REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań.
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja nowoczesnej kuchni wiąże się z wyborem ergonomicznych rozwiązań. Nowoczesna kuchnia stawia na minimalizm, a wszystkie przedmioty mają swoje miejsce, dzięki temu korzystanie z niej staje się funkcjonalne. Sprawdź jak możesz w prosty sposób zaaranżować nowoczesną kuchnię.

Trudno przecenić znaczenie nowoczesnej kuchni urządzonej funkcjonalnie. Gdy wszystko ma swoje miejsce, a potrzebne przybory znajdują się pod ręką, praca idzie jak z płatka. Jednak funkcjonalność domowego centrum dowodzenia to jedno.

REKLAMA

W nowoczesnej kuchni połączenie metalu, szkła i drewna tworzy spójną całość. W przeciwieństwie do stylu eklektycznego, nie ma tu miejsca na ozdobne elementy. Sterylne i utrzymane w chłodnych tonacjach, nowoczesne kuchnie zachwycają jako całość, którą osiągniemy dzięki przestrzeganiu kilku zasad.

Zobacz także: Biała zabudowa kuchenna

Modne kolory

Kolorystyka nowoczesnej kuchni to pewna dowolność. Modne są: ponadczasowa biel, szarości i zimne srebro, lecz ostatnimi czasy do wnętrz całkiem odważnie wkraczają kolory cięższe, nasycone i głębokie, które stanowią bazę lub ciekawy kontrast dla mniej zdecydowanych barw. Modne stają się kolory takie jak wenge, czyli bardzo ciemny brąz wpadający w czerń, oberżyna, soczysta limonka czy nasycona czerwień. Kolory mają zdecydowaną siłę i stanowią jeden z najbardziej istotnych elementów w wystroju kuchni, determinujący efekt końcowy.

Nowoczesne meble

Meble w nowoczesnej kuchni są przede wszystkim oszczędne w swojej formie. Do lamusa odchodzą fantazyjne i bogato zdobione kredensy, zbędne półki i szafki, które zabierają cenną przestrzeń i zaburzają charakter kompozycji. Zarówno kształty, jak i fakturę nowoczesnej zabudowy kuchennej cechuje dziś minimalizm – brak ozdób i trzymanie się zasady „mniej znaczy więcej”. Popularne są jednokolorowe, gładkie fronty – polerowane na wysoki połysk, fornirowane i ryflowane. Zgodne z obowiązującymi trendami będą też wszelkie egzotyczne gatunki drzew. W zależności od upodobań, mamy do wyboru zarówno jasne wzornictwo (np. wiąz grecki), jak i ciemne (np. orzech skandynawski), a w cenie są widoczne słoje i faktura powierzchni. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach – w tym przypadku: w uchwytach. Królują przede wszystkim proste, ze stali nierdzewnej, całkiem niewidoczne: wpuszczane we fronty. Można też zrezygnować z uchwytów i zdecydować się na szafki otwierane przez przyciśnięcie, choć widmo śladów palców na meblach odstrasza wielu śmiałków.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Designerskie dodatki

REKLAMA

Kuchnia urządzona w stylu nowoczesnym, minimalistycznym ze swej natury, nie lubi żadnego nadmiaru. Sprzęty i akcesoria znajdują miejsce wewnątrz mebli i nie są, jak w przypadku na przykład kuchni klasycznej, wyeksponowane na blacie. Na wierzchu – zgodnie z najnowszą modą – stać powinny co najwyżej designerskie sprzęty o intrygującym, a przynajmniej niebanalnym wyglądzie.

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Dobrym rozwiązaniem będą duże metalizowane kosze na odpady, otwierane za pomocą pedału. Są lekkie, przyjazne w użytkowaniu i odporne na zabrudzenia, na przykład ślady palców. Oprócz zalet praktycznych, idealnie pasują też do stylu wykończenia modernistycznej kuchni. W sieciach handlowych dostępne są na przykład 50-litrowe kosze Deco Bin marki Curver w trzech metalicznych odcieniach (czarny, srebrny i czerwony) oraz w wersji ozdobionej ciekawą grafiką. W tym przypadku, białe napisy i obrazy nawiązujące do jedzenia, kontrastują z czarnym tłem, a całość sprawia, że niebanalny kosz na śmieci zyskuje status stylowej ozdoby pomieszczenia. Dodatkowo, prostokątny kształt pozwala utrzymać harmonię nowoczesnego wnętrza. Zgodnie z zasadą minimalizmu, kontrastowa powierzchnia zbiornika może posłużyć jako jedyny, ale mocny i zdecydowany element dekoracyjny.

Gdy bardzo kuszą kuchenne ozdoby, jest na to sposób: bez względu na panującą modę, ponadczasowym i uniwersalnym dodatkiem będą świeżo ścięte kwiaty, w prostym, szklanym naczyniu.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

Kuchnia nowoczesna to rozwiązanie dość odważne, które zyskuje jednak coraz większe grono zwolenników –- osób, które pragną podnieść domowy status tego pomieszczenia i sprawić, by było ono reprezentacyjne i posiadało własny styl. Dzisiejsza nowoczesna kuchnia wchodzi na salony!

Źródło: materiały prasowe

Jeśli kosz na śmieci ma być ogólnodostępny, z powodzeniem zaopatrzyć można się w taki, który spełni dwie funkcje: praktyczną i designerską. Fot. materiały prasowe
Materiały prasowe
Media
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA