REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkać naturalnie, czyli jak?

Salon Fot. Fotolia
Salon Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gdy oddamy głos naturze, odpowie nam bogactwem faktur, kształtów i kolorów, a także urokiem subtelnych odcieni. Kamień, drewno, wiklina, sizalowy sznurek – to naturalne materiały. Spośród tkanin, len o siermiężnym, rzadkim splocie, juta oraz grubo tkana bawełna. Mimo, że w tak urządzonym wnętrzu nie ma feerii barw, wcale nie jest ponuro, wprost przeciwnie!

W czasach powrotu do natury, naturalne materiały dokładnie takie, jakie spotykamy w przyrodzie – w stonowanych kolorach, są hitem mody. Ponadto materiały syntetyczne nigdy nie stworzą w naszym domu tak niezwykłej atmosfery jak te naturalne, dlatego warto co nieco zmienić w swoim wnętrzu.

REKLAMA

Zobacz także: Urządzanie pierwszego mieszkania

REKLAMA

Wykorzystując naturalne surowce możemy zaaranżować bardzo stylowe, nowoczesne wnętrze. Na białej, gładkiej posadzce pięknie prezentują się meble z naturalnego drewna. Na kontrastowym tle wyróżniają się ich tradycyjne kształty oraz struktura tworzywa. Biała ceramika i pokrowce na krzesła wraz z soczystą zielenią lamperii i lnianych zasłon to piękne i oryginalne połączenie tradycyjnego sposobu aranżowania wnętrz z nowoczesnym stylem.

Dodatki zawsze dodają uroku, zwłaszcza te naturalne. Kwadratowa patera z wikliny będzie wyglądała efektownie zarówno sama, jak i w towarzystwie owoców. Wyroby z wikliny nie muszą kojarzyć się z rzemiosłem ludowym, styl wiklinowych plecionek może być zgodny z najnowszymi trendami. Wiklinowe półki na książki czy przeróżne bibeloty są przykuwającą uwagę dekoracją ściany. Nietuzinkowo wygląda także kula z wiklinowych witek, która może spełniać praktyczną funkcję jako schowek na gazety, pled albo pojemnik na jabłka. Kubikowy regał na kółkach, w okleinie drewnianej, to znakomite miejsce dla ręcznie wyplecionych przedmiotów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kuchni proste meble z naturalnego drewna to pewny sukces aranżacyjny. Z ich pomocą łatwo stworzymy potrzebne tu ciepło i przytulność. W łazience natomiast naturalnym akcentem może być dekoracyjna ścianka z wtopionymi plastrami kamieni rzecznych.

Zobacz także: Naturalne materiały: drewno i kamień

Natura jest doskonałym projektantem. Przykładem może być niepowtarzalny fotel z ociosanych gałęzi. Ciekawe dodatki do mieszkania to również powłoczka na poduchę z grubej bawełny i talerz ze sprasowanych traw. Zamiast tradycyjnej firanki w oknie powiesić możemy sznurkową z wplecionymi muszelkami i rozgwiazdami, a każda kanapa będzie wyglądała pięknie przykryta lnianą narzutą.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA