, przyszłością są wzory, kolory, faktury. A jakie, to już zależy tylko od tego, co nam w duszy gra.

Źródło: Franc Gardiner

Zobacz także: Jakie są rodzaje żaluzji w dekoracji okien?

Rolety i zasłony. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Zasłony i roleta zaciemniająca. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Rolety i zasłony sznurkowe. Fot. Franc Gardiner
Franc Gardiner
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA