Jak stworzyć żółto-brązową sypialnię?
REKLAMA
REKLAMA
Brąz zazwyczaj spotykany jest w sypialniach w towarzystwie beżów, złamanych bieli i innych odcieni koloru brązowego. Tymczasem istnieje całe mnóstwo wariacji na temat łączenia tej barwy z innymi, mniej oczywistymi. Kolor żółty kojarzy się zazwyczaj raczej z kuchnią, pokojem dziecięcym lub też ewentualnie salonem. W sypialni na ogół stosujemy bardziej stonowane kolory. Warto jednak wiedzieć, że jeśli zastosujemy kolor żółty z umiarem, możemy otrzymać niebanalny i zaskakujący efekt!
REKLAMA
Zobacz także: Dekoracja łóżka jako bazowa część wystroju?
Tło
Aby wydobyć maksimum uroku z kontrastu ciemnego brązu i żółtego warto nadać mu neutralne tło. Dlatego ściany sypialni pomalujmy w kolorze złamanej bieli. Ścianę, do której przylega wezgłowie łóżka pokryjmy natomiast kolorem żółtym. Niech będzie wyrazisty i soczysty, na przykład cytrynowy. Podłogę w sypialni pokryjmy ciemnym drewnem. Postarajmy się znaleźć łóżko w jak najbardziej zbliżonym do niej kolorze.
Zobacz także: Pościel: design w sypialni
Wykończenie
REKLAMA
Pod łóżkiem zaaranżujmy puszysty, beżowy dywan lub ułóżmy mniejsze dywaniki. Wybierając meble takie, jak szafa albo komoda, zdecydujmy się na ciemne drewno lub wręcz przeciwnie – bardzo jasne takie, jak klon. Oba warianty będą się prezentowały w tej sypialni bardzo efektownie. Kropką nad „i” będą tutaj żółte dodatki. Punktem obowiązkowym jest narzuta na łóżko lub pled – najlepiej w ciekawy, brązowo-żółty deseń. Te dwa kolory możemy także połączyć wieszając na ścianie grafikę lub abstrakcyjny obraz. Całość warto uzupełnić świecami, wazonami lub ramką na zdjęcia tak, aby nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.
Połączenie kolorów żółtego i brązowego pięknie uzupełni zieleń. Warto w kącie pomieszczenia ustawić donicę z piękną rośliną w soczystym kolorze. Pamiętajmy jednak, że powinna ona być niemal bezwonna. Intensywne zapachy mogą bowiem zakłócić nasz spokojny sen.
REKLAMA
REKLAMA