REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dobrze urządzić sypialnię?

Subskrybuj nas na Youtube
Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Fot. Janpol
Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Fot. Janpol

REKLAMA

REKLAMA

Sypialnia w wielu domach pełni też dodatkowe funkcje. Często w sypialni spędzamy dużo czasu, oglądamy telewizję, czytamy książki a nawet pracujemy. Poszukujemy w niej relaksu i odprężenia, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni.

Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac. Musimy zadbać o to, żeby sypialnia była dostosowana do naszych potrzeb.

REKLAMA

Plan to podstawa

Myśląc o lokalizacji zastanówmy się, jakie mamy przyzwyczajenia. Jeśli jesteśmy rannymi ptaszkami, najlepiej byłoby, gdyby okna sypialni wychodziły na wschód. Wówczas każdego dnia będzie nas witać poranne słońce. Jednak gdy wolimy pospać dłużej – rozsądniej jest zaplanować pokój do spania w innej części domu. W przeciwnym razie poranne słońce będzie nas tylko irytować.

Ważne dodatki

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie kolory są najlepsze do sypialni. Jedno jest pewne – powinny uspokajać. Rzadko kto odpręża się przy ostrych, mocnych odcieniach. Dlatego polecamy biel, pastele, delikatny róż oraz chłodne barwy – na przykład niebieski czy fiolet. Pierwsze powiększą optycznie niewielkie pomieszczenie, drugie dobrze sprawdzą się w mocno nasłonecznionym wnętrzu. Jeśli chcemy, by wystrój naszej sypialni był spójny, warto dobrać meble i dodatki do koloru ścian. Pamiętajmy, że o tym, jaki styl będzie reprezentować dane pomieszczenie, decydują właśnie dodatki. Zasłony, poduszki, szafki, lampka – mogą wprowadzić eko design, retro, klasykę. Czasem wystarczy jeden przedmiot, by diametralnie zmienić charakter aranżacji.

Zobacz także: Jak wykorzystać lustra w sypialni?

Serce sypialni

REKLAMA

Najważniejszym elementem jest jednak łóżko. Wybierając konkretny model, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Wielkość powinna być dopasowana do metrażu sypialni. Opłaca się też zainwestować w mebel zrobiony z trwałego surowca, gdyż będzie nam służył długie lata. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Dlatego warto zainteresować się tym, jakie modele mamy do wyboru, z czego są zrobione i jak działają. – Optymalny materac powinien dopasowywać się do kształtu ciała odciążając tym mięśnie i wspierając plecy – dodaje Tomasz Goc. Tego typu produktem jest np. model Nyks z oferty firmy Janpol. Lateks, z którego jest zrobiony, to materiał, który sprawia, że materac jest odporny na zużycie i służy nam przez lata. Nie ulega odkształceniom, jest antybakteryjny i ułatwia przepływ powietrza. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie wydaje żadnych dźwięków. Przede wszystkim jednak zapewnia równomierne podparcie ciała oraz posiada elastyczność punktową. To oznacza, że poddaje się naciskowi tylko w miejscu naporu. To pozwala nam naprawdę wypocząć w trakcie snu.

Zobacz także: Jak zaaranżować różową sypialnię?

Wygodna sypialnia do kompilacja dobrej lokalizacji, odpowiedniego wystroju, solidnego łóżka i optymalnego materaca. Warto poświęcić trochę swojego czasu na urządzenie tego pokoju. W końcu spędzamy tam około 1/3 naszego życia.

Źródło: materiały prasowe

fot. Janpol
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

REKLAMA

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA

Coraz więcej nowych mieszkań w ofercie rynkowej, ale czy zwiększa się liczba chętnych do ich kupna

Poziom sprzedaży wciąż niski, ale zainteresowanie nabywców rekordowo wysokie. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych mieszkań. Czy korzystniejsza oferta ożywi rynek i nabywców znajdzie więcej mieszkań?

Frankowicze wciąż pozywają banki przed sąd, ale wielu rezygnuje z walki o pieniądze, dlaczego

Frankowicze tracą impet. W I kw. 2025 r. do sądów wpłynęło o 40 proc. mniej pozwów niż rok wcześniej, Do sądów wpływa coraz mniej spraw frankowych. Spadki są dwucyfrowe. Eksperci mówią o efekcie ugód.

REKLAMA