REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dekoracje w pokoju dziecka

Dekoracje w pokoju dziecka wpływają na jego rozwój, zwłaszcza w pierwszym okresie jego życia. Fot. materiały prasowe
Dekoracje w pokoju dziecka wpływają na jego rozwój, zwłaszcza w pierwszym okresie jego życia. Fot. materiały prasowe
materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Dekoracje w pokoju dziecka wpływają na jego rozwój, zwłaszcza w pierwszym okresie jego życia. W przypadku niemowlaków to rodzice wybierają dekoracje do pokoju dziecka, natomiast w przypadku starszych dzieci powinniśmy im pozwolić na samodzielny wybór.

Dekorowanie pokoju dziecięcego, to istotny element stymulacji rozwoju emocjonalnego dziecka. Dziecko – oczko w głowie rodziców. Jego odpowiedni rozwój to sprawa najważniejsza. Pokój powinien inspirować dziecko, a do tego powinien być funkcjonalny i bezpieczny. Kilka praktycznych wskazówek pomoże zaprojektować idealnie to wnętrze.

REKLAMA

REKLAMA

Urządzanie pokoju dla dziecka to wyzwanie dla wszystkich rodziców. Taki pokój musi pobudzać wyobraźnię, a jednocześnie być dla dziecka „jego światem”. Odpowiednio dobrane barwy, oświetlenie, a nawet kształt mebli stymulują prawidłowy rozwój dziecka i wpływają na jego samopoczucie. Przystępując do działania warto zorientować się w propozycjach producentów, a także w cenach poszczególnych artykułów.

– Sklepy posiadają bardzo bogatą ofertę artykułów dekoracyjnych do dziecięcych pokoików. Od lampek, firanek, mebelków, pościeli po drobne gadżety ozdobne, które zawsze powodują uśmiech na buzi dziecka, tworząc przy tym przytulne wnętrze – mówi Sylwia Szczerba, Project Manager Decorneo.pl – internetowej porównywarki artykułów dekoracyjnych.

Odpowiednie kolory

REKLAMA

Pomieszczenie dla malucha powinno być jasne, dzięki temu dziecko będzie spokojne i zrelaksowane. Coraz częściej odchodzi się od stereotypowego różu w przypadku pokoju dla dziewczynek i niebieskiego – dla chłopców. Żeby dobrać odpowiedni kolor, warto wziąć pod uwagę to, na którą stronę wychodzą okna pokoju. Jeżeli pomieszczenie położone jest np. od strony północnej i nie ma w nim zbyt dużo światła, należy wybrać jasne, ciepłe barwy – żółty, odcienie pomarańczowego. W przypadku okien od strony południowej, mamy już większą dozę swobody. Można użyć np. kombinacji beżów czy zieleni. Bardzo popularne są dwukolorowe ściany, które na pewno uatrakcyjnią wnętrze.

– Jeśli dziecko emanuje energią, warto zwrócić uwagę na dobór kolorów pod kątem jego uspokajania i wyciszania. Dominacja czerwieni i żywych kolorów będzie dla niego dodatkowym zastrzykiem energii. W przypadku dziecka spokojnego, można użyć żywszych barw – informuje Joanna Ściółko – psycholog dziecięcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak zmienić pokój dziecka?

Ściany warto ozdobić oryginalnymi ręcznymi dekoracjami – jeżeli dziecko jest odpowiednio duże, można wykorzystać ich tworzenie jako doskonałą formę wspólnej zabawy. Jeśli ozdoby wykonamy w sposób mało inwazyjny np. farbami, łatwo będzie można je zmienić, gdy się już opatrzą czy znudzą dziecku.

Oświetlenie

Światło w pokoju odgrywa bardzo ważną rolę, nawet kiedy dziecko jest w okresie niemowlęcym. Odpowiednio dobrane uspokaja, pozwala szybciej zasnąć. Przydatna jest możliwość regulacji światła górnego i oświetlenia punktowe o ciepłej barwie. Jednym z ciekawych rozwiązań jest Lampka z Kubusiem Puchatkiem dla najmłodszych, która daje rozproszone światło i jest letnia w dotyku (dzięki czemu nasza pociecha się nie poparzy), a do tego przenosi dziecko w krainę bajek.

Inspiracje

Meble w pokoju powinny zachęcać najmłodszych do poznawania świata i nie jest to bynajmniej trudne. W zasięgu wzroku najmłodszych warto powiesić np. oryginalną półkę z poustawianymi na niej kolorowymi książkami. Dzięki niej maluch może wyrosnąć na pasjonata literatury. Starszym dzieciom można również zakupić do pokoju namiot – być może pociecha wyrośnie na odważnego poszukiwacza przygód.

Dobrym pomysłem jest też powieszenie na ścianie tablicy, na której będzie można przyczepiać rysunki i malowidła dziecka. Na rynku pojawiła się też specjalna farba, która po nałożeniu na ścianę tworzy podkład, na którym można malować kredą.

Meble

Szafki, komody, stoły, krzesła w pokoju dziecięcym powinny być ładne i bezpieczne. Wiele mebli spełnia już te wymaganie. Wybierając krzesło i stół dla swojej pociechy, należy pamiętać, że dziecko szybko rośnie. W związku z tym warto zakupić krzesło z regulowaną wysokością.

Zobacz także: Barcelona – meble dla dziecka

Bardzo ważne jest, żeby meble ustawione w pomieszczeniu dla maluchów nie miały żadnych ostrych kantów i były stabilne tak, aby dziecko np. otwierając górną szufladę nie przewróciło szafki na siebie. Komody powinny być wyposażone w system, który zapobiega wyciągnięciu szuflady przez dziecko. Warto również zwrócić uwagę na takie elementy jak: prowadnice szuflad, które spowalniają domknięcie, a także zawiasy, które nie przycinają rąk i bezdźwięcznie się zamykają.

Dekorowanie pokoju dla pociechy może być ciężką pracą, ale też wspaniałą zabawą, która może przynieść wiele pożytku maluchowi. Poszczególne elementy wystroju ukierunkowują rozwój dziecka, pobudzają wyobraźnię i poprawiają nastrój.

Źródło: materiały prasowe

Dekorowanie pokoju dziecięcego, to istotny element stymulacji rozwoju emocjonalnego dziecka. Fot. materiały prasowe
materiały prasowe
W przypadku niemowlaków to rodzice wybierają dekoracje do pokoju dziecka, natomiast w przypadku starszych dzieci powinniśmy im pozwolić na samodzielny wybór. Fot. materiały prasowe
materiały prasowe
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA