REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Mieszkać naturalnie, czyli jak?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Salon Fot. Fotolia
Salon Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Gdy oddamy głos naturze, odpowie nam bogactwem faktur, kształtów i kolorów, a także urokiem subtelnych odcieni. Kamień, drewno, wiklina, sizalowy sznurek – to naturalne materiały. Spośród tkanin, len o siermiężnym, rzadkim splocie, juta oraz grubo tkana bawełna. Mimo, że w tak urządzonym wnętrzu nie ma feerii barw, wcale nie jest ponuro, wprost przeciwnie!

W czasach powrotu do natury, naturalne materiały dokładnie takie, jakie spotykamy w przyrodzie – w stonowanych kolorach, są hitem mody. Ponadto materiały syntetyczne nigdy nie stworzą w naszym domu tak niezwykłej atmosfery jak te naturalne, dlatego warto co nieco zmienić w swoim wnętrzu.

REKLAMA

Zobacz także: Urządzanie pierwszego mieszkania

REKLAMA

Wykorzystując naturalne surowce możemy zaaranżować bardzo stylowe, nowoczesne wnętrze. Na białej, gładkiej posadzce pięknie prezentują się meble z naturalnego drewna. Na kontrastowym tle wyróżniają się ich tradycyjne kształty oraz struktura tworzywa. Biała ceramika i pokrowce na krzesła wraz z soczystą zielenią lamperii i lnianych zasłon to piękne i oryginalne połączenie tradycyjnego sposobu aranżowania wnętrz z nowoczesnym stylem.

Dodatki zawsze dodają uroku, zwłaszcza te naturalne. Kwadratowa patera z wikliny będzie wyglądała efektownie zarówno sama, jak i w towarzystwie owoców. Wyroby z wikliny nie muszą kojarzyć się z rzemiosłem ludowym, styl wiklinowych plecionek może być zgodny z najnowszymi trendami. Wiklinowe półki na książki czy przeróżne bibeloty są przykuwającą uwagę dekoracją ściany. Nietuzinkowo wygląda także kula z wiklinowych witek, która może spełniać praktyczną funkcję jako schowek na gazety, pled albo pojemnik na jabłka. Kubikowy regał na kółkach, w okleinie drewnianej, to znakomite miejsce dla ręcznie wyplecionych przedmiotów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W kuchni proste meble z naturalnego drewna to pewny sukces aranżacyjny. Z ich pomocą łatwo stworzymy potrzebne tu ciepło i przytulność. W łazience natomiast naturalnym akcentem może być dekoracyjna ścianka z wtopionymi plastrami kamieni rzecznych.

Zobacz także: Naturalne materiały: drewno i kamień

Natura jest doskonałym projektantem. Przykładem może być niepowtarzalny fotel z ociosanych gałęzi. Ciekawe dodatki do mieszkania to również powłoczka na poduchę z grubej bawełny i talerz ze sprasowanych traw. Zamiast tradycyjnej firanki w oknie powiesić możemy sznurkową z wplecionymi muszelkami i rozgwiazdami, a każda kanapa będzie wyglądała pięknie przykryta lnianą narzutą.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA