REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci

Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Fot. Oras
Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Fot. Oras

REKLAMA

REKLAMA

Wyrobienie nawyku mycia rąk u dziecka jest bardzo ważne, pomogą nam w tym baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci. Czasami jednak trudno jest nakłonić dzieci do mycia rąk i zastanawiamy się jaki fortel zastosować, a tymczasem nie jest to takie trudne, w dużym stopniu zadanie ułatwią nam baterie łazienkowe przyjazne dla dzieci, które uwzględniają ich potrzeby.

REKLAMA

W ocenie lekarzy regularne mycie rąk pomaga zmniejszyć o połowę liczbę zatruć pokarmowych i prawie o jedną trzecią liczbę zakażeń wirusowych. Do pilnowania higieny rąk u dzieci chyba nie trzeba przekonywać żadnej mamy. Ale jak zachęcić do tego maluchy? Wyposażyć łazienkę w przyjazne dla naszych pociech baterie łazienkowe, które czuwają nad bezpieczną temperaturą i łagodnym strumieniem wody.

REKLAMA

Wiosną i latem dzieci spędzają czas głównie na placu zabaw, w piaskownicy czy na boisku. Dlatego szczególnie ważne jest dbanie o to, by pamiętały o regularnym myciu rąk. Dane specjalistów są bezdyskusyjne. Lekarze zalecają, by ręce myć co najmniej kilka razy dziennie, każdorazowo po skorzystaniu z toalety i przed jedzeniem – pół minuty pod ciepłą, bieżącą wodą z mydłem. Zdaniem ekspertów właściwa higiena rąk pomaga zmniejszyć o połowę liczbę zatruć pokarmowych, a liczbę zakażeń wirusowych o jedną trzecią. UNICEF z kolei przekonuje, że mycie rąk mydłem to nawyk, który może uratować życie. Właściwa higiena redukuje o ponad 40% zachorowania na biegunkę oraz o jedną czwartą infekcje oddechowe.

Zobacz także: Jak sprawdza się wolnoopadająca deska sedesowa?

Kiedy zacząć?

Wpajanie prawidłowych zachowań powinniśmy zacząć od jak najmłodszego wieku naszych pociech. W zasadzie pierwsze lekcje mycia rąk możemy rozpocząć kiedy maluch skończy 1,5 roku. Banalna dla nas czynność, dla naszego szkraba jest jednak bardzo złożona. Młode mamy najlepiej wiedzą, że zapamiętanie kolejnych czynności jest początkowo dla dziecka niezmiernie trudne. I tu z pomocą przychodzą nowoczesne baterie łazienkowe. Dużo łatwiej i wygodniej jest uczyć dzieci nauki mycia rąk przy umywalce wyposażonej w kran jednouchwytowy, niż w klasyczne dwa kurki. Dziecko może wówczas więcej uwagi poświęcić na samą technikę mycia, a nie skupiać się na uruchomieniu i odkręceniu wody. Najwygodniejszym rozwiązaniem dla maluchów są baterie bezdotykowe, działają od razu, kiedy przysuniemy ręce do kranu. Eksperci firmy Oras, podkreślają, że krany działające na fotokomórkę zaprojektowane zostały m.in. właśnie z myślą o wygodzie użytkowania wszystkich domowników, nawet tych najmłodszych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci?

REKLAMA

Nowoczesne baterie łazienkowe posiadają nie tylko wygodny sposób uruchomienia, ale też rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo dzieci, są to m.in. ograniczniki temperatury wody. Blokada powoduje, że strumień wody będzie miał po uruchomieniu zawsze bezpieczną temperaturę, a dziecku nie grozi poparzenie. To szczególnie ważne, gdy maluch dopiero uczy się samodzielnie dbać o higienę rąk.

Młode mamy często uczą dzieci myć ręce przy wannie – kran jest tam zamontowany niżej i szkrabowi jest wygodniej z niego korzystać. Na rynku są dostępne również baterie łazienkowe posiadające ogranicznik temperatury także w bateriach wannowych, a także bezdotykowe baterie dające możliwość ustawienia temperatury wody na stałym poziomie, dzięki czemu w momencie uruchomienia nie będzie ona zbyt ciepła.

Co pomoże dziecku w wyrobieniu nawyku:

* mydło w płynie o miłym dla dzieci zapachu

* bezpieczny kran z blokadą temperatury wody

* podnóżek z antypoślizgową podstawą

* kolorowy ręczniczek

* bezdotykowa armatura, którą uruchamia przystawienie dłoni do kranu

Strumień wody

Trudne do opanowania w początkach samodzielnego mycia rąk jest także ustawienie odpowiedniego strumienia wody. Dzieci oczywiście szybko orientują się, że taki wielki strumień to świetna zabawa. Jednak mamy zazwyczaj nie są zbyt szczęśliwe z mokrej łazienki
i ubrania malucha. Dlatego warto poszukać kranów, które mają także ograniczniki strumienia.

W czasie pierwszych lekcji mycia rąk trzeba też, co jakiś czas, podpowiadać dziecku, co powinno robić. Szybko nabierze wprawy, jeśli zapamięta kolejność czynności.

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Ekologia i przydatne drobiazgi

Główny Inspektorat Sanitarny zaleca częste mycie rąk mydłem pod bieżącą wodą przez 20–30 sekund. Dzieciom zajmuje to jednak znacznie dłużej, nie tylko ze względu na ich początkową nieporadność, ale też zamiłowanie do chlapania wodą. Co zrobić, by nauka higieny nie obciążyła zbytnio domowego budżetu? Warto szukać baterii o ekologicznym poziomie przepływu wody. Najbardziej przyjazne środowisku krany to baterie bezdotykowe, które mają przepływ wody na poziomie 6 l/min. Ale także jednouchwytowe krany mogą być ekologiczne.

Do samodzielnej nauki mycia rąk wybierajmy też mydło w płynie, jest wygodniejsze dla dzieci niż to klasyczne w kostce, które szybko ucieknie z małych dłoni. Ułatwieniem są plastikowe podnóżki z antypoślizgowym wykończeniem. No i koniecznie dziecięcy ręczniczek, najlepiej z bohaterem ulubionej kreskówki.

Źródło: materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA