REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkać naturalnie, czyli jak?

Salon Fot. Fotolia
Salon Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gdy oddamy głos naturze, odpowie nam bogactwem faktur, kształtów i kolorów, a także urokiem subtelnych odcieni. Kamień, drewno, wiklina, sizalowy sznurek – to naturalne materiały. Spośród tkanin, len o siermiężnym, rzadkim splocie, juta oraz grubo tkana bawełna. Mimo, że w tak urządzonym wnętrzu nie ma feerii barw, wcale nie jest ponuro, wprost przeciwnie!

W czasach powrotu do natury, naturalne materiały dokładnie takie, jakie spotykamy w przyrodzie – w stonowanych kolorach, są hitem mody. Ponadto materiały syntetyczne nigdy nie stworzą w naszym domu tak niezwykłej atmosfery jak te naturalne, dlatego warto co nieco zmienić w swoim wnętrzu.

REKLAMA

Zobacz także: Urządzanie pierwszego mieszkania

REKLAMA

Wykorzystując naturalne surowce możemy zaaranżować bardzo stylowe, nowoczesne wnętrze. Na białej, gładkiej posadzce pięknie prezentują się meble z naturalnego drewna. Na kontrastowym tle wyróżniają się ich tradycyjne kształty oraz struktura tworzywa. Biała ceramika i pokrowce na krzesła wraz z soczystą zielenią lamperii i lnianych zasłon to piękne i oryginalne połączenie tradycyjnego sposobu aranżowania wnętrz z nowoczesnym stylem.

Dodatki zawsze dodają uroku, zwłaszcza te naturalne. Kwadratowa patera z wikliny będzie wyglądała efektownie zarówno sama, jak i w towarzystwie owoców. Wyroby z wikliny nie muszą kojarzyć się z rzemiosłem ludowym, styl wiklinowych plecionek może być zgodny z najnowszymi trendami. Wiklinowe półki na książki czy przeróżne bibeloty są przykuwającą uwagę dekoracją ściany. Nietuzinkowo wygląda także kula z wiklinowych witek, która może spełniać praktyczną funkcję jako schowek na gazety, pled albo pojemnik na jabłka. Kubikowy regał na kółkach, w okleinie drewnianej, to znakomite miejsce dla ręcznie wyplecionych przedmiotów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kuchni proste meble z naturalnego drewna to pewny sukces aranżacyjny. Z ich pomocą łatwo stworzymy potrzebne tu ciepło i przytulność. W łazience natomiast naturalnym akcentem może być dekoracyjna ścianka z wtopionymi plastrami kamieni rzecznych.

Zobacz także: Naturalne materiały: drewno i kamień

Natura jest doskonałym projektantem. Przykładem może być niepowtarzalny fotel z ociosanych gałęzi. Ciekawe dodatki do mieszkania to również powłoczka na poduchę z grubej bawełny i talerz ze sprasowanych traw. Zamiast tradycyjnej firanki w oknie powiesić możemy sznurkową z wplecionymi muszelkami i rozgwiazdami, a każda kanapa będzie wyglądała pięknie przykryta lnianą narzutą.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA