REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dobrze urządzić sypialnię?

Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Fot. Janpol
Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Fot. Janpol

REKLAMA

REKLAMA

Sypialnia w wielu domach pełni też dodatkowe funkcje. Często w sypialni spędzamy dużo czasu, oglądamy telewizję, czytamy książki a nawet pracujemy. Poszukujemy w niej relaksu i odprężenia, dlatego powinniśmy zadbać o odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni.

Komfortowa sypialnia to przemyślana aranżacja, dobrane kolory ścian i optymalny materac. Musimy zadbać o to, żeby sypialnia była dostosowana do naszych potrzeb.

REKLAMA

Plan to podstawa

Myśląc o lokalizacji zastanówmy się, jakie mamy przyzwyczajenia. Jeśli jesteśmy rannymi ptaszkami, najlepiej byłoby, gdyby okna sypialni wychodziły na wschód. Wówczas każdego dnia będzie nas witać poranne słońce. Jednak gdy wolimy pospać dłużej – rozsądniej jest zaplanować pokój do spania w innej części domu. W przeciwnym razie poranne słońce będzie nas tylko irytować.

Ważne dodatki

Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jakie kolory są najlepsze do sypialni. Jedno jest pewne – powinny uspokajać. Rzadko kto odpręża się przy ostrych, mocnych odcieniach. Dlatego polecamy biel, pastele, delikatny róż oraz chłodne barwy – na przykład niebieski czy fiolet. Pierwsze powiększą optycznie niewielkie pomieszczenie, drugie dobrze sprawdzą się w mocno nasłonecznionym wnętrzu. Jeśli chcemy, by wystrój naszej sypialni był spójny, warto dobrać meble i dodatki do koloru ścian. Pamiętajmy, że o tym, jaki styl będzie reprezentować dane pomieszczenie, decydują właśnie dodatki. Zasłony, poduszki, szafki, lampka – mogą wprowadzić eko design, retro, klasykę. Czasem wystarczy jeden przedmiot, by diametralnie zmienić charakter aranżacji.

Zobacz także: Jak wykorzystać lustra w sypialni?

Serce sypialni

REKLAMA

Najważniejszym elementem jest jednak łóżko. Wybierając konkretny model, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów. Wielkość powinna być dopasowana do metrażu sypialni. Opłaca się też zainwestować w mebel zrobiony z trwałego surowca, gdyż będzie nam służył długie lata. Równie ważny jest wybór odpowiedniego materaca.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Źle dobrany materac to przyczyna niewyspania, bólów kręgosłupa i zmęczonych mięśni – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy firmy Janpol, producenta łóżek i materacy. Dlatego warto zainteresować się tym, jakie modele mamy do wyboru, z czego są zrobione i jak działają. – Optymalny materac powinien dopasowywać się do kształtu ciała odciążając tym mięśnie i wspierając plecy – dodaje Tomasz Goc. Tego typu produktem jest np. model Nyks z oferty firmy Janpol. Lateks, z którego jest zrobiony, to materiał, który sprawia, że materac jest odporny na zużycie i służy nam przez lata. Nie ulega odkształceniom, jest antybakteryjny i ułatwia przepływ powietrza. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie wydaje żadnych dźwięków. Przede wszystkim jednak zapewnia równomierne podparcie ciała oraz posiada elastyczność punktową. To oznacza, że poddaje się naciskowi tylko w miejscu naporu. To pozwala nam naprawdę wypocząć w trakcie snu.

Zobacz także: Jak zaaranżować różową sypialnię?

Wygodna sypialnia do kompilacja dobrej lokalizacji, odpowiedniego wystroju, solidnego łóżka i optymalnego materaca. Warto poświęcić trochę swojego czasu na urządzenie tego pokoju. W końcu spędzamy tam około 1/3 naszego życia.

Źródło: materiały prasowe

fot. Janpol
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

REKLAMA

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

REKLAMA