Jak wybrać meble, które będą służyły dziecku przez lata?
REKLAMA
REKLAMA
Łóżko – ładne i praktyczne
REKLAMA
Łóżeczko dziecięce to najważniejszy element wyprawki dla malucha. Na wybór tego mebla rodzice poświęcają mnóstwo czasu. Zwraca się uwagę na wykorzystane materiały, bezpieczeństwo i wykonanie, dobór materaca to także dłuższa sprawa. To wszystko jest oczywiście bardzo ważne, ale na pewno nikt z nas nie chciałby zbyt szybko powtarzać tego rodzaju zakupów. Dlatego zwróćmy uwagę na to czy mebel, który chcemy kupić może zmienić swój wygląd w zależności od wieku i potrzeb dziecka i tym samym będzie służył mu przez lata.
Zobacz także: Baldachim – doskonały sposób na dekorację pokoju dziewczynki
REKLAMA
Meble zmieniające się wraz z dzieckiem to coraz popularniejsze rozwiązanie, które zyskało sobie sympatię sporego grona rodziców, ponieważ będą służyły mu przez lata. Wygląd i konstrukcję łóżeczka dziecięcego można zmienić bez pomocy fachowca, a nawet użycia specjalistycznych narzędzi. Często wystarczy tylko zdjąć balustradkę i rozsunąć mebel. Typowe łóżeczko o wymiarach 140x70 cm zmienia się wtedy w schludny tapczanik, który posłuży dziecku nawet do 6. roku życia.
Warto dwa razy pomyśleć, zanim zainwestujemy spore pieniądze w meble, z których dziecko i tak przecież niedługo wyrośnie (np. niskie regaliki, itp.). Zamiast tego spróbujmy wymyślić coś bardziej oryginalnego. Alternatywą dla regalików mogą być, na przykład kolorowe pudełka albo wiklinowe koszyki, w których spokojnie wszystko pomieścimy.
Zobacz także: Jak zmieniać aranżację w pokoju dziecka?
Meble skrojone na miarę
Stolik i krzesło przydaje się w każdym wieku. Jednak tradycyjne krzesła są zbyt duże dla przedszkolaków. Ciekawym rozwiązaniem tego problemu jest zestaw, w którego skład wchodzi krzesełko i stolik, przeznaczony dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Konstrukcja mebli pozwala na regulowanie wysokości blatu, siedziska i oparcia. Mebelki dopasowane do wzrostu dziecka wykluczają możliwość skrzywienia kręgosłupa czy popsucia wzroku dzieci, mają też dobroczynny wpływ na portfel rodziców.
REKLAMA
REKLAMA